Skocz do zawartości

R9 270x HAWK VS GTX 660 TI


Recommended Posts

Witam zastanawiam się nad zmianą kompa na nowy, mam trochę budżetu i zastanawiam się ostatnio nad kartą graficzną mam na oku Radka R9 270X HAWK i GTX 660 TI, czy warto będzie dołożyć troche do GTX'a czy kupić Radka?

Link to post
Share on other sites

Nowaj, edytujesz posty, a sam wprowadzasz w błąd. Mantle MOŻE działać na kartach Nvidii, ale tylko, gdy ten producent zaimplementuje Mantle (które jest otwarte) dla swoich kart. Jakoś nie pamiętam, by Nvidia korzystała jawnie z technologii AMD w przeszłości, więc jest to mało prawdopodobne. AMD na pewno nie będzie pakowało hajsu w dostosowywanie Mantle do kart Nvidii. 
Mantle to nie jest magiczna piguła, którą podaje się karcie i już. Tutaj jest pełno niskopoziomowych bindów do zakodowania, taki assembler dla GPU, więc fragmenty Mantle'a muszą być dostosowywane pod każdą architekturę. 

Edytowane przez wirher
Link to post
Share on other sites

A czy ja napisałem inaczej ? patrykpol stwierdził, że NV nie obsłuży Mantle co nie jest zgodne z prawdą. Czy NV będzie chciała się w Mantle bawić to już inna bajka. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Napisałeś, że "ma być dostępne dla wszystkich i działać również na kartach NV". Nie "ma być", ale "może być". I to jest daleka spekulacja z twojej strony, skoro nawet posuwasz się do moderacji czyichś postów (co w zakresie Mantle'a nie widzę po raz pierwszy).

De facto, jeśli Nvidia spróbuje sił na polu Mantle i wyjdzie im tak jak z OpenCL, to już chyba lepiej pozostać na DirectX.

Link to post
Share on other sites

Według obecnie dostępnych informacji prasowych Mantle będzie działać na kartach NV, o ile firma zdecyduje się na jego implementację, zaś samo Mantle MA być środowiskiem otwartym.

 

 

 

http://wccftech.com/amd-mantle-api-require-gcn-work-nvidia-graphic-cards/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...