Skocz do zawartości

Recommended Posts

Co do zasilacza bo budzet jest skromny jak na wymagania BF4 (zwlaszcza multi), to polecilbym co Corsair VS 450.

 

Obudowe zostawilbym w spokoju bo w OC czy cos bawic sie nie bedziesz. 

 

Z grafik jak juz to zdecydowanie R7 260X, chodzi o mantle i TrueAudio, cena spadla, chyba nawet juz slyszalem ze za 450zl mozna znalezc.

 

Dysk RAM moga byc jak podajesz. 

 

Teraz plyta i procesor. Na to pozostaje nam tylko ok 600 zl.

 

Jezeli twoj budzet jest nieprzekraczalny i nie mowimy o uzywkach to proponuje jednak wlozyc pieniazki jakas tansza plytke nawet (H81/B85) i nawet pentiuma najtnaszego (3220). Seria i3 dla mnie to najbardziej przesacowana seria procesorow, ktora z biegiem czasu i technologii tracji racje bytu. Koszt ok 400-450 zl. Zostaje ci ok 150-200zl. Na takim rigu juz pograsz spokojnie na BF3 gorzej bedzie z BF4, ale jakos bedziesz sobie radzil. Pograsz jakis czas, dozbierasz jakies 300 zl, sprzedaz pentiuma i bedziesz miec pieniazki na i5.

 

Jezeli wygospodarujesz ok 200 zl wiecej (chocby na najtanszego i5 z H81/ czy cos i5/h61) to masz gotowca od reki.

 

W teorii moglbys zrezygnowac z czegos jak np jakis uzywany dysk niekoniecznie (320gb albo cos na sataII chociazby koszt ok 60zl) bedziesz miec pieniazki na zestaw od reki.

 

Nie polecam rezygnowac z zakupu zasilacza, bo jak juz wkladasz pieniazki w taki zestaw to ten Ibox moze zniweczyc wszystko w sekunde.

Link to post
Share on other sites
INTEL: 

Płyta główna MSI B75A-G43 http://www.ceneo.pl/16292438#tab=click 240 zł


Z uwagi na budżet to jeśli chcesz Intela musisz poszukać jakiejś używki pokroju 3350 właśnie albo 2400. Ze 150 zł powinieneś zaoszczędzić. 

 

AMD: 

Płyta główna Gigabyte GA-78LMT-USB3 http://www.ceneo.pl/22551922 190 zł

Procek FX-6300 http://www.ceneo.pl/19811568 410 zł

 

KARTY GRAFICZNE:

GTX 650 Ti Boost coś mało ich teraz w sklepach i jakieś drogie



a być może nawet starczy na GeForce GTX660 lub HD 7850...

 

DYSK: 

Np. Seagate 1 TB Barracuda http://www.ceneo.pl/14612864#tab=click 210 zł

 

RAM: 

Jakieś tańsze 1333 MHz CL9 od Goodram czy Kingston 130 - 140 zł

 

W sumie jest w czym wybierać, wrzuciłem na szybko to co mi przyszło do głowy.
Link to post
Share on other sites

Jakie 2k+? :) Wyszczególniłem kilka podzespołów byś miał pole manewru kompletując zestaw (w przypadku Intela oparty o kilka używanych części).  

Ja osobiście bym wziął: AMD FX 6300 (410 zł) + Gigabyte GA-78LMT-USB3 (190) + Radeon R7 260X Sapphire lub Gigabyte (w Agito dostaniesz do niej jeszcze 2 gry, a przesyłka jest gratis (440) Seagate 1 TB Barracuda (210) + 4 GB RAM (jakiś tańszych w cenie ok. 140 zł)

Mieścisz się bez problemu w 1500 zł, a BFy będą hulać.

Link to post
Share on other sites

Pamietaj ze przy zakupie fx6300 inwestycja w chlodzenie to koniecznosc... koszt (rozsadny) ok 100-120 zl. Nie chcialem proponowac, dlatego ze wg mnie lepiej abys dolozyl kilka groszy do chipu 970 w mb. Ogolnie nie jest zly, ale po podkreceniu FX pokazuje pazurki, wg mnie jezeli wybieramy pomiedzy 6300 a i3 to 6300 w obecnej chwili lepszy, ale wiaze sie to z kolejnymi kosztami. Rozbudowa FX6300 jest klopotliwa teraz, a z i3 mozliwa (dlatego jak juz wszedlbym w pentiuma a potem i5, a co do twojego pytania o pentium latwo sprzedaz, zawsze sie ktos znajdzie kto to za 100-150 wezmie, a potem w i5 wejdzie). Jak ja skladalem swoj rig to mial byc Steamroller na am3+, wiec pomyslalem ide w amd, intel usmierca swoje 1155, wiec po co wchodzic w trupa. Coz troszke sie przejechalem :) Ale po roku uzytkowania stwierdzam ze jest to calkiem fajny proc, do pracy i do zabawy, z WoWem nie mam najmniejszych problemow, Crisi na medium nie ma proablemu tez, a wszystko w FHD.

