Skocz do zawartości

Jaki monitor do tej karty?


Recommended Posts

Witam. Mam problem, ponieważ chciałbym w wakacje wymienić mojego starego flatrona CRT na coś nowego, oczywiście płaskiego. Moja karta graficzna to GeForce GTS 250 512MB DDR3 i teraz zaczyna się moje pytanie:

Z jaką rozdzielczością kupić monitor (do 500zł) aby karta nie szarpała. Czy wersja 512mb da radę w nowszych tytułach takich jak Crysis w rozdzielczości 1680x1050?

Jeśli tak lub nie, to jakie monitorki do tej kwoty polecacie?

Link to post
Share on other sites

Właśnie myslałem nad tym Benq. Nie będe miał rozmazanego obrazu? Bo kolega ma LCD (chyba samsung) i w FPS'ach jak się szybciej myszką obróci, to powstają niezbyt ładne rozmycia.

Link to post
Share on other sites

na takiej matrycy szczególnie żywsze nie będą, do tego trzeba PVA lub IPS

natomiast z czernią LCD radzą sobie generalnie słabo, niemniej porządne IPS za 5k lub więcej już tak, z drugiej strony taki monitor słabo się nadaje do gier/video

Link to post
Share on other sites

bzdury - bedzie b.dobrze jak na domowe oczekiwania

 

za duzo testow reklamowych czytasz a za malo praktyki panie szczerze mowiac watpie czy wogole masz pod reką jakiegokolwiek lcd swiezszego niz 5cio latka

 

jakos ja nie widze spadku jakosci kolorow w stosunku ani do starenkiego philipsa 107 ani do nowszego neca fp955

zarowno 4 letnia 19stka lcd jak i roczny samsung bw oba na TNie niczym nie zawodzą kolory sa takie jak powinny a czern jest czarna prawie tak samo jak obramowanie monitora czyli jest poprostu czarna

 

moze sobie ustaw kontrast nasycenie i wszystko inne co potrzeba

Link to post
Share on other sites

http://pclab.pl/art41137-18.html - masz tam podsumowanie powinno wystarczyc za wszelkie opowiesci co do kolorow - nie wystarcza - idz do sklepu i obejrzyj

 

u mnie czern wyglada tak samo przy wlaczonym jak ten na pierwszym zdjeciu z recenzji - tyle za zamiast przyklejonego napisu pclab sa ikony a czern jest taka sama jak rama wiec jakiekolwiek dylemat jest bezpodstawny

Link to post
Share on other sites

za duzo testow reklamowych czytasz a za malo praktyki panie szczerze mowiac watpie czy wogole masz pod reką jakiegokolwiek lcd swiezszego niz 5cio latka

mam, przesiadłem się z BenQ FP93G X na Dell U2410 natomiast co do "widzenia" kolorów to niektórzy faktycznie "nie widzą" szczególnej różnicy pomiędzy TN a IPS

 

natomiast czerń na LCD nie jest w pełni czarna (zwłaszcza na niektórych TN'kach), sprawdź sobie kolorymetrem, albo zapytaj dlaczego część grafików ma głęboko LCD i siedzi na swoich starych, dobrych CRT

Link to post
Share on other sites

posluchaj co mowisz - czesc grafikow , czy chlopak jest grafikiem i posluguje sie kolorometrem czy moze pyta o sprzed do domu? do rozrywki?

 

pozniej sa takie cuda ze ludzie ktorzy absolutnie nie maja pojecia sugeruja sie takimi wypowiedziami jak Twoja i sieje sie mit i plote jakie to straszne kolory a czern to wogole jakies siwe - a wogole to nie ma co kupowac tnki bo przeciez patrzec sie nie da 85% takich wypowiedzi to sieja dzieci biorace przyklad z tak nieodpowiedzialnych postow jak Twoj - nie na temat i nie w tym przedziale porownawczym

Link to post
Share on other sites

no dobra, natomiast nie przesadzaj z tym brakiem odpowiedzialności, czy w którymkolwiek momencie zasugerowałem, że potrzebny mu inny monitor? zapytał o kolory to mu odpowiedziałem, zapytał czy ten model będzie w porządku dla jego oczekiwań i zgodnie ze swoimi odczuciami tak mu napisałem więc też trochę przyhamuj z tymi pojazdami

Link to post
Share on other sites

Ok dobra, bez kłótni. Co do czerni to sądze że na LCD tak zła nie jest, bo wczoraj byłem u brata i na jego NEC'u grałem w różne tytuły i było ok. Nie pamietam co to był za model, ale 1280x1024

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...