Skocz do zawartości

ESET zwycięża w teście antyvirusów


Recommended Posts

Niezależna organizacja badawcza Virus Bulletin opublikowała wyniki najnowszych testów rozwiązań antywirusowych, przeprowadzonych na platformie Windows Server 2008. Liderem rankingu Virus Bulletin, z 52 nagrodami VB100, pozostaje firma ESET, producent rozwiązań programów Smart Security oraz NOD32 Antivirus.

Więcej na stronie:

 

http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Najnowsze-testy-antywirusow-ktory-jest-najlepszy,wid,10464036,wiadomosc.html?ticaid=16cd6

 

Dla mnie nod jest bardzo dobry. Dosyć często się aktualizuje. I kompa mam czystego bo nic mi na nim nie siedzi bo sprawdzałem tez innymi :roll:

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

a u mnie avast pro chodzi dobrze a u mojego kolegi kasperski chodzi dobrze , bezsensowny temat ...

Witam,

Nie zgodzie się, iż temat bezsensowny...wielu szuka dla siebie antywira i takie tematy pomagają w wyborze.

Co do testów to co rusz są jakieś porówania i różni producenci wygrywają....hmmm.

Nod32 jest ze mna od 4 lat - obecnie ver. 2.7 (taka licencja). Działa b. szybko, nie obciąża (spokojnie na starych win98 instalowaem), w miarę skutecznia (poszukiwanie jakiegos lekarstwa do programu na ruskich stronach jak na razie za każdym razem przeżyłem bez problemu), ale miałem pewne przygody:

-instalacja na zawirusiałym komputrze i aktualizacja syngatur powoduje zawieszenia systemów

-mam wrażenie że wersje 2.7 i niżej nie radziły/radzą sobie z trojanami i mniej grożnymi szpiegami - choć na swoim kompie nigdy nie zauwazyłem.

Uzywam tez konsoli administratora i tutaj b. dobrze sie sprawuje. Widze kto i kiedy sie aktulizuje i jakie mial ataki wirusów, dbam o aktualizacje i to jest to...

pzdr

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Proponuję sprawdzić jeszcze BitDefender Internet Security 2009 albo Total Security.

Jak dla mnie jest szybki (nie zwalnia systemu), proces zajmuje 1,5 MB pamięci, aktualizacje jak się tylko pojawią to od razu zostają ściągnięte i zaktualizowane.

Jako jeden z pierwszych antywirusów który wykrył m.in. Trojan.PWS.ChromeInject.A - trojan wykradający hasła, filtrując logowania np. do banku.

 

Ale oczywiście wybór zależy od upodobań i przyzwyczajeń.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...