Skocz do zawartości

Komputer do gier za max. 3000 zł (bez monitora, OC w cenie)


Recommended Posts

Witam,

Planuję kupno nowego komputera i jak zawsze zastanawiam się w co warto zainwestować, aby nie płakać za kilka miesięcy z powodu kiepskiej wydajności :)

Ostatnio chodzi mi po głowie to, czy są jakieś dobre firmy, które mają podzespoły w dobrej cenie, a dodatkowo umożliwiają wykonanie usługi maksymalnego i stabilnego podkręcenia, które będzie objęte ich 2-letnią gwarancją. 

Ktoś może coś wie w tym temacie?

Z góry dzięki i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Większość i tak już napisalem, ale ok :)

Zastosowanie komputera : gry, filmy hd
Maksymalna kwota : 3000zł
Których części potrzebuję : wszystkiego co potrzebuje komputer stacjonarny z wykluczeniem monitora
Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
Rozdzielczość mojego monitora : 1680x1050/1920x1080
Specjalne wymagania : maksymalna wydajność - firmowe podkręcenie podzespołów przy jednoczesnym objęciu gwarancją
Części z poprzedniego komputera : dysk zewnętrzny 500GB Barracuda
Własna propozycja zestawu : brak

Własnej propozycji nie podaję, bo jestem w tym kompletnie zielony, nie raz zestawialem ze sobą coś, co kompletnie nie miało sensu hehe :) Zależy mi na wydajnym sprzęcie do gier, dodatkowo firmowe podkręcenie, aby za kilka miesięcy nie narzekać na słabe osiągi.

Dzięki

Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/inventory/info/QDL2cO/

 

Najmocniejszy i5 serii haswell z odblokowanym mnożnikiem

Płyta z 6 fazową sekcją zasilania w formacie ATX

Przewiewna obudowa z 4 wentylatorami

Mocny zasilacz oparty na podzespolach seasonica

Wydajna oraz cicha karta z dużym potencjałem OC- GTX 760 Phantom

Wydajne chłodzenie które pozwoli na OC

Ramy z niskimi opóźnieniami

Link to post
Share on other sites

Witam!

@UP

Zestaw prawie dobry, jednak muszę powiedzieć że na MOBO z chipsetem B85 procka niezbyt pokręcisz, a właściwie na tej płycie jest to niemożliwe. Jeśli już to skłaniałbym się ku:

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-fatal1ty-h87-performance-h87-dualddr3-1600-sata3-gblan-raid-atx-h87-performance-582748/

 

dwie kości UEFI i możliwość podkręcania, jeśli nie wierzysz to tutaj masz artykuł:

 

http://www.purepc.pl/plyty_glowne/test_asrock_fatal1ty_h87_performance_oc_nie_tylko_na_z87

 

Lepszym chłodzeniem byłby:

 

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-black-white-fm1-am2-am3-am3-lga775-lga1155-lga1156-lga1366-lga2011-tr131-517030/

 

obecnie nie ma, jednak można go śmiało wziąć jeśli będzie dostępny. 

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie podkręci?

 

Ostatnio ktoś z bmk aktualizował BIOS na MSI B85 G43 i wcięło mu opcje OC, oczywiście BIOSU nie trzeba aktualizować a zawsze można zrobić downgrade  

 

W budżecie 3000 zł darowałbym sobie OC CPU na rzecz wydajniejszej GPU - GTX 770. Samo OC CPU przyniesie około 10% wzrostu wydajności gdzie GTX 770 ma około 20% przewagi nad GTX 760. 

 

Liteon iHAS122 SATA (black)

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Zalman Z3 Plus (b/z)

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze

MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150/

Intel Core i5-4570 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Gainward GeForce GTX 770 Phantom 2GB DDR5 256bit (1202/7010)

 

3065 zł + kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

Do tego modularny zasilacz z DC-DC, niezależną regulacją napięć oraz bardzo dobrą kulturą pracy. Jeżeli za drogo to można zmienić GPU na OTAC GeForce GTX 770 2GB na którą masz 5 lat gwary po rejestracji na stronie producenta 

 

http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_760/27.html

http://www.frazpc.pl/artykuly/924737-10/karta-graficzna-do-1500-pln---msi-geforce-gtx-670-680-i-770

 

W przypadku i5 4570 możesz podnieść mnożniki TB na B85

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Ostatnio ktoś z bmk aktualizował BIOS na MSI B85 G43 i wcięło mu opcje OC, oczywiście BIOSU nie trzeba aktualizować a zawsze można zrobić downgrade  

 

Czyżby Intel zaczął respectować założenia że tylko Z87 do OC?

 

Jeżeli aż tak zależy mu na OC, można sprobować z 3570k ? 100 zł taniej powinno być

Edytowane przez kajitsu.
Link to post
Share on other sites

To nie Intel tylko producenci płyt głównych. 

 

 

 

Jeżeli aż tak zależy mu na OC, można sprobować z 3570k ?

 

 

W sumie nie głupim pomysłem byłoby takie coś:

 

Liteon iHAS122 SATA (black)

Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Corsair VS 550W 80 Plus 120mm

AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Zalman Z3 Plus (b/z)

ZOTAC GeForce GTX 770 2GB DDR5 256bit (1059/7010)

 

3046 zł. Ewentualnie łatwiej będzie teraz zakupić cooler na CPU kosztem 4 GB DDR3, kolejną kość można dokupić za miesiąc, dwa , trzy. 

 

Xigmatek Gaia SD1283 + GoodRam 4GB 1866MHz CL9 Play Black

 

Można bawić się w dokładanie do mobasa na Z77 (który w zasadzie będzie miał słabszą sekcję zasilania), zasilacza z oficjalnym certyfikatem 80+ czy też do GPU z wydajniejszym chłodzeniem. Trzymając się kurczowo budżetu myślę że zestaw wyżej jest wart uwagi. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odzew - doceniam :)

Teraz niejako ponawiam pytanie, znacie jakąś firmę, która sprzedaje podzespoły i nawet za dodatkową opłatą może cały sprzęt podkręcić na maxa i stabilnie? Pytam o to, bo znam siebie, jestem w tym kompletnie zielony i wiem, że ja się tego nie podejmę nigdy, Kowalskiemu też nie dam, bo może mi podrasować, a za miesiąc sprzęt padnie i to bez gwarancji :)

Link to post
Share on other sites

Żaden sklep chyba nie podkręca, nikt nie podpisze się w 100% poda takim zestawem, mowa tutaj oczywiście o stabilności. Samo OC jest banalnie proste, spokojnie możesz tutaj pytać o radę i zostaniesz poprowadzony krok po kroku jak dziecko przechodzące przez pasy z panią nauczycielką ..

Link to post
Share on other sites

Ogólnie spalenizny często są odrzucane przez serwisy .... trzeba zacząć od tego, po drugie nie wiem czy dokładnie czytasz:

 

 

 

znacie jakąś firmę, która sprzedaje podzespoły i nawet za dodatkową opłatą może cały sprzęt podkręcić na maxa i stabilnie?
 
Link to post
Share on other sites

Jeszcze troszkę poczekam na Wasze inne propozycje, jak temat zacznie umierać, to poproszę Was raz jeszcze o najlepszy wybór spośród tego co się tutaj uzbiera :) Tak myślałem, że firmy nie dają gwarancji, ale wolałem się upewnić czy coś w tej kwestii się zmieniło :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...