Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
planuje zmienić w najbliższej przyszłości swoje już dość wytestowane w boju słuchawki Creative Fatality mkII. Szukałem na forach propozycji dotyczących nowych, do 300-400zł, i znalazłem pewien egzemplarz słuchaweczek firmy Denon o nazwie AH-D1100. Co o tym myślicie ?

Wspomnę od razu, iż posiadam zewnętrzną kartę dźwiękową Audiotrak'a - Prodigy Cube

Z góry dziękuje za opnie/propozycje.

Link to post
Share on other sites

 

 

Co masz na myśli mówiąc "modach" ?

http://pokazywarka.pl/t2qv9r/

 

Ogólnie rzecz biorąc - polecasz je w cenie 220/250zł, czy inwestować coś lepszego ?

Ogólnie rzecz biorąc, jak nie zamierzasz ich modować, to nawet na nie nie patrz. Są bardzo podatne na wszelki modding, dzięki temu można je dostosować pod swoje gusta (uwypuklony wokal, malutko basu, dużo góry, duża scena), ale ja na razie jeszcze nie szedłem w stronę perfekcji do metalu, bo lekko mówiąc nie lubię tego gatunku, natomiast do bluesa, jazzu jest ok. Rock polski też fajnie.

Link to post
Share on other sites

No dobrze, rozumiem. Ja jednak nie zamierzam (przynajmniej na razie) niczego modować, szukam słuchawek które już w "naturze" posiadają brzmienie które mniej więcej trafia w moje gusta (czyli lekko podwyższony basik, a reszta po prostu .. dobra).

Masz swoich faworytów ? (ceną możesz pobawić się do 300/350zł)

Link to post
Share on other sites

http://www.amazon.com/Brainwavz-HM5-Studio-Monitor-Headphones/dp/B006MA9XXM/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1389481727&sr=8-1&keywords=brainwavz+hm5

 

~~390 zł

Brainwavz HM5 z tego co widzę mogą tworzyć bardzo dobrą synergię z twoją kartą dźwiękową. Niestety nie miałem osobiście ich na głowie, więc nie mogę subiektywnie ocenić jak grają.

 

Na twoim miejscu, o wybór słuchawek spytałbym na mp3store(Chyba największe  w Polsce forum o słuchawkach dla przeciętnego użytkownika) albo forum.audiofanatyk.pl( genialny blog o ogólnie pojętym audio, polecam) 

 

Najlepszym wyjściem byłoby spytać się na tych obydwu forach po czym wybrać spośród podanych modeli swojego faworyta. Poza tym poczekaj na inne posty na benchmarku. Im więcej opinii tym lepiej. Wbrew pozorom wybór słuchawek nie jest tak prostą czynnością...

Link to post
Share on other sites

 

 

(Chyba największe  w Polsce forum o słuchawkach dla przeciętnego użytkownika) albo forum.audiofanatyk.pl( genialny blog o ogólnie pojętym audio, polecam) 
 

Tyle, że mp3store jest głównie dla osób, które się już tym interesuje i mało osób, które przetestowały masę sprzętów zawraca sobie głowę postami "co kupić". Głównie jest to powtarzanie formułki, której mnie samemu się nie chce kopiować.

 

Do 300zł:

http://forum.mp3store.pl/topic/89870-recenzja-sluchawek-creative-aurvana-live/

http://forum.mp3store.pl/topic/110254-shure-srh240-recenzja-troche-spozniona/

http://forum.mp3store.pl/topic/99297-test-sluchawek-beyerdynamic-dtx501p/

 

HM5 mogą być nieciekawe do metalu.

 

Trochę za wcześnie pytasz, za 3-4 tygodnie robię duży artykuł o słuchawkach z przedziału 200-350zł, potem 350-500, 500-700 i tak to hi-endu.

Link to post
Share on other sites

HM5 to bardzo fajne, szczegółowe słuchawki. Są przy tym nieziemsko wygodne. U mnie lecą z fiio e10 i samsunga wave, przy obydwuch jest z deka podobna charakterystyka. Bas mi się w nich bardzo podoba, bo kiedy trzeba przywali i nisko zjedzie, a w innych wypadkach jest lżejszy i nie przeszkadza innym pasmom dźwięku. Z cube będzie dobrze. Ale zeby nie bylo, ze słuchawki maja same zalety. Nie maja jakiejś ogromnej dynamiki, podbarwienia dźwięku, można opowiedzieć, że grają "spokojnie", choć dla mnie to akurat zaleta.

Edytowane przez Darczez
Link to post
Share on other sites

HM5 to bardzo fajne, szczegółowe słuchawki. Są przy tym nieziemsko wygodne. U mnie lecą z fiio e10 i samsunga wave, przy obydwuch jest z deka podobna charakterystyka. Bas mi się w nich bardzo podoba, bo kiedy trzeba przywali i nisko zjedzie, a w innych wypadkach jest lżejszy i nie przeszkadza innym pasmom dźwięku. Z cube będzie dobrze. Ale zeby nie bylo, ze słuchawki maja same zalety. Nie maja jakiejś ogromnej dynamiki, podbarwienia dźwięku, można opowiedzieć, że grają "spokojnie", choć dla mnie to akurat zaleta.

Nie chodzi mi, czy są dobre, bo to wiem. Pytałem o to, czy są dobre do metalu.

 

Hi2050 powinny byc w polecanych wraz z TS-671, nie wiem czemu jeszcze ich nie wstawiłeś.

 

Misiek, jestem ciągle na mp3store i był news od promocji do końca ROKU.

 

 

 

 

te artykuły będą tu na forum? - chętnie sie zapoznam...!
 

Niestety nie ja odpowiadam za zalatwienie sprzetu, wiec napisze na pewnym portalu. Linki zresztą masz u mnie w sygnaturze.

 

A TS671, Hi2050, Pro80 mp3store mi załatwiło. :)

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

Co do Tekstar'ów - zapomniałem dodać, iż szukam słuchawek zamkniętych, lub przynajmniej pół-otwartych. Na co dzień w pomieszczeniu w którym spędzam większość czasu jest dość głośno, więc zależy mi również na dość dobrym wygłuszaniu.

Brainwavz'y pasują jak ulał z opisu, który zaprezentowaliście. Poczytam jeszcze o nich, ale wiedząc że są dość "spokojne", jednocześnie mając solidny basik, ładnie nakładają się na moje gusta ;)

Link to post
Share on other sites

Tasgall

 

Co do hm5, to możesz się załapać na promocje w audiomagic.pl, tzn. użytkownicy  forum mp3store mają 50 zł rabatu, więc jakoś da rady to załatwić.

Ogólnie słuchawki, bo pierwszym założeniu nie dają jakiegoś efektu, "wow". Mając shure srh 240, czułem nawet większą dynamikę w rockowych kawałkach, niż w hm5. Jednak słuchawki brainwavz'a, są tak fajnie spasowane, że można wygodnie założyć na uszy i relaksować się dźwiękiem. Ze sceną nie ma wstydu, muzyka filmowa, wszelkie soundtracki z gier brzmią efektownie. Co do basu - choć mam obok siebie Superluxy 681 Evo, które mają dużo mocniejszy bas, to mogę śmiało stwierdzić, że ten z hm5 schodzi równie nisko, ale jest bardziej "soczysty", po prostu lepszej jakości. Generalnie iDaft miał racje, bo do ostrej muzyki jak metal, czy heavy metal, to można znaleźć coś lepszego w tej cenie.

Edytowane przez Darczez
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...