Skocz do zawartości

Karta graficzna do 1100zł.


Recommended Posts

2x260-core216 =GTX 295

2xHD5770 =HD 5850/5870 nic dodać nic ująć ...

Jak już GTX 295 to dwa GTX 275 240core ;)

 

295 :o - znafca sie znalazl i ile to kosztuje a jak to schlodzic i po kij to komu skoro ciszej i wydajniej jest na 2x260 porzadnie kreconych w dotatku swietnie chlodzonych

- trzeba byc .... by kupowac czy wogole rozwazac 295

 

tez jestem za tym ze wogole nie ma wielkiego sensu zmieniac jesli sie posiada 260tke

chyba ze ktos koniecznie chce wydac 5 stow za kilka klatek w gore

 

Po co od razu się tak spinasz ? Możesz być za cym chcesz,ale jeśli ktoś chce zmiany to każdy poleca to co uważa za odpowiednie według siebie.Jak by nie było GTX 295 wcale nie jest jakoś specjalnie głośny,a już na pewno nie będzie głośniejszy od dwóch GTX 260 w SLI .Dodatkowo kupując GTX 295 nie trzeba martwić się o odpowiednią płytę ( SLI ) no i jak by nie było to jedna karta i miejsca w budzie będzie więcej :o

Zresztą polecam poczytać co nieco na temat takiego GTX 295,a póżniej pisać cokolwiek :)

Link to post
Share on other sites

wlasnie ze bedzie duzo glosniejszy i duzo trudniejszy do opanowania niz dwa w sli zrozum to na przyszlosc - z dwoch ledwo slyszalnych kart nadal masz ogol malo slyszalny a jednej z tpd 300 nie da sie opanowac prawie niczym a juz napwewno nie referentem przewidzianym do 295 - same problemy stwarza takie cos swoim uzytkownikom

pozdr :o:)

 

ps

10x lepiej kupic "specjalna" plyte pod sli lub wymienic te co sie posiada niz pakowac sie w taki pomysl jak 295

dodatkowo zostaje kasa po kupieniu nawet 2x cos typu 260twintech vs 295

Link to post
Share on other sites

Wybór należy do niego wiecie można tez powiedzieć tak masz płytę pod CF lub SLI i następnie możesz np. kupić x2 hd 5770 tym samym blokując sobie jedno PCI więc można zrobić tak kupisz 1x HD 5850 a jak ona będzie słabła to dopkupisz drugą taka jest moja propozycja...:o

 

 

Pozdr, od PChero

Link to post
Share on other sites

z Panami ktorzy mowia o 2x5770 tez bym sie nie zgodzil :)

miszczprzestworzy ma wydajna karte (gtx260) jezeli mu brakuje mocy to jedyne co mu trzeba to kupic taka druga(a znajdzie taka w okolicach 500zl) i ma kombajn ktoremu malo ktora gra sie oprze :o

wszystko zalezy od tego czy ta karte co teraz posiada to core216 i wykonana w 55nm.bo tylko taka warto sobie zostawic ;) (z powodu mniejszego TDP i chlodu)

nie powiem 2x5770 bylo by tez dobre kto wie czy nie lepsze ale by musial sprzedawac ta karte kupywac 2 a tak to nic nie sprzedaje nic nie miesza dokupuje druga i ma z glowy :o

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

z Panami ktorzy mowia o 2x5770 tez bym sie nie zgodzil :)

miszczprzestworzy ma wydajna karte (gtx260) jezeli mu brakuje mocy to jedyne co mu trzeba to kupic taka druga(a znajdzie taka w okolicach 500zl) i ma kombajn ktoremu malo ktora gra sie oprze :P

wszystko zalezy od tego czy ta karte co teraz posiada to core216 i wykonana w 55nm.bo tylko taka warto sobie zostawic :P (z powodu mniejszego TDP i chlodu)

nie powiem 2x5770 bylo by tez dobre kto wie czy nie lepsze ale by musial sprzedawac ta karte kupywac 2 a tak to nic nie sprzedaje nic nie miesza dokupuje druga i ma z glowy :D

pozdrawiam

 

Moje plyta obsluguje crossfire wiec SLI odpada :P

Link to post
Share on other sites

Podkręci te 2x radki hd5770 to te twoje gtx 260 polegną na praktycznie wszystkich polach :)

no tutaj to bym sie klucil... gtx-a tez mozna podkrecic moze nie az tak bardzo ale mozna a co najwazniejsze wystarczajaco wysoko zeby zabil tego 5770 :P

nie jestem jakims fanboyem bo uwazam ze 5770 to naprawde dobra karta bronie tylko honoru starego poczciwego gtx-a 260 ktory widze ze po wejsciu radkow traci swoich zwolennikow :D

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

To fakt. Ale hd5770 będzie chłodniejszy i cichszy :D, a jak sobie kupi jeszcze z niereferencyjnym chłodzeniem? Chociaż ceny ostatnio mnie powalają. Taki MSI r5770 Hawk czyli 5770 z najlepszym chyba chłodzeniem na ryku (chodzi mi tylko o model 5770) kosztował jeszcze niedawno 560zł, czyli nie był dużo droższy, a teraz kosztuje 730 :).

