Skocz do zawartości

Modecom Feel III 500 Wat linia 12v / HD 4890 / Q6600


Recommended Posts

Pytanie dotyczy lini 12v, jakie natezenie ten zasilacz jest w stanie utrzymac?

Zamierzam podlaczyc do niego Radeona hd 4890, ktory rzekomo wymaga 32 amperow na lini 12v. Czy to w ogolem ma sens, czy moze tylko bede katowal sprzet?

Zestaw:

CPU: C2D E6400 (@2,7 ghz)

MOBO: P5n32E

RAM: 4GB 667 mhz Corsair

GPU: aktualnie umierajacy w agoni i co jakis wstajacy jak feniks z popiolow (w piekarniku  :menda: ) amerykanin EVGA GF 8800 GTS

HDD: Samsung hd501lj

Jak chodzi o TDP platformy to w Deus Ex: HR (pelne obciazenie) miernik wskazal 364,6 W (srednio, max: 377 W)

Chodzi mi rowniez po glowie wmontowanie C2Q Q6600 zamiast C2D, wtedy na oko byloby te 410 W i zdaje sie zeby jeszcze pociagnal zasilacz, ale w przypadku gdy dorzucilbym hd4890 to byloby to juz ok. 461 W, czy to aby nie jest zagranie pusty leb?

(W razie bledow merytorycznych, prosze wypunktowac)

Edytowane przez Moggster
Link to post
Share on other sites

Moedecom  feel 3 na czarnej liście? :o   Zasilacz nie  jest zbyt dobry ale z całą pewnością na czarną listę  bym go nie wrzucał  co innego feel 1 i 2  . Swego czasu miałem takiego modecoma feel 3 450W i przez  2 lata śmigał na nim amd phenom x4 @ 3800mhz i radeon 4850 ddr5 od gainwarda   czyli praktycznie  radek 4870 , po zmianie karty  na radeona 7870xt zasilacz został profilaktycznie  również wymieniony  ,

Link to post
Share on other sites

Braknie jak nic, chodzić może pochodzi ale jak Ci przy krajzysie pójdą dymy z obudowy to się nie zdziw. :P

@Up to że zasilacz jest na czarnej liście nie znaczy że na pewno się spali, jednak jakość wykonania jest zdecydowanie niższa niż w przypadku konstrukcji markowych zasilaczy więc i ryzyko awarii dużo większe.

Edytowane przez Czaszka
Link to post
Share on other sites

Ja bym odpuścił na twoim miejscu. Sprzęt nie najnowszy ale strata jest stratą.

Twój zasilacz 500W moze dostarczyc 500W jedynie teoretycznie.

http://img3.sprzedajemy.pl/540x405_zasilacz-modecom-fee-44503.jpg

 

Wynika z tego, że obciążalność linii +12V to mniej niż 360W a nie jest to pojedyncza linia a dzielona- zatem jedna wiązka leci do CPU a druga zasila kartę graficzną. Jak już mówimy o TDP- procek ma je na poziomie 65W, HD4890 190W gdzie Twój GTS 135W.

Wg mnie zasilacz jest za słaby, zwłaszcza w przypadku chęci zmiany procesora na 4 rdzeniowy. Pomijam OC.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...