Skocz do zawartości

SPC Gladius M40 Black Mod


Recommended Posts

 
Siemka,
 
Przyszła do mnie obudowa Gladius M40, pomimo paru słabych komentarzy na jej temat jestem bardzo zadowolony, nieco się zdziwiłem, niezła jakość wykonania, spasowanie trafiło mi się świetne, jak dla mnie ok :)
 
Co będzie siedziało w obudowie?
 
AMD Phenom 965 @ 3.92ghz
Chłodzenie He1225 Fortis / pasta MX2
2x2GB HyperX Blue
Asus M5A97
Gigabyte HD6950 @ 925/1450
Chieftec 600w
SSD OCZ Vertex 120gb
 
Plany:
 
Panel z oknem
Dokończyć oploty na 8 oraz 24 pin, fanswap, zasilacz oklejony Carbonem.
Wentylatory BeQuiet x6
Delikatne oświetlenie led z góry.
Backplate na kartę graficzną (gotowe)
Pomalowanie niebieskich zaślepek na karcie na czarno
Gumowe przepusty
Schłodzenie mostka północnego
 
Napewno bardzo dużo rzeczy wyjdzie w praniu :)
 
 
No to zaczynamy.
 
Przyszedł Gladius
gladius%201.jpg
gladius%202.jpg
 
Nowa sztuka która chwilę u kogoś przeleżała, dlatego trzeba było trochę przetrzeć oraz wyczyścić wentylatory z kurzu. Wymieniłem przedni wentylator na AAB Jet 12 który ma trochę większy przepływ od oryginalnego, którego dałem na górę obudowy. Pod wszystkie wentylatory doszły gumowe podkładki.
 
gladius%203.jpg
 
 
 
Niestety kabel 8 pin okazał się za krótki i narazie będzie szedł przodem, reszta kabli bez problemu zmieściła się z tyłu :)
 
Pare godzinek układania, ale wszystko weszło bez większych problemów.
 

Foto:

gladius%2017.jpg

 

gladius%2016.jpg

 

gladius%2010.jpg

 

gladius%2011.jpg

 

gladius%2012.jpg

 

gladius%2015.jpg

 

 

 

(Kabel USB 3.0 narazie wrzucony byle gdzie, okazał się że chyba moja płyta nie ma takiego wejścia :P)

 

Oploty & Backplate

 

gladius%2013.jpg

 

gladius%2014.jpg

 

 

 

Zapraszam do dysksuji :)

Edytowane przez shiftanc
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Pomaluj chłodzenie na czarno, tu masz fajny filmik jak to zrobić

 

 

:)

 

Jakbyś chciał czarną przedłużkę 24 pin to mam na sprzedaż w oplocie Scorpion http://imageshack.us/a/img802/3526/5p26.jpg

 

Jakby co to pisz PW.

Edytowane przez Wooojciech1983
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nad samym malowaniem radiatora się zastanawiam, na żywo wszystko prezentuje się dużo lepiej, może uda mi się zrobić fotkę żeby było widać jak to dokładnie wygląda, srebrny radiator nieźle się komponuje. Co do białych wstawek, jednak wylatują, będzie full black, Jubno, czcionkę pewnie zaraz odkleję :)

 

Dziś zacząłem robić przepusty na kable, narazie najmniejszy na próbę, guma z dętki rowerowej, świetnie się nadaje, przyklejone na taśmę dwustronną, trzyma bardzo mocno :)

 

 

przepus.jpg

przepust.jpg

przepusty.jpg

 

 

przepusty%202.jpg

 

To był oczywiście tylko na próbę, jak się trzyma i wygląda, wszystko ok, także teraz przejdę do reszty :)

Edytowane przez shiftanc
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tak, tak, wszystko będzie starannie, tak jak pisałem, to była próba :)


Piwnice strasznie mi się nie podobają, mam troche carbonu 3M w domu także po oplataniu jeszcze pomyślę, może będzie cały czarny :) Jutro biorę sie za przedłużenie 8 pin i oplatanie, przy okazji dorobię przepusty :)

Edytowane przez shiftanc
Link to post
Share on other sites

Od wczoraj męczyłem się z przedłużeniem wtyczki ESP, postanowiłem, że zrobię to sam, bez kupowania przedłużek, kabelki przecinałem w połowie i dolutowałem 20cm do każdego, potem wszystkie poszły w oplot. Tak zleciało pare godzinek, palce pocięte, ale z efektu jestem zadowolony :) (Odkleiłem też napis na backplate karty graficznej)
 
Tak to zrobiłem:
 

 

ja%20powstaly%201.jpg

jak%20powstaly%202.jpg

jak%20powstaly%203.jpg

jak%20powstaly%204.jpg

wtyczka.jpg

 

 


 
 
 
Aktualne zdjęcia komputera:
 prezentacja.jpg

 

