Skocz do zawartości

Evga gtx 770 acx update biosu.


Recommended Posts

Witam posiadam kartę Evga gtx 770 acx dokładni tą: http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-770-w-acx-cooler-02g-p4-2773-kr-587563/

Jest to wersja bez sc czyli na karcie nie powwino być takiej naklejki a na mojej jest. 

vrax.jpg

Dodatkowo wentylatory chodzą minimalnie na 41% mocy.

Z tego co udało mi się wyczytać to jest możliwość aktualizacji biosu karty.

Jako iż z angielskim u mnie słabo proszę o pomoc, a mianowicie o jaki bios chodzi jak zrobić update i czy jest jakieś ryzyko?

Dodatkowo dodam fotkę z gpu-z 

hlw.gif

Edytowane przez Erwix
Link to post
Share on other sites

A masz jakiś problem z tą kartą?

Jeżeli wszystko jest ok, nie grzeje się, jest w miarę cicha to po co robić update?

Czy jest ryzyko? Zawsze jest pewne ryzyko. Nowy bios może być wadliwy, może też pochodzić z nieznanego źródła. Może wystąpić problem podczas flashowania et.

 

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie "SC" oznacza coś na rodzaj "super clocked" czyli że karta w biosie jest lekko zmodyfikowana.
Jeżeli nowy bios jest dedykowany do tej GTX770 od producenta EVGA to to czy masz SC czy nie nie powinno mieć znaczenia, najwyżej po aktualizacji zmienią się lekko taktowania. Rozumiem że Tobie zależy na ręcznej zmianie prędkości wentylatorów w IDLE do nap 25-30%?

Link to post
Share on other sites

Pasta zmieniona furmark leci i jak narazie jest ok.
Wtedy po 5 minutach bylo 80 (do więcej się nie rozgrzewa.) Teraz jest już 8 minuta a karta ma 73 stopnie. Przy mniejszych obrotach. Zobaczę jeszcze jak w grach będzie.

 


Z tego co udało mi się wyczytać to prawdopodobnie dostałem kartę lepszą czyli te sc lecz pomylono naklejki seryjne.

 

Edit:

Jaki ja jestem głupi widocznie coś wcisnąłem i w msi afterburner i wartości oprócz napięcia i wentyli były wszędzie dodane np. w core clock było + 300 i na pamięciach +150


Witam ponownie jednak karta graficzna sypie dalej artefaktami chcę ją odesłać tylko nie wiem czy w wypadku gdy karta graficzna jest wadliwa mogę skorzystać z odstąpienia od umowy?

Edytowane przez ErwixPr0
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...