Link to post
Share on other sites

Podkręci te 2x radki hd5770 to te twoje gtx 260 polegną na praktycznie wszystkich polach :D

Najbardziej widać to w Splinter Cell, gdzie 5770 radzi sobie lepiej niż GTX 285. :)

 

To fakt. Ale hd5770 będzie chłodniejszy i cichszy :P, a jak sobie kupi jeszcze z niereferencyjnym chłodzeniem? Chociaż ceny ostatnio mnie powalają. Taki MSI r5770 Hawk czyli 5770 z najlepszym chyba chłodzeniem na ryku (chodzi mi tylko o model 5770) kosztował jeszcze niedawno 560zł, czyli nie był dużo droższy, a teraz kosztuje 730 :P.

Gdzie on tyle kosztował? Od początku kosztował ponad 700 zł.

Link to post
Share on other sites

2x260-core216 =GTX 295

2xHD5770 =HD 5850/5870 nic dodać nic ująć ...

Jak już GTX 295 to dwa GTX 275 240core :P

 

295 :D - znafca sie znalazl i ile to kosztuje a jak to schlodzic i po kij to komu skoro ciszej i wydajniej jest na 2x260 porzadnie kreconych w dotatku swietnie chlodzonych

- trzeba byc .... by kupowac czy wogole rozwazac 295

 

tez jestem za tym ze wogole nie ma wielkiego sensu zmieniac jesli sie posiada 260tke

chyba ze ktos koniecznie chce wydac 5 stow za kilka klatek w gore

 

Po co od razu się tak spinasz ? Możesz być za cym chcesz,ale jeśli ktoś chce zmiany to każdy poleca to co uważa za odpowiednie według siebie.Jak by nie było GTX 295 wcale nie jest jakoś specjalnie głośny,a już na pewno nie będzie głośniejszy od dwóch GTX 260 w SLI .Dodatkowo kupując GTX 295 nie trzeba martwić się o odpowiednią płytę ( SLI ) no i jak by nie było to jedna karta i miejsca w budzie będzie więcej :P

Zresztą polecam poczytać co nieco na temat takiego GTX 295,a póżniej pisać cokolwiek :)

Do autora!!! w tym wypadku najbardziej opłacalnym dla ciebie przejściem jest jak znawca napisał na gtx295 i żadne zasrane radki,bo kazdy tu proponuje pod siebie,nie dla ciebie.Mając 295 nie jest wiele głośniejsza ani większa temp. za to masz zalety takiej karty - po co bawić sie w crossfire i zajmowac miejsce w środku,skoro gtx295 dwurdzeniowy zajmie jeden slot,możesz podzielić tzn. jeden rdzeń przeznaczyć do liczenia fizyki np. w nowej grze Mafia,pamiętaj gtx295 składa sie z 2xgtx275.Oczywiście gupotą było by przejscie z gtx275 lub 285 na 295 i tu warto dokupić 8800gt do fizyczki i jest fajnie.Skoro twierdzą że lepiej za te pieniądze kupić radka to niech podadzą zalety i korzyści :P jeśli róznica w głośnosci,temp. i dx11 to kupa śmiechu nie argument.

 

Nie twierdze że ati jest złe,chodzi o najkorzystniejszy dla ciebie zakup a jest nim w tej cenie na 100% gtx295

Link to post
Share on other sites

lewses powiedz dlaczego warto inwestować w kartę bardzo drogą i nie opłacalną ??? poza tym kupi sobie GF i co mam nic musi na nim jechać i tracić a pomyśl jak by kupił HD 5850 to mu zostaje drugi wolny slot na 2 kartę a jego płyta obsługuje tylko CF tak to jest jak się nie czyta całego tematu ... :(:P

 

edit:

nie znalazłem GTX 295 ale 285 kosztuje 1399zł więc pozdro a ma byc do 1100zł

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=18493

Link to post
Share on other sites

Ja ze swojego doświadczenia mogę polecić Ci Radzia 5850, ponieważ sprawa jest prosta jak już tu wspominano masz możliwość dokupienia drugiej karty i pobór prądu będzie większy w przypadku Crossfire. Jeżeli nie myślisz przyszłościowo to bierz te 5770.

Tak w ogóle to ty masz całkiem dobrą kartę graficzną.

Ja bym dozbierał funduszy na coś lepszego, ale to tylko moje zdanie.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie myślisz przyszłościowo to bierz te 5770.

W przypadku sprzętu komputerowego nie ma czegoś takiego jak "zakup na przyszłość". Chyba że mówimy o zasilaczu i solidnej modernizacji planowanej w stosunkowo niedługim czasie. Wtedy możemy sobie pozwolić na mocniejszą jednostkę.
Link to post
Share on other sites

W przypadku sprzętu komputerowego nie ma czegoś takiego jak "zakup na przyszłość". Chyba że mówimy o zasilaczu i solidnej modernizacji planowanej w stosunkowo niedługim czasie. Wtedy możemy sobie pozwolić na mocniejszą jednostkę.

 

Rozumiem o co ci chodzi, źle się wyraziłem.

W przypadku karty HD5850 ma możliwość dokupienia(w przyszłości) drugiej karty, tyle...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...