Skocz do zawartości

Nie mogę wejść do biosu w Lapku Samsunga NP300E7A-S07PL - Phoenix bios


Recommended Posts

Mam taki problem z laptopem jest włączony fast boot i włącza się tak szybko, że nie można wejść do biosu aby zmienić ustawienia napierniczam w F2 i nic to nie daje lapek mnie olewa i ładuje system :-(

http://www.youtube.com/watch?v=4AaOugYw524

jak można zresetować ustawienia biosu aby można było w niego wejść albo czy jest jakiś skrót co wyłącza opcję ultra fast boot?

Miałem pomysł aby zaktualizować bios wtedy automatycznie przywróciłyby się ustawienia domyślne ale mam najnowszy a głupi updater samsunga nie pozwala na re-flasha jeśli ma się aktualną wersję :-/

Macie jakiś pomysł bo mi już skończyły się pomysły. W ostateczności można by go rozkręcić i poszukać bateryjki jak w zwykłym PC jeśli jest takie coś w laptopie ale pewnie przylutowana na amen jak sądzę, laptop jest na gwarancji więc go nie chcę otwierać, jeśli wyślę go do serwisu to obciążą mnie pewnie kosztami ekspertyzy bo w sumie laptop działa...

Myślałem też że to może być wina klawiatury bo ona jest jakaś zamulająca, może bios szybciej uruchamia windowsa niż zaskakuje klawiatura? próbowałem na zewnętrznej bez skutku...

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o wypowiedź bo zaraz mnie krew zaleje......

Szajsung :-/

Link to post
Share on other sites

tak próbowałem z wyjętym dyskiem i bez płyty w napędzie to tylko pokazał mi się dosowy komunikat "wybierz bootowalne urządzenie" i też nie dało się wejść do biosu. komputerami zajmuję się od lat, nie jeden hardware już postawiłem na nogi ale takiej akcji jak z tym biosem jeszcze nigdy nie miałem. chciałem zapytać supportu szajsunga ale nie można zadać pytania odnośnie tego modelu jakiś absurd! laptop nie ma dwóch lat jeszcze...

Link to post
Share on other sites
  • 3 lata później...

Spróbuj trzymać F2 po włączeniu laptopa i wciskaj przycisk power.

Witam. Mam identyczny problem w moim laptopem szajsung. Czy rozwiazałeś w/w problem wejścia do biosa ? Mi spod windowsa nie pozwala zaktualizować biosa bo nie mam baterii. Dziwna sprawa. Czekam na info. Pozdrawiam

 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...