 

Twoje pytanie kolejne bylo czy jak zostawisz plyte i kupisz athlona II 740 ma sens, jakis ma jak juz masz plyte glowna w domu. Inaczej nie ma. Lepeij kupic pentium, bylby lepszy od athlona - niestety, brak L3 daje o sobie znac. Ogolnie athlon jest tycio mniej wydajny jak fx4300. Fx4300 rozbudujesz ale athlona, jakos ciezej z tym. 

 

Widze ze sie zdecydowales na R7 260X. Doskonaly wybor wg mnie :) Mantle power and TrueAudio:) Thief tez wyjdzie na mantle wiec sobie poszalejesz (oczywiscie o ile lubisz te klimaty)

Link to post
Share on other sites

niby ale to juz tylko 5 tygodni, bo chyb najwczesniej bedzie najnowszy Thief na mantle, cos czuje z frostbite 3 nie zdazy sie wczesniej uaktualnic do mantle i true audio. Nic musimy poczekac. Cos jest na rzeczy skoro Steam poprosil o implementacje mantle do ich OSa, no ale mogli nie miec wyboru, chodzi o optymalizacje. Poczekajmy... juz niedlugo :)

Link to post
Share on other sites

W sumie procek, który podałeś jest tylko o 0,4 mniej wydajniejszy (w bf3 multi) od i3. Karta grafiki też niczemu sb. 

 

Skąd wytrzasnąłeś te 0,4?! :) FX 6300 w multi BF3/4 będzie o niebo lepszy bo zapewni po prostu stabilne FPS na jakie pozwoli karta graficzna. Żaden dwurdzeniowiec tego nie dokona, choćby kosztował 7 stów i miał zaimplementowanych 120 "uber" technologii. Chodzi o rdzenie i podstawowe wymagania silnika BFów. 

Co do karty to za 440 zł nic wydajniejszego obecnie na rynku nie ma. Sprawdzałeś w ogóle jakieś testy tej grafiki, że wysuwasz takie dziwne wnioski? W przypadku BF3 i rozdzielczości rzędu jak Twoja, stosunkowo bardzo dobrze radził sobie Radek 7770 (ew. 7790), a model który Ci zaproponowałem jest od nich obu wydajniejszy.

 

Proponuję Ci zarejstrować się na jakimś portalu/forum poświęconym serii Battlefield. Zapytaj tam ludzi, którzy przegrali w BFy tysiące godzin czy i3 zapewni komfortową rozgrywkę w 3 i 4  :P

 

@byzyl pamiętaj, że składamy bardzo budżetowy zestaw także chłodzenie CPU to wcale nie jest konieczność (na już teraz), referencyjne do standardowego działania wystarczy. Najwyżej nie będzie cicho jak w bibliotece i zimno jak w lodówce ;)

Link to post
Share on other sites

Tak podejrzewałem, że chodzi o te testy z PCLab :) Absolutnie się nimi nie sugeruj. Wiesz dlaczego? Bo one są robione na pustych mapach, po serwerze biega tylko jednej gracz-tester! Jak to się ma do rzeczywistości? Nijak! To absolutmnie nie mówi nic o wydajności komputera w mutliku gdy po serwerze będzie biegało nawet 64 graczy, wokół Ciebie będą ze ścian odpadały tynki, wybuchały czołgi, a nad głową będzie prowadził ostrzał śmigłowiec. Wtedy procesor będzie mial co robić, bo na pustej mapie to te testy nie różnią się niczym niż testy w SP, w zasadzie to są chyba nawet mniej obciążające dla procka niż kampania. i3 do multi w BF mają o jeden rdzeń za mało, tyle i aż tyle, koniec kropka ;)

 

Co do garfiki, obejrzałem filmik, świetny test, takie lubię bo wszystko widać jak na dłoni. Tylko nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi? Przecież wyraźnie widać, że karta sobie radzi więcej niż dobrze. Do Twojej rozdziałki i za ponad 4 stówy to bardzo dobry wybor. No bo chyba nie oczekujesz, że karta za takie pieniądze będzie pozwalała grać w BFy na ultra w FullHD przy stałych 60 klatkach? :) By mieć taki sprzęt szykuj 2-3 razy więcej gotówki.

 

@Diamanos1 - Tak, R7 260X to ulpeszony HD7790 ale to zupełnie nowa konstrukcja, o czym świadczy obsługa technologii TrueAudio.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że jest kompatybilna :) 

Dodatkowo jakiś czas temu wyszła nowa rewizja (wersja) tej płyty głównej: 5.0 http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-78lmt-usb3rev_50 Ma trochę nowszy układ dźiękowy ale tak poza tym to w zasadzie to samo, do czego link podalem wcześniej, czyli rewizji 4.1 http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-78lmt-usb3rev_41/overview/ Co widać, trochę inaczej też wygląda :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...