 

 

oploty.jpg


(czeka mnie jeszcze oplot 24 pin)

 

 

Ciemna strona mocy :P

 

ciemna%20strona%20mocy.jpg

 

 

 

Teraz czas na przepusty, muszę też zrobić coś co zasłoni diodę led od środka (power), w nocy rozświetla trochę pokój i miejsce na napędy w budzie :P To samo tyczy się zielonej diody na płycie głównej, ale na dniach będzie zasłonięta :)

 

Zastanawiam się też czy oplatać kabelki led power, hdd, power, reset, są one czarne więc nie wiem czy ma to sens (?) :>

 

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez shiftanc
Link to post
Share on other sites

Tych bym nie oplatał, natomiast usb i audio jak najbardziej 

 

Pomyślimy, pomyślimy :)

 

Teraz jeszcze jedna kwestia, potrzebuje 2-3 wentylatory, na początku zakupię tylko te które są widoczne dlatego potrzebuje jakiś propozycji, co by tu mogło pasować, myślałem o takich:

 

http://allegro.pl/noiseblocker-blacksilent-fan-xl2-120mm-i3868690632.html

 

Tylko nie wiem czy będą pasowały, niebieski niby pasowałby do płyty, ale nie wiem jak by to wyglądało w obudowie.

 

http://allegro.pl/wentylator-silentiumpc-sigma-evo-120mm-promocja-i3880863538.html

Ten prezentowałby się świetnie, jednak nie wiem jak to z wydajnością.. Nie wiem czy nie będą gorsze od zephyrów które mam teraz :D

 

http://allegro.pl/enermax-uctb12-tb-silence-120-cichy-trwaly-11db-i3882073763.html

Pewnie dużego przeciągu nie zrobią, ale wygląd spoko 

 

Jest jeszcze Be Quiet! Pure Wings 2, ale to świezynka, wygląda fajnie, słaba dostępność niestety :(

Link to post
Share on other sites

Oplatanie skończone, 24pin poszło dosyć gładko :)

 

24%20pin.jpg

 

No i mała sesyjka

 

sesja.jpg

 

Więcej tutaj:

 

 

sejsa%204.jpg

 

sesja%202.jpg

 

sesja%203.jpg

 

 

 

W najbliższym czasie pomalowanie niektórych rzeczy na czarno (zaślepki karty graficznej, dwie wtyczki w zasilaczu), oklejanie zasilacza, być może cover na napędy (?) i parę innych rzeczy ale to już sami zobaczycie  :menda:

Edytowane przez shiftanc
Link to post
Share on other sites

Czekam na parę paczek i będziemy mogli dalej modować :) teraz tylko pytanie, jak schłodzić ten mostek, myślałem o hr-05 ale na 99% się nie zmieści, za ciasno tam...

 

 

edit


http://allegro.pl/show_item.php?item=3900372399 Chłodzenie mostka myślę, że będę miał już z głowy :D


Chłodzenie na mostek będzie u mnie jutro lub w poniedziałek, będzie trochę zmodyfikowane, wywalony wentylator(ew. później dojdzie 60mm noisblocker), całość pomalowana na czarno i zdjęte te pseudo naklejki. Myślę, że będzie się jakoś prezentowało, jak nie to wyleci.
 
Mały mod:
spc%200.jpg
 
Kurier przywiózł paczkę :
spc%202.jpg
spc%203.jpg
spc.jpg
(sorry za burdel w kablach, niedługo to ogarnę) 
 
Ledy narazie tylko u góry, myślę o lepszym ich ustawieniu, żeby podświetlenie dało fajny efekt. Podłączone do molexa, mały włączniczek znajduje się pod koszykiem na napędy.
Na dniach dodam lepsze zdjęcia :)
 
 
Dodam jeszcze że plexi nie jest klejona tak jak to było napisane w niektórych tematach, plexi jest zaczepiona blaszkami które możemy odgiąć i wtedy bez problemu możemy ją wyjąć, wymienić na szybę lub co komu się podoba ;)
 

edit

 

 

 

Nikt nie komentuje to jedziemy dalej w jednym poście  :P

 

 

Wpadł cover na napędy, z zasilacza wyleciały naklejki + polerka   :)

 

 

cover.jpg

 

 

cover%202.jpg

 

cover%203.jpg

 

cover%204.jpg

 

cover%205.jpg

Edytowane przez shiftanc
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Cover to twarda, śliska tektura którą stosuje się do podklejania puzzli kiedy chcemy powiesić je na ścianie (prawie jak plexa), z tyłu samoprzylepna, bardzo fajnie się nadaje do takich rzeczy :)

 

Co do fortisa to się waham , w sumie bardzo podoba mi się tutaj ten srebrny radiator ;)

Edytowane przez shiftanc
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...