Skocz do zawartości

Komp padl po restercie nie daje oznak życia POMOCY!!!


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez skate313,

Recommended Posts

Witam wszytskich

a więc komp ma 3 lat do tej pory w sumie nie było z nim problemów aż do poniedziałku po restarcie poprostu nie wstal i nie daje oznak życia od tej pory

w razie czego podaje specyfikacje:

I5 2500K normalnie chodzi na 4.7ghz do benchmarkow 4,8ghz

płyta Asus P8P67 EVO rewizja B3

ram Crucial Balistix 8GB 1866mhz

grafika Palit Jet Stream GTX 770

zasilacz Antec true power quattro 1000W

wszystko chłodzone wodą ( oprócz zasilacza oczywiście ;] )

 

myślałem ze zasilacz padlł więc kupilem nowy Corsair CX750M niestety efekt taki sam zero reakcji

wydaje mi sie ze padła płyta

świecą sie tylko właczniki na płycie: power, reset i dioda od ramu ale po włączeniu kompa płyta nie daje żadnych sygnalow dźwiękowych, wentyle stoją nie dzieje sie nic...

po odlaczeniu wtyczki 8-pin EPS z płyty i zostawieniu samej 24-pin i naciśnieciu power wentyle startuja ale to tyle nadal zadnych dzwięków z płyty

jakies pomysły? jak sprawdzic sama płyte itp?

Link to post
Share on other sites

Płytę sprawdzisz jedynie przekładając resztę bebechów do innego komputera.

Nie miałeś może jakiegoś wycieku, który spowodował jakieś zwarcie ?

 

Taki banał, ale w nerwach mogłeś zapomnieć.

Próbowałeś reset biosu ?

 

Ja bym podejrzewał w pierwszy w kolejności procesor a potem płytę główną.

Link to post
Share on other sites

wolalbym zeby padla plyta niz proc

komp zlozony ostatnio po upgradzie w grudniu wyciekow nie ma wszystko suche robilem i reset biosu i wyjmowalem baterie...

jak padl proc to nie ma juz sensu kupowac starej generacji..... lepiej dolozyc i kupic cos nowego

moze ktos jeszcze m a jakies pomysly?

Link to post
Share on other sites

tyle ze w anglii siedze i nie oddam sprzetu do jakiegos ciapatego na sprawdzenie bo jeszce mi cos namiesza

pozatym nie mam wlasnie nikogo kto by mial podobny sprzet wszyscy maja szmelctopy z reszta tez musze teraz na takim siedziec.... tragedia.... to mowicie ze nie ma sposoby na sprawdzenie samej plyty nawet po wyjeciu wszytskich komponentow?

Link to post
Share on other sites

nie wiem czy zauwazyles ale napisalem ze kupilem nowy corsair cx750m

wiec zasilacz jest na pewno ok na dodatek wydalem kase chociaz moj byl sprawny

a moze inny pytanie jak powinna sie zachowywac plyta glowna po odlaczeniu wszytskich komponentow ? jakis bip lub 2 czy wogole nic?

Link to post
Share on other sites

może zasilacz padł ?

 

myślałem ze zasilacz padlł więc kupilem nowy Corsair CX750M niestety efekt taki sam zero reakcji

wydaje mi sie ze padła płyta

 

 

 

Naucz się czytać.

 A płyta nie podejdzie Ci już pod gwarancję?

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

zasilacze sa na 100 sprawne bo nowy corsair daje taki sam rezultat jak antec wiec  sa ok ramy jak dla mnie tez bo by plyta dala znac zostaje jak dla mnie tylko proc i plyta.... chyba musze kupic jakas kolwiek i przelozyc bebechy zeby sie dowiedziec

ale dziwi mnie ze tak po prostu po restarcie juz nie wstal.... a co sadzicie o kosci bios-u ? jaki byl by efekt gdyby owa kosc padla?


no wlasnie ten bios mnie zastanawia.....

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...