Skocz do zawartości

Battlefield 4 - czy pójdzie?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jarnuszkiewiczm,

Recommended Posts

  • Procesor: Q8300 4x2,5GHz na standardowym chłodzeniu

  • Płyta Główna: ASUS P5G41T-M

Karta graficzna: Inno3D GTX260 892MB

 

Jak pójdzie Battlefield 4 (i czy w ogóle pójdzie) na tym ?

 

A jak po wymianie karty na R9 270 od MSI.

 

Gram w 1920x1080

 

Edytowane przez Krissek123
Link to post
Share on other sites

Pójść powinno, ale nie w fhd. Będziesz musiał zbić rozdzielczość do 1280x720. A zanim zmienisz kartę graficzną, radzę zmienić proca, albo chociaż OC

Czyli lepiej najpierw wymienić procesor, a później kartę? Z tym, że później szybko karty nie zmienię. Więc albo procesor i płyta, albo karta. Co da większą wydajność?

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy of tego, że do tego procesora nie opłaca się wsadzić niczego szybszego od 7770,bo po prostu coś lepszego będzie spowalniane przez procesor (bottleneck). Możesz po prostu kupić coś używanego, będzie taniej.

I sprawdź jeszcze, czy marka twojego zasilacza jest na czarnej liście, oraz jaki masz ram (ddr2,czy ddr3)

Bo jeżeli masz kości ddr2,to do mobo i procesora dojdzie tez ram, a jeżeli zasilacz jest na czarnej liście, to radzę wymienić go w pierwszej kolejności.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szkoda katować tej gry  na tym zestawie  nawet jak obniżysz  rozdzielczość  to i tak procek nie wyrobi  w multi  player  na dużych mapach  i serwerach  64 osoby   będziesz miał duże  spadki  w fps  Bf4  w trybie  multi  bardzo obciążą procesor , na twoim miejscu jednak zaczął bym od  wymiany  karty graficznej   przynajmniej na gtx 660 lub radeon 7850  i spróbował wycisnąć co sie tylko da z tego procka  a  jak będziesz miał kase to zmienił platformę  na  1150  i  chociaż najtańszy  core i5

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z bazy danych 3dmark wynika: średnio:q8300 na gtx 550 ti(podobny do gtx 260)-2500 pkt

q8300 na gtx 660 ti(zbliżony do tego nowego radka średnio 5800  więc 2x większa wydajność to dużo


3dmark 11 oczywiście

Edytowane przez immpyrc
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem warto wymienić kartę, podkręcić trochę procka i będzie ok. Poźniej zmienić całą platforme i zrobić coś pod lga 1150. Ogólna wydajność z nową kartą może wzrosnąć 2x, ale będziesz miał spadki fpsów przez procesor.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

ja bym karte graficzną zmieniał w pierwszej kolejności, niestety GTX 260 to już słabizna po całości, a q8300 zwłaszcza po OC jeszcze sobie jakiś czas poradzi, możesz owszszem brać R270 na wyrost sporo względem proca, jednak wzrost wydajności w grach będzie olbrzymi, a w drugiej kolejności pozbieraj sobie na jakąś porządną podstawkę LGA 1155, 1150, jeżeli wymienisz do GTXa 260 proc nawet na jakiś i5 to i tak nadal w grach będzie kaszanka, ta karta zamula zestaw

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja bym karte graficzną zmieniał w pierwszej kolejności, niestety GTX 260 to już słabizna po całości, a q8300 zwłaszcza po OC jeszcze sobie jakiś czas poradzi, możesz owszszem brać R270 na wyrost sporo względem proca, jednak wzrost wydajności w grach będzie olbrzymi, a w drugiej kolejności pozbieraj sobie na jakąś porządną podstawkę LGA 1155, 1150, jeżeli wymienisz do GTXa 260 proc nawet na jakiś i5 to i tak nadal w grach będzie kaszanka, ta karta zamula zestaw

Po Twojej wypowiedzi już chciałem zamawiać a tu nagle PRODUKT NIEDOSTĘPNY..

Mam pecha. Rano miałem zamawiać GTX 660 ale cena po nocy nagle 70 zł w górę, teraz ta sytuacja.

Trudno, czekam na dostawę, zamówię chyba R9 270, a procesor musi poczekać. Poczytam trochę o OC, gdyż nigdy tego nie robiłem, może kupię Ferę 2 i spróbuję chociaż do 3ghz dobić.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...