Skocz do zawartości

Intel Remark, szukamy ?


Recommended Posts

Witam,

Czytałem dzisiaj pewnego newsa

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-remark-aplikacja-edycja-parametr-odblokowanie.html

i naszła mnie duża chęć na znalezienie tego programu.

 

Doszedłem do strony na której dany wątek powstał a nawet do bezpośredniego linku:

http://dell.benyouhui.it168.com/thread-4801941-1-2.html

dalej doszedłem nawet do cache tego wątku, na którym mamy dostęp do pierwszej strony.

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:ehZx2mlyP6cJ:dell.benyouhui.it168.com/thread-4801941-1-2.html

Niestety z moim chińskim nie jest najlepiej więc nie dodarłem jeszcze do bezpośredniego linku do działającego programu i przydała by się wasza pomoc :D

 

Nazwa programu:

处理器信息更新工具 1.0

 

wolne tłumaczenie:

Processor Information Update Tool 1.0

 

Zatem koledzy, szukamy :D

 

 

PS: Ciężko znaleźć dział tu na forum w którym można by rozpocząć ten wątek i zainteresować nim odpowiednie osoby więc uznałem podkręcanie za rozsądny wybór, bo program bezpośrednio pozwoliłby na podkręcanie ;)

Zapewne zły dział, w takim przypadku proszę o przeniesienie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem ten program to edytuje tylko informacje o procesorze i jego nazwę, które znajdziesz na przykład w CPU-Z.

Wątpię, aby dało się ingerować w mnożni, BLCK, czy Turbo.

Trzeba jednak przyznać, że wizja podkręconego G2020 czy i3 2120 do 4GHz jest baaardzo zachęcająca :D

Link to post
Share on other sites

Niestety linka do programu nie znalazłem.

Za to znalazłem na różnych chińskich forach kilka wątków o tym programie, a w zasadzie kopii z google cache bo tematy zostały skasowane, zablokowane. To daje do myślenia ;)

Zarejestrowałem się na tym forum i napisałem do tego gościa po angielsku (ma tam rangę super moderator wg google translate). Mam nadzieję że zrozumie i odpisze ;)

 

Na razie dam sobie spokój z tym tematem.

 

 

edit....
Otrzymałem odpowiedź:

 

 

Wesley-Alex

sorry man, but I have to tell you that it will not success, that thread just a demo, not real.

but yes, the real modify program is existing, but it will require internet link to intel for verify when you use it, and only can be upgrade for some special model.

 

 

Ja rozumiem to tak, jest program i można nim modyfikować niektóre procesory, (czyli zapewne tak jak myśleliśmy, w rozsądnych granicach) ale potrzebne jest połączenie internetowe z intelem w celu weryfikacji. A ten wątek, to była taka prezentacja, że istnieje taka możliwość.

Pewnie jeszcze intel przesyła wtedy jakieś dodatkowe dane do programu i dopiero jazda z tym koksem. Jeśli nie, to zapewne dało by się go złamać by nie potrzebował dostępu do intela :P

 

No cóż, na program na razie nie ma co liczyć, chyba że ktoś go podkradnie inżynierom intela w co wątpię :P.

 

 

WTF, Nie mogłem już edytować tego postu, a gdy napisałem nowy, to z automatu zostało to dodane to tego postu, trochę to dziwne, czyżby jakieś drobne usprawnienie na forum ? :P

Teraz znowu mogę edytować... Ciekawe.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...