Skocz do zawartości

Tani komputer, czy dobry do gier?


Recommended Posts

Witam,

planuję zakup komputera. Ceny nie podam jaką mogę przeznaczyć, chodzi mi o to żeby cena była jak najniższa. Na czym mi zależy... Procesor najlepiej od razu z grafiką (te około 500zł zaoszczędzone, fakt że przekłada się na tym że nie pogram sobie zbytnio, ale na razie chcę po prostu odpalić komputer tylko bo korzystam z pożyczonego sprzętu). Płyta główna najlepiej nie microATX tylko np ATX - chodzi o gniazda rozszerzeń i gniazda RAM. 

Przymierzam się do takiego zestawu:

 

Płyta główna: B85-G43 (/GAMING)
CPU:  Intel Core i3-4130
RAM:  GoodRam DDR3 4GB 1600MHz CL9
Pamięć: Seagate Barracuda 1TB SATA3
Karta WIFI: potrzebna pomoc w wyborze
Zasilacz: Thermaltake Litepower Black 500W
Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black BT-M23 - USB 3.0
 
(ten zestaw kosztuje mniej niż 1500zł, więc w miarę niedrogo). Do tego wszystkiego muszę mieć jeszcze monitor (myślę nad czymś około 21 cali) i system operacyjny - początkowo Linux starczy, ale z czasem przesiąść się będę chciał na Win8. Z góry dziękuję za jakieś korekty i własne propozycje na ucięcie kosztów C:
Link to post
Share on other sites

wzór,wzór i jeszcze raz wzór  :>

  • Zastosowanie komputera :
  • Maksymalna kwota :
  • Których części potrzebuję :
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :
  • Rozdzielczość mojego monitora :
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz używać integry to radzę dopłacić do i3-4330 który posiada HD 4600.

Dlaczego nie chcesz płyty mATX ? Co konkretnie w nich brakuje ?

Jeśli komputer ma być do grania to instalowanie na nim linuxa jest bardzo słabym pomysłem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

  • Zastosowanie komputera : Produkcja muzyki (FL Studio, Traktor Pro), mniej wymagające gry typu FIFA
  • Maksymalna kwota : 1800zł
  • Których części potrzebuję : Wszystkich ;d 
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora : Nie mam
  • Specjalne wymagania : Napisałem w poście nr 1
  • Części z poprzedniego komputera : Brak
  • Własna propozycja zestawu : W poście nr 1

@up

Póki co, nie planuję zakupu karty graficznej. Z czasem jak więcej kasy będzie to dokupię. Duża różnica jest między tym HD4400 a HD4600? 

Często polecany ASRock H81M ma mniej portów rozszerzeń. Będę musiał kupić kartę graficzną, kartę WIFI, kartę dźwiękową (póóóóźniej, ale i tak kupię), może kontroler jakiś USB 3.0 dodatkowo i wtedy tych kart rozszerzeń może mi zacząć brakować ;/ 

Wiem, że linux to złe rozwiązanie, dlatego szukam jak najtańszego sprzętu, żebym do tego mógł dokupić Windowsa, nie przekraczając zbytnio ceny.

 

@EDIT

dokupując do tego zestawu na przykład: http://sklep.benchmark.pl/product/201112/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Radeon_7790_Asus_2GB_HDMI_DVI_2xminiDP_PCI_E_.html

czy mógłbym w przyszłości pograć w nowsze - bardziej wymagające gry? 

Edytowane przez Locaaa
Link to post
Share on other sites

Wielkiej różnicy między GD 4400 a 4600 nie ma ale przy tak małej wydajności liczy się każda klatka. Jeśli nastawiasz się na używanie iGPU to warto dopłacić do HD4600 przy okazji dostając nieco wydajniejsze CPU (+100Mhz i +1MB L3).

 

Gdybyś w przyszłości dokupił tego Radeona to pewnie że będzie działał i bez problemu pograsz nawet w najnowsze gry. Testów wydajności R7790 nie brakuje w necie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kaveri jest najwydajniejszym iGPU ale cena 700zł za ten model "K" jest powalająca.

W podobnej cenie można złożyć zestaw na

 

Club3D Radeon HD7750 1GB DDR5

Intel Core i3-4130

Gigabyte GA-H81-D3

 

Wydajność wyraźnie wyższa a koszt praktycznie taki sam. W przyszłości może tam wrzucić i5/i7. Na co wymieni w przyszłości APU ? Co zrobi z APU gdy będzie chciał mieć wydajną grafikę na PCI-E np. tego R7790 ? Zmarnuje się potencjał iGPU który będzie leżał nieużywany. Nawet gdyby zamiast R7790 dobrał coś do Dual Graphics to pierwsze testy wskazują że AMD nadal nie uporało się z problemem mikroprzycięć wydajności http://www.tomshardware.com/reviews/a10-7850k-a8-7600-kaveri,3725-8.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za porady, decyduję się na zestaw taki co podałem w pierwszym poście, ale procesor i3 4330.

Jeszcze mam kilka pytań.
 

Czy potrzebna mi będzie na początku pasta termoprzewodząca? Bo słyszałem że czasami jest na samym początku już nałożona.
Czy normalnie zainstaluję system 64 bitowy? Czy nie będzie żadnych problemów co do procesora?

Czy na zintegrowanej grafice podziała mi rozdzielczość monitora 1080x1920?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...