Skocz do zawartości

gtx 590/660ti/radeon


Recommended Posts

Pytanie jaka karta jest najlepsza w cenie 700-850~ na poczatek chcialem 660 ti, potem myslalem nad radeonem 7950, nastepnie gtx 770, a teraz dowiedzialem sie o 590 co wydaje sie mocniejsza od wszystkich wyzej wymienionych? Prosze o odpowiedz, i jeszcze jedno, podobno nowe karty maja niektore rzeczy stopione cyna, ktora po wlaczeniu komputer a wylaczenie etc. po roku sie samoistnie niszczy/wylacza i wiecej nie ozywa czy to prawda czy moge kupowac uzywane karty? Moge tez wybrac inna karte oprocz tych co podalem. I czy zasilacz 500 wystarczy czy 600+ trzeba brac ?


Ogolna specyfikacja moje komputera to:

Zasilacz: 500W

Dysk:1.5TB

RAM :8gb 1600mhz

Proc : AMD phenom II x6 1040t( zwany 1045t)

Plyta : 970a-g46

Grafa: gtx 460se

mysle nad powolnym zmieniaiem wsyzstkich komponentow ( w przeciagu nastepnego wszystko powinienem juz wymienic)


Na mysl mi przychodzi rowniez seria r9-280/270

Link to post
Share on other sites

To taką grafike jak GTX 590 to sobie odpuść odrazu.Zasilacz nie jest najwyższych lotów także odradzam wsadzania tam potworów.Polecam bym najpierw wymienić zasilacz później grafikę.Jeszcze fajnie by było wiedzieć jaką masz obudowę by nie zrobić wewnątrz niej mini piekarnika

Edytowane przez desmon
Link to post
Share on other sites

monitor to dellu2412m 1920x1200, obudowa to doslownie 4 blachy nie mam pojecia jaki model ma guzik power of on i reset to wszystko : P ja tez zmieniam niedlugo  i wlasnie najlpierw ona potem zasilacz i grafa budzet to takie 1000zl ale no te pewnie dozbieram troche 300+ na ten zasilacz i obudowe

Link to post
Share on other sites

tak jak kolega wyżej napisał markowy zasilacz 650W to będzie minimum do tej karty np:

XFX Core 650W

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-650w-135mm-80-sli-psu-p1-650s-nlb9-364298/

Jeżeli patrzysz przyszłościowo i będziesz wybierał same potwory to szukaj coś z zakresie 750W, by starczyło na OC

 

Co do Obudowy powinna być bardzo przewiewna karta potrafi się nagrzać w stresie do 90 stopni

tu mogę ci polecić coś z firmy Factral,Corsair,Antec,Zalman lub CoolerMaster zależy od kwoty

Link to post
Share on other sites

no tez nad nia myslalem to 1 a drugie takie ze nie jestem jakis uber zarabistym graczem wiec wiesz wole se kupic jakas lekko uzywana ( i tu nachodzi temat znowu warto kupowac uzywane czy one maja duzo mniejsza zywotnosc) a tego 590 moge od znajomego po 600zl+ kupic to w porownaniu do 770 za 1150zl troche tak niewarto, te  1300zl to na zasilacz obudowe i grafe wiec 770 odpada, moze cos z radeonow polecicie czy nie warto patrzec nawet  ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...