Skocz do zawartości

HP DV5 1020 Czarny ekran i problem z BIOSem


Recommended Posts

Witam

Posiadam laptopa hp dv5 1020eo i odrazu mówie ze laptop był zalany, kiedyś tam.

Tak więc, włączam laptopa odrazu wykluczam nie działający dysk(stary nie działa w tamtym laptopie) i ram bo przekładałem z innego laptopa.

Właczam laptopa wszystki diody się świecą, a ekran czarny, wentylatory pracują. Podłaczyłem do monitora i wyskakuje błąd "Checksum error. Press F5 to load Cmos Default value.

Press F6 to continue." Naciskam na klawiatrze laptopa, ale nie reaguje na nic diody na klawiaturze nie świecą jak naciskam, tylko podczas uruchamiania Caps lock, prawdopodobnie moja wina bo jak rozkręcałem laptopa to ułamałem ten czarny klin co trzyma taśme w srodku ze jej wyjąć nie można, więc może dobrze nie dociskać do wejscie lub wgl nie działać.

Podłaczyłem klawiature przez USB i chciałem nacisnać F6, ale po tym zawieszają się diody na klawiaturze i nic nie moge zrobić, więc reset F5 przechodzi dalej i jest tylko "_" na ekranie i nic więcej.

Baterie wyjmowałem, odłączałem od zasilania i 15 sec power z baterią i nic. Wyczytałem że trzeba zrobić flash biosu pendrivem, ale nie moge znaleźć biosu do tego laptopa i nie wiem jak to zrobić bo w poradnikach jest że trzeba wejść do biosu, a nawet tego nie mogę lub wymienić jakieś kości biosu? lub cos takiego nie wiem ocb.

Link to post
Share on other sites

Zmieniłem baterie biosu i nie wyskakuje już ten komunikat, ale logo HP i Napis Esc zeby wejść do Biosu lub bootowania chyba, klawiature laptopa sprawdziłem i nie działa, zewnetrzną musze szybko naciskać esc, bo się zawiesza laptop, po wciśnieciu wyskakuje napis żeby nacisnać esc żeby wyjść i w tym momencie laptop się zawiesza, nic więcej nie moge już zrobić jak reset, czy to przez to że klawiatura zewnętrzna i jest za mało prądu w wejściu czy coś takiego? Jeszcze sprawdze jutro linuxa z usb czy włączy,

 

E:

Zauwazyłem dzisiaj ze jak jest logo hp i napis press esc for startup setup, po szybkim wciskani f10 wyskakuje tylko press f10 to enter setup, i jedyna kombinacja która moge wykonać na tym logo to alt ctrol del, która resetuje bios od  nowa.

Edytowane przez groszek3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...