Skocz do zawartości

Jak fajnie OŚWIETLIĆ komputer...:P


Recommended Posts

Mam katody revoltec (niebieskie) ale nie wiem dlaczego przestają świecić ... mniejsza z tym ... chciałbym fajnie oświetlić komputer i zależy mi w większości na ręcznej robocie to ma być dla mnie po części zabawa i chcę zrobić coś fajnego ... a moje pytanie do was jak to zrobić po pierwsze po drugie co trzeba będzie kupić ... a to już mniej ważne ile to będzie kosztować :co:

Link to post
Share on other sites

A pozwolisz sobie na cięcie budy? :P

Moglbys zaszalec i wyciąć jakiś napis na bocznej ściance na np. wysokości napędów (np. PChero), dać tam plexi i za tym jakieś świecidełko :co::P

Tak w ogole to czym chcesz podświetlać. Jakieś konkretne katody masz, czy bedziesz dokupował? :P

Link to post
Share on other sites

2 kolorowe wentylatory 120mm od Revolteca. Jeden na normalne miejsce na dole frontu, drugi w trzech zatokach 5,25" montowany np. na opaski zaciskowe. Jakbyś dał fotkę miejsca bytowania komputera (na biurku, pod biurkiem, pod sufitem itd.), to moglibyśmy jeszcze pokombinować.

Link to post
Share on other sites

no właśnie liczyłem na benchmark ... z dokupywaniem a na cięcie no cuż nie myślałem o tym ale brzmi ciekawie , ja myślałem o kupnie...jakiś lampeczek najlepiej niebieskich i teraz prosze nie śmiejcie się ... z papieru toaletowego zostają takie tekturowe tuby wyprubowałem jedną i okleiłem zieloną taśmą izolacyjną ... i chciałbym wyciągnąć z przodu jedną zaślepkę i tam włożyć ze trzy takie tuby , i może jakieś malutkie podświetlane wentylatorki ... myślę że wyglądało by to co najmniej fajnie ...

Link to post
Share on other sites

Jak szaleś na całego to proponuje ciąć bude jednak :co:

Ładnie mógłby wyglądać jakiś napis podświetlany tak jak juz mowilem, ale szczerze mowiac nie mam pewności co do piękności efektu takiego manewru. Moze kiedys sam wyprobuje :P

A tak mniej inwazyjnie to jakieś katody, ale to takie zwykłe, bez super efektu :P:P

Link to post
Share on other sites

Hej :P

Po pierwsze należy sobie zadać pytanie czy to ma być tzw. 'wieś tańczy i śpiewa', czy ma to byś stonowany tuning komputera, który ma ozdabiać wnętrze, chociaż z pewnością znajdą się amatorzy krytyki obu tych rozwiązań argumentując je jako 'wiejskie' :co:

Jeżeli zdecydujesz się na wariant pierwszy ('wieś tańczy[...]') to powinieneś zaopatrzyć się w przynajmniej trzy kolory katod/wentylatorów LED (polecam Revoltec, jednakże nieco hałasują)/diod LED. Wywiercenie otworu na 'suficie' obudowy jest czynnością, którą należy wykonać dla obu rodzajów moddingu. Wycięcie w ściance bocznej okna (i oczywiście zaklejenie go kawałkiem plexi) również jest elementem, który należy wykonać w każdym wariancie modyfikacji.

Jeżeli uznasz, że chcesz mieć nieco stonowany komputer to powinieneś wybrać jeden kolor, który chciałbyś najbardziej wyeksponować w pomieszczeniu. Teraz wystarczy kupić diody LED/wentylatory/katody i modding obudowy gotowy :P

 

Pozdrawiam, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

a z tymi tubami to bym zrobił że wyglądało by jak silnik... z takimi klapkami nie wiem , kurcze mam problem z aparatem nie chce go wykryć ale dobra późnij się pokombinuje . Stoi on przy biurku

______ --------

|------|...|

|------|...|<--- to jest biurko

|------|...|

|------|...|

|===.|...|

|____|...|

-----------| Jakoś tak nie maiłem pomysłu jak wam to pokazać

a do tych tub myślałem włożyć takie cuś ...

http://www.allegro.pl/item1040674959_scythe_mini_kaze_blue_led_40mm_14db_nowosc_fv.html

Link to post
Share on other sites

jak masz w katodach włącznik/wyłącznik to zamiast tego przycisku podłącz to do panelu od diody hdd chyba bedzie to - , ale jeszcze sprawdz :P Zależy jaką masz bude ja w tj07 mam panel i tam masz bieguny przy otwartym i zamknietym obwodzie jak po 2 stronach przypniesz ten sam biegun to zamkniecie obwodu (hdd) spowoduje zapalenie katod. Może coś nie tak powiedzialem, ale jeszcze sprawdze :o Z tego co pamiętam to musi to być - bo to tylko uziemienie nie wywoła spięcia :(

Link to post
Share on other sites

A ode mnie to taka propozycja:

1. Zmień Wentylatory z tyłu i przodu.

np.

Wariant tańszy

 

Wariant droższy - ładniejszy

 

3. Poukładaj elegancko przewody.

4. Zainstaluj katody.

5. A jak chcesz "szaleć" to rozbierz całą obudowę, pomaluj sprayem (czarny najlepiej wygląda) i złóż. Ale nie tnij nic...

6. Jak masz niecą większy budżet niż te 100zł (łącznie ze sprayem :( z w/w to kup świecący przedni panel.

I w tym momencie popatrz, czy Ci się podoba. Jak się nie podoba to już tylko ciach faktycznie... :P

--------------------------------------------------------------------

Nie proponujcie mu, cięcia budy, podłączania pod hdd LED'a bo jak coś zepsuje to będzie miał chłopak żal...

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...