Skocz do zawartości

Kręcenie Athlona X2 3800.. problem...


Recommended Posts

Mam problem z kręceniem niniejszego procesora. Domyślnie chodzi na 2000 MHz, mnożnik max. to 10x. Problem w tym, że w biosie FSB jest już ustawione na 10x i nie mogę tego zmienić... widziałem jak inni kręcą ten procesor na 2,7 GHz, a u mnie stoi na 2GHz... napięcia nie zmieniałem, jest na Auto.

 

Dodam że jest to wersja Windsor, seria BH-F2. Płyta główna to Asus M2N-MX SE.

Link to post
Share on other sites

RAM masz teraz ustawiony na 666 MHz, jeśli masz RAM 800 to na razie starczy, ale jeśli masz 666 to przestaw w biosie na niższy mnoznik lub na 533.

 

A w biosie to zależy od płyty to będzie:

 

bus speed albo htt freq. albo CPU Freq. albo jakaś inna jeszcze

 

w każdym razie ma mieć wartość 200 i ją masz zmienić :) Prawdopodobnie musisz ustawić opcjęOverclocking (OC) na manual zamiast auto.

Link to post
Share on other sites

Problem w tym że nie mogę poszukać nic, co przypomina bus speed, htt freq, cpu freq, a tym bardziej coś co ma wartość 200.

 

Opcji overclocking też nie mogę poszukać, jedyne co znalazłem to "AMD Overclocking" w którym można zmienić napięcie i mnożnik.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

To ja koledze podsumuję i wyjaśnię to ht. Aby podkręcić tego CPU trzeba (musisz):

 

1. Nie zwiększaj napięcia, jeśli ten OC nie ma być większy niż 400, do 500MHz - powinien pójść na fabrycznym, ewentualnie bardzo delikatnie.

2. Ustaw taktowanie ram na niższe niż fabryczne (np jeśli masz 400MHz, to przestaw na 333 (oczywiście sdr piszę)) - nie ustawiaj na spd/auto, bo część płyt ustawia wtedy na max dopuszczalne, a przy oc magistrali podciąga i ram

3. HT Freq. ustaw na x4 lub x3 lub jeszcze mniej w zależności jak wiele chcesz podnieść FSB

4. Podnieś fsb.

5 Uruchom OS i testuj, testuj, testuj na stabilność. Jak przejdzie, to jeszcze w górę i operację powtórzyć ... aż zgaśnie :rotfl:

 

 

Przykład:

jeśli dasz fsb na 240, to memorki będą na 400MHz, a HT = 960MHz. Procesor będzie taktowany wtedy 2400MHz itd.

 

pozdrawiam, miłego kombinowania.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...