Skocz do zawartości

Toshiba satelitle pro l50-a-12q - Bluescreen podczas grania


Recommended Posts

Witam, 

Kupiłem laptopa Toshiba Satelite pro l50 a 12q, po pierwszych 2 dniach użytkowania wyskoczył mi pierwszy bluescreen a dokładniej podczas grania w battlefield 3, po ponownym uruchomieniu sprzętu karta graficzna (geforce gt 740m) zostawała wyłączona przez system (kod 43), po kolejnym restarcie działała poprawnie do czasu kolejnego bluescreen'a. Błąd się powtarzał więc wysłałem laptopa do serwisu, wczoraj go dostałem i dowiedziałem się że serwis wymienił płyte główną, przeczyścili układ chłodzenia i aktualizowali bios. Po pierwszym włączeniu laptopa od czasu naprawy włączyłem ponownie battlefield'a 3 żeby sprawdzić czy problem będzie się powtarzał i niestety chwile potem wyskoczył bluescreen. 

Mam pytanie czy istnieje jakaś ręczna możliwość naprawy tego, czy może to akurat ta gra ma jakieś błędy i to nie wina laptopa, czy ponownie wysłać do serwisu mówiąc że usterka nie została naprawiona, wie ktoś może jak wygląda możliwość zażądania nowego sprzętu? Czytałem gdzieś że jeżeli serwis nie naprawi usterki za 2/3 razem wtedy mogę zażądać nowego laptopa, chociaz jakby nie patrzeć dłużej ten laptop siedział w serwisie niż z niego korzystałem..   :(

 

Strona z której kupiłem tego właśnie laptopa wraz ze specyfikacjami :


Edytowane przez SzczwanyGekon
Link to post
Share on other sites

Sterowniki aktualne zainstalowane, battlefield korzysta z kart dedykowanej. 

 

Bluescreen :
 
Podpis problemu:
  Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
  Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.48
  Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
 
Dodatkowe informacje o problemie:
  BCCode: 116
  BCP1: FFFFFA80067124E0
  BCP2: FFFFF8800614E080
  BCP3: FFFFFFFFC000009A
  BCP4: 0000000000000004
  OS Version: 6_1_7601
  Service Pack: 1_0
  Product: 256_1
 
Pliki pomagające opisać problem:
  C:\Windows\Minidump\011514-15256-01.dmp
  C:\Users\Damian\AppData\Local\Temp\WER-51137-0.sysdata.xml
Link to post
Share on other sites

Ten błąd powoduje Karta graficzna lub sterowniki do niej. Ja bym odinstalował całość oprogramowania graficznego nVidii oraz kartę w Menadżerze Sprzętu a po restarcie próbował od nowa instalować kartę i stery ze strony producenta.

 

Sprawdzałeś inne gry? 

 

Jeśli i w innych grach będzie sypał tym błędem wskazywałbym na uwaloną kartę. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zanim oddałem go pierwszy raz do serwisu, odinstalowałem i zainstalowałem ponownie sterowniki do kart graficznej, przywróciłem sytem operacyjny i nadal ten sam błąd. Początkowo wyskakiwał tylko podczas gdy były jakieś inne procesy poza włączoną grą w trakcie ładowania mapy z czego pierwszego dnia korzystania z laptopa wszystko działało poprawnie, potem podczas ładowania wczytywania większej mapy (Wlaczony tylko battlefield, wszystkie zbedne procesy wylaczone) laptop nie dawal rady i wyskakuje bluescreen. 

Jak dzwoniłem do serwisu wspomniałem że według mnie problem z kartą graficzną i wszystko opisałem ale najwyraźniej stwierdzili ze to mniej wazne.

Toshibe używałem tylko tydzien, nie testowałem zbytnio na innych grach, jeszcze bf 3 single player gdzie tez wyskakiwał bluescreen (gra chodzila na 40/50 klatkach na wysokich/ultra ustawieniach) po czym nagle wyskakiwał bluescreen i tyle, jeszcze grałem dosłownie pare minut w cryssis'a 2 ale za krótko żeby cokolwiek sprawdzić.

Battlefield chodził normalnie na mniejszych mapkach jezeli to w czyms pomoże.

 

Z góry dziękuje za pomoc i przepraszam ze chaotycznie napisane ale zalatany troszku jestem :)

Link to post
Share on other sites

Spoko, na tym GT740M Battlefield 3 powinien spokojnie śmigać i z tego co piszesz, wszystko byłoby ok gdyby nie BSOD. Co tu dużo wyrokować - laptop jest nówka - nagraj filmik z tego co się dzieje, nagraj na płytkę i wraz z lapkiem wysyłaj do serwisu. Do oporu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuje bardzo, napisałem do serwisu i wczoraj wieczorem odpisali że kurier przyjedzie po laptopa w poniedziałek, niestety jak widać mam na tyle szczęścia że wyskoczył mi pare godz temu bad piksel i wiesz może czy istnieje możliwość aby to jakoś naprawili przy okazji? Czy raczej odpada? Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...