Skocz do zawartości

nowy komputer nie działa


Recommended Posts

Wczoraj doszedł do mnie komputer z techplanet z usługą montażu po podlaczeniu go do pradu i odpaleniu zaswieca sie na chwile wiatraczki i odrazu wylaczaja

Konfiguracja komputera:

Procesor i5 4670k

Plyta główna asrock z87 extreme 4

Zasilacz xfx pro 550w

Pamiec ram crucial ballistix sport cl9 1600mhz

Obudowa zalman z9 u3

@edit

Dodaje filmik

Edytowane przez derp127
Link to post
Share on other sites

chyba tak

To ten kabelek 8pin obok wentylatora od CPU w lewym górnym rogu, znaczy tam powinien być jeżeli nie to wiadomo co jest problemem. Podepnij go i już, swoją drogą zamówiłeś opcje z montażem więc takie rzeczy nie powinny się wydarzyć bo powinni jeszcze sprawdzić czy wszystko gra i buczy

Link to post
Share on other sites

To ten kabelek 8pin obok wentylatora od CPU w lewym górnym rogu, znaczy tam powinien być jeżeli nie to wiadomo co jest problemem. Podepnij go i już, swoją drogą zamówiłeś opcje z montażem więc takie rzeczy nie powinny się wydarzyć bo powinni jeszcze sprawdzić czy wszystko gra i buczy

Sprawdziłem i jest podłączony

Link to post
Share on other sites

Również podzielam zdanie że wygląda to na zwarcie. Jeśli masz taką możliwość - sprawdź ten zestaw na innym zasilaczu ale najpierw zrób tak jak pisał kolega - wyjmij sprzęt i podłącz samą płytę z procesorem i RAMem na jakiejś bezpiecznej izolowanej powierzchni. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Wiatraczki się raczej zakręcą... W sumie wentylatory... Po drugie powinieneś od razu ich zjechać i im to odesłać. Niech się ciule nauczą. A tak sobie możesz problemów narobić jeśli wysłali uszkodzone podzespoły.

Link to post
Share on other sites

Dociśnij piny we wtyczce 24pin, miałem podobnie ale to w przedłużce od nztx(gdzieś jakiś przy jakimś kablu nie było styku i efekt był taki sam jak na filmie dołączonym przez autora), po tym zabiegu było już ok, albo też gdzieś może małe zwarcie jest :).

Link to post
Share on other sites

Brak wkrętu nie powoduje zwarcia.

 

A świeci się dioda na płycie w ogóle, że jest zasilanie  ?

Przycisk na zasilaczu włączony ?

 

Wątpię żeby wysłali komputer który nie działa. Coś musiało się stać podczas transportu.

Wiadomo wszystko się przesuwa.

 

Wrzuć trochę fotek które pokażą całość, całą płytę, tył komputera.

Edytowane przez Slawlos
Link to post
Share on other sites

Przycisk na zasilaczu włączony , tak jak na filmiku tylko mrugną wiatraczki i koniec

Brak wkrętu nie powoduje zwarcia.

 

A świeci się dioda na płycie w ogóle, że jest zasilanie ?

Przycisk na zasilaczu włączony ?

 

Wątpię żeby wysłali komputer który nie działa. Coś musiało się stać podczas transportu.

Wiadomo wszystko się przesuwa.

 

Wrzuć trochę fotek które pokażą całość, całą płytę, tył komputera.

Przycisk na zasilaczu włączony , tak jak na filmiku tylko mrugną wiatraczki i koniec

@edit propo diody to zdziwilo mnie to ze jak podlaczylem kabel od internetu to mrugała dioda przy nim

Edytowane przez derp127
Link to post
Share on other sites

Chłodzenie nie ma nic do rzeczy :) może być nawet bez niego.

 

Może źle podpieli włącznik zasilania do płyty? tzn. odwrotnie (PWR BTN)?

 

Następna rzecz pamięci - wyciągnąć i włożyć ponownie, ewentualnie włożyć do innych slotów, spróbować odpalić z jedną kością.

 

Na odległość trochę ciężko zgadywać.

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

To dobrze, a teraz się obudź. U mnie w serwisie nie uruchamiający się komputer to w 2 na 10 przypadków właśnie źle dociśnięty radiator. Pasywne, czy aktywne nie ma znaczenia, jak jest dobrze dociśnięty. Nie piszę tego bez powodu.

Edytowane przez LeCzarny
Link to post
Share on other sites

To dobrze, a teraz się obudź. U mnie w serwisie nie uruchamiający się komputer to w 2 na 10 przypadków właśnie źle dociśnięty radaitor. Pasywne, czy aktywne nie ma znaczenia, jak jest dobrze dociśnięty. Nie piszę tego bez powodu.

 

Człowieku nie masz pojęcia o czym piszesz :) źle dociśnięty radiator to wyższe temperatury/przegrzewanie po kilku minutach pracy komputera!

 

A nie w 1 sekundzie po włączeniu, nie ma to żadnego związku.

 

Nie wiem w jakim serwisie ty pracujesz....brak słów.

Edytowane przez kuba83bb
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Wykluczamy, że nie sprawdzali komputera po złożeniu... hmm, a może nie sprawdzali? Najlepiej odeślij.

i tak chyba muszę zrobic tylko ze dzisiaj jest sobota i nie pracują napisze im email i dam znac w poniedziałek jak dalej sie potoczyło.Raczej powinni przyjąć spowrotem bez problemu ??? A i czy warto załączyc im ten filmik z pierwszego postu ???

@ mam także filmik jak rozpakowywalem komputer

Edytowane przez derp127
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...