Skocz do zawartości

Komputer do biura i gier do około 3000zł


Recommended Posts

Witajcie!

Byłbym wam bardzo wdzięczny za pomoc w wyborze najlepszego zestawu w przedziale cenowym około 3000zł

  • Zastosowanie komputera :  sprawy biurowe, gry, filmy, internet
  • Maksymalna kwota : +- 3000 zł
  • Których części potrzebuję : wszystko oprócz myszki, klawiatury, głośników i monitora (ewentualnie ten możecie zasugerować gdy mój uznacie za zły)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : raczej nie
  • Rozdzielczość mojego monitora : 19 cali (LG Flatron L1982U)
  • Specjalne wymagania : szybki, cichy, w miarę pobierający mało prądu
  • Części z poprzedniego komputera : nie
  • Własna propozycja zestawu : nie mam, dlatego piszę tutaj
  1. http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_grudzien_2013?page=0,12
  2. http://pclab.pl/art52777-13.html
  • Inne : ważne by był dysk SSD i w miarę możliwości Windows (choć ewentualnie tego sobie załatwię oddzielnie).

Będę wam naprawdę wdzięczny za każdą dobrą propozycję, wypisałem tutaj dwie ciekawe które znalazłem na internecie, ale jako że nie znam się na tym to nie wiem na ile są one dobre, a że nie mam za dużo pieniędzy a komputer kupuję raz na 5 lat to wasza pomoc będzie nieoceniona!

 

Z góry bardzo dziękuję, jesteście najlepsi! :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Rozdzielczość mojego monitora : 19 cali (LG Flatron L1982U)

 

Trochę szkoda składać zestaw za 3000 zł pod monitor 19 cali z rozdzielczością 1280 / 1024

 

Moja propozycja razem z monitorem oraz SSD:

 

Zalman Z3 (b/z

Liteon iHAS122 SATA (black)

Gigabyte GA-H81M-HD3 /intel H81, LGA1150/

Crucial 4GB 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

Corsair VS 450W 80 Plus 120mm

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

Intel Core i5-4440 /3.1GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

LG 22EN43T-B (5ms, DVI, LED)

Gigabyte Radeon R9 270 OC 2GB DDR5 256bit (950/5600)

 

3062 zł + kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

- mocne 4 rdzenie

- płyta mATX z kompletem wyjść audio na I/O

- obudowa z 3 wentylatorami, regulatorem obrotów oraz ofiltrowaniem

- zasilacz z mocą ponad 400W będzie tutaj sporym zapasem, wysoka sprawność zasilacz niepotwierdzona certyfikatem

- wydajna karta graficzna na poziomie 7870

- monitor 22 cale FullHD na TN z wejściem cyfrowym DVI, warto dopłacić do matrycy IPS LG 22EA63V-P

- bardzo opłacalny i często polecany dysk SSD na system oraz soft

- w przyszłości warto dokupić drugą kość pamięci RAM, jako że są tylko 2 sloty na płycie można zastanowić się nad kością 8 GB 

 

Jeżeli nie jesteś graczem "FullHD + ultra" to taki zestaw będzie optymalny. Nie zapominaj o komforcie użytkowania, tutaj monitor 22 cale na IPS znacznie poprawi komfort. 

Link to post
Share on other sites

Można wtedy dołożyć do 8 GB DDR3 oraz zmienić GPU na GTX 760, zostając przy 4 GB DDR3 można pokusić się nawet o GTX 770

 

Inwestycje te są warte uwagi tylko w przypadku jeżeli w najbliższej przyszłości zmienisz monitor na coś z wyższą rozdzielczością. Tak wydajne układy GPU (nawet R polecony wyżej R9 270) będą się nudzić przy tak niskiej rozdzielczości, nie będą one wykorzystywane. 

Link to post
Share on other sites

SilentiumPC Deus 500W PSU 80Plus Bronze 4xPEG [morele.net]

 

Po tym co przeczytałem w tym temacie http://forum.benchmark.pl/topic/98156-silentiumpc-m23-video-recenzja/page-22 nie brał bym pod uwagę tych zasilaczy (przed lekturą tego tematu myślałem że to jeden z lepszych zasilaczy w tej cenie)

 

 

MSI H81M-E33 Sc LGA1150

 

Strasznie biedna ta płyta jak na dosyć wydajny zestaw.

 

 

Gigabyte Radeon R9 270X 2048MB DDR5/256b

 

Za droga lepiej kup tą http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-270xoc-2gb-ddr5-pci-e-256bit-dvi-hdmi-dsub-box-gv-r927xoc-2gd-599377/ a Battlefielda dokupisz sobie osobno z premium za te kase.

 

Reszta ok :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...