Skocz do zawartości

Nowy procesor pod lga775


Recommended Posts

Witam. Chciał bym zrobić mały upgrade kompa. Aktualnie posiadam:

C2d 6600 2.4 asus p5q se2

4gb ram ddr2

Gtx275

Stary dysk wd 250gb

Zasilacz bequiet 600w

 

Komputer służy mi do internetu i grania w starsze gry cs: go i diablo3.

Od jakiegoś czasu nawala mi dysk, komputer strasznie zamula. Chciał bym wymienić właśnie ten nieszczęsny dysk + procesor quad. Na allegro dyski ssd 250 sa po około 500zl takiego bym ciał kupic, nie wiem tylko jaki procek oplaca sie kupic bo ceny quadow sa od 250 do 600zl. Prosz eo pomoc i sugestie co moge zrobić lub co moge wymienić.

 

 

 

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem inwestowanie 500PLN w ssd do tego kompa to wywalanie pieniędzy. Dysk 500 proc jak mówisz z 500 i masz już 1000. To co masz sprzedasz, dołożysz i można poskładać coś nowego i wydajniejszego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A po kiego grzyba ma miec znacznie wydajnieszy (w sensie nowa, znacznie wydajniejsza platforma) - zeby CS zamiast 150 FPS pokazywal 300 ?

 

Kolega wyraznie napisal - chce SSD i nowy procesor 4-jajkowy. Nie wszystkie przypadki upgrade'u starego socketu, jakim jest s775 to "wywalanie pieniedzy w bloto". Tu akurat tak nie bedzie. Glownie dlatego, ze "wywali" pieniadze na nowoczesny SSD - ktory ew. po pozniejszej zmianie platformy nada sie znakomicie, oraz procesor, ktory straci na wartosci moze ze 20-30% przez czas uzytkowania. Przypomne, ze o wiele wieksze straty notuje sie kupujac topowe i najnowsze komponenty, nie tylko procentowe, ale i przeliczane na gotowke.

 

Ja proponowalbym zakup SSDka wcale nie 256GB (bo to jednak  kosztuje), ale 128 GB - starczy spokojnie na system i jakies gry/aplikacje. Stary dysk przeczyscilbym po uprzednim zgraniu gdzies danych i przeniosl je z powrotem, na przepartycjonowany i zaformatowany od nowa. Sprawdzilbym go jakims testerem raportu SMART, no i przejechal pod katem badblockow.

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1_313&products_id=49875

Tu jest SSD z 5 latami gwarancji za 440 zl

 

a za 300 zl bedzie Q9400

albo za 440 Q9550 - wydajniejszy nieco.

 

Od osobistych preferencji zalezy, ktory zestaw kupic.

Edytowane przez jeomax.co.uk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ładowanie kasy w tę podstawkę jest wywalaniem pieniędzy w błoto.

 

Różnica między tymi quadami nie jest warta takiej dopłaty, a SSD do płyty bez SATA 3 to pomysł mocno średni, szczególnie, jeśli mowa o większych i szybszych modelach.

 

Różnica będzie zauważalna, ale nie taka, jakiej można by się spodziewać po tych nośnikach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Jeżeli chodzi o dysk to tak jak kolega wyżej napisał chciał bym go włożyć do nowego kompa no ale kiedy to bedzie ? Sam nie wiem. Na dzień dzisiejszy komputer strasznie zamula to wszystko przez dysk, ma juz swoje lata. Skoro nie oplaca idę ładować kasy kupie zwykły hdd i zostawię Ten procek. Dzięki

Link to post
Share on other sites

Ja nie mowilem, ze nie oplaca sie "ladowac kasy", a z wypowiedzi kolegi powyzej wynika, ze nie warto kupowac za 140 zl procesora Q9550 w porownaniu do Q9400 za 300zl (ktory tez mozna podkrecic). Mozesz sobie kupic na poczatku samo SSD i zobaczyc, czy to spelnilo Twoje oczekiwania, jesli nie - mozna sprobowac z Q9300 albo 9550 (nikt nie wie, ile zarabiasz i jaki masz stosunek do wydawania kasy, niemniej dla testow ma to male znaczenie, bo w razie niepowodzenia procesor sprzedajesz i nie jestes do tylu jakichs strasznych pieniedzy, jakby to bylo w przypadku kupna najnowszych komponentow: Haswella, plyty do niego, RAMu i grafiki - wez ja sprzedaj uzywana po zakupie w sklepie, to od razu masz stowki wyrzucane w bloto; a test moglby ewentualnie pokazac, ze quad jest tym, co wlasnie chciales). Powiem tak - mialem E8400, ktorego zamienilem na Q8400 (niby wolniejszy zegar), ale dla mnie to byla i tak znaczaca poprawa. Pozniej byl Q9400 przez krotki okres czasu i tak samo Q9550, potem SandyBridge z oczywistych wzgledow. Nigdy wiec nie powiem, ze taka zamiana, jak w Twoim przypadku jest nic nie warta :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Od niedawna istnieje sposób na zamontowanie Xeonów z LGA 771 na płytach LGA 775. Jeśli autor ma ochotę trochę się z tym pobawić to może mieć odpowiednik Quada za dużo niższą cenę.

 

http://forum.purepc.pl/topic/357346-771-775-done/

http://forum.pclab.pl/topic/933619-Procesory-LGA-771-w-plytach-LGA-775/page__hl__lga%20771

 

Jeśli tylko ktoś czuje się na siłach żeby przerobić nieco płytę główną, to myślę że taki upgrade zdecydowanie ma sens.

Link to post
Share on other sites

A po co wydawać tyle na 775, czy kombinować, skoro za 200 zł można kupić pentiuma G 3420 do tego mobo za 180 zł i ram za 100 zł i masz za 480 zł podstawkę która z palcem w nosie wystarczy do wszystkiego co wymieniłeś, i jeszcze będzie mieć zapas mocy ze względu na solidną moc rdzenia tego pentiuma, dodam że wydajnościowo bije on quady i to raczej dość znacznie.... jeszcze Ci na ten dysk zostanie kasy

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Bardzo ciekawe propozycje :) może i jest sens wymienić wszystko tylko zrobię to na raty. Aktualnie mam z 500zl wiec zacznę od dysku ponieważ kwalifikuje sie do wymiany. Tylko jest sens pchać sie w ssd na sata2 ? 1tb hdd baracuda kosztuje 211zl i zostaje do tego 300 w kieszeni.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...