Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siema,gdy uruchamiam kompa to wiatraki się odpalają a w karcie graficznej chodzi na maxa,czarny ekran nic się nie dzieje

Konfig;

Amd athlon x4 630

Asus m4a77td pro

Zotac gtx 260

2gb kingston

Ocz mxs 500w

Dysk seagate 160gb

W czym problem? Wcześniej było wszystko dobrze.

Link to post
Share on other sites

A może to wina dysku?jak dziś rano uruchomiłdn pc to pojazało sie zielone logo asusa i na czarnym tle napis remove discs or media, już nie pamiętam

Sorka za pisownie bo pisze z komy.

Link to post
Share on other sites

Wszystko odłączyłem i zamontowalem do obudowy ale dalej to samo wiatraki się uruchamiają i czarny ekran nic sie nie dzieje chyba nawet ekran się nie uruchamia

Up@teraz gdy uruchomie zasilbcz to od razu się wiatraki kręcą

Link to post
Share on other sites

Karta graficzna

Procesor raczej nie :o i płyta też a kondensatory nie są spuchnięte?

Zobacz jak z ramami czyli

jeżeli masz 2 kości testuj 1 kość w każdych gniazdach jak nie będzie działać bierzesz 2 kość i znów przekładasz jeżeli stwierdzisz ze 2 kości działają na innych gniazdach to spróbuj z 2 kościami

 

Musisz sprawdzić podzespoły na "zdrowym" PC zabierz koledze na noc i tyle.

Link to post
Share on other sites

Dowiedziałem

Síę że kolega miał tak samo i był spalony zasilacz i płyta główna tylko na jego płycie było okopcone i śmierdziało. Sprawdzałem zasilacz na starym kompie który działa i też był czarny ekran i nic.Procka nie podkręcałem,kość mam jedną 2GB,kondensatory nie są spuchnięte

Na starym kompie mam amd sempron 2800+ 1,6GHz ta płyta asusa by go obsłużyla?

Link to post
Share on other sites

Mimo tego że masz 1 kość to pozmieniaj jej sloty czyli od 1 slotu do 4 (chyba że masz tylko 2 sloty)

 

Adapter na VGA raczej jest dobry :D kolega miał tak samo i też stawialiśmy na przejściówkę a była karta a więc sprawdź u kogoś.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Gdyby monitor padł albo przejściówka dvi, to dysk by skubał sobie coś po drodze i system by się uruchamiał, czego by nie było widać, tylko słychać. Grafika by nie wyła.

 

Po kolei:

1) odłącz dysk, dvd, przednie panele obudowy (oprócz power)

2) wyjmij niepotrzebne karty rozszerzeń - jakieś sieciówki, dźwiękówki

3) wyjmij kości pamięci i zostaw tylko jedną (podmieniaj w trakcie próbowania)

4) resetuj BIOS, zworką/baterią

5) jakby nie działało, to próbuj podmieniać w miarę możliwości - ram, grafikę, zasilacz, procesor

Link to post
Share on other sites

Dziś odebrałem z serwisu i wszystko jest sprawne oprócz płyty głównej.

Mam pecha chyba trafiłem na wadliwy model,wypełniłem formularz reklamacyjny w esc i ide wysłać paczkę.

Oddawał ktoś na gwarancję w sklepie esc? istnieje możliwość zwrotu kosztów tej płyty lub dołożenie trochę kasy do jakieś lepszej ? bo trochę się zawiodłem

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...