Skocz do zawartości

Recommended Posts

System: Windows 7 64 bit

Mobo: non-Uefi

 

Nie mogę zrobić ani jednej dużej 4 TB ani dwóch gdy pierwsza ma maks 2,2 TB. (Pierwsza działa, ale druga nie chce sie zrobić)

 

Jak zrobić drugą partycję, gdy pierwsza może mieć maksymalnie 2,2 TB? Wyskakuje błąd 0x80042468 konwertowanie to GPT nie pomaga. Lub jak zrobić jedna partycję 4 TB?

Link to post
Share on other sites

Problem wzięty z Windowsa XP, bo to XP nie widziały więcej niż 2,2 TB pamięci. Podejrzewam, że brakuje Ci sterownika, który obsługuje Advanced Format. Owy Advanced Format pozwala na poszerzenie widoczności dysku o pojemności do 16 TB. Sprawdź, czy masz plik: msahci.sys

Link to post
Share on other sites

Jednej partycji 4Tb nie stworzysz na maszynie z BIOS który nakłada ograniczenia dla MBR do 2Tb,

jedynie przez UEFI lub GPT, drivery producenta owszem pomagają ale gdy taka partcja była już

utworzona na maszynie z UFEI

Edytowane przez Fix00ser
Link to post
Share on other sites
  • 11 miesięcy temu...

Chcialbym odświeżyć temat poniewarz mam ten sam problem. Dysk twardy 3tb, a podczas instalacji moge zrobic patrycjie 2tb i zostaje 750gb z którego nie moge utworzyc patrycji. Pokazuje sie blad tworzenia patrycji. Jaki ten sterownik trzeba zainstalowac konkretnie lub co zrobic zeby miec dostep do calego dysku?

 

Edytowane przez adamus211
Link to post
Share on other sites

By móc wykorzystać całą przestrzeń tego twardziela należy zrezygnować z MBR i przekonwertować na GPT

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/partycje-mbr-gpt-windows-8.html

Należy również pamietać o tym że...

System operacyjny Windows XP nie obsługuje partycji nowego typu, takich jak GPT, co oznacza,
że nie można z nim wykorzystywać dysków o pojemności większej niż 2,19 TB
Edytowane przez Fix00ser
Link to post
Share on other sites

Robie tak jak jest opisane w poradniku i nic. Poprostu dysk podzielił się na dwie części 2tb i 746GB. 2Tb mogę spokojnię zrobić partycjię, a pozostałe 746Gb nic nie mogę z tym zrobić. W zarządzaniu dyskami widnieje to jako nieprzydzielona przestrzeń. Co ciekawe jak usuwam obie partycjię to nie zcala mi dysku w całość tylko mam ciągle go podzielonego na dwie części.

Proszę więc o pomoc jak przypisać pozostałe 746Gb do Partycji ?


Dobra zrobiłem już. Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

A zapomniałem zapytać problem jest dopiero w tedy gdy chcemy dzielić dysk na partycje?

Czy w całości nie ma tego problemu?

Bo ja mam SSD pod windowsa i 1TB HDD który się sypie i bede musiał wymienić za jakiś czas, i nie mam go podzielone na partycje bo i po co.

Ale i tak chyba kupie maksymalnie 2 tb.  3-4tb to już sporo sporo chyba ze ceny będą jeszcze niższe.

Link to post
Share on other sites

Zawsze jest lepiej i bezpieczniej podzelić na mniejsze części, ponieważ w razie problemów nie utracisz wszystkich danych

tylko zazwyczaj z mniejszej przestrzeni adresowania, oraz wygodniej jest tworzyć kopie/backup poszczególnych

partycji/volumenów niż całego nośnika.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Kupiłem dysk 4TB Seagate. Partycje zrobiłem pełną, programem "DiscWizard" pod tym linkiem: 

 

http://www.seagate.com/pl/pl/support/downloads/item/discwizard-master-dl/

 

Poniżej podaje opis programu po Polsku w pliku w formacie "PDF":

 

http://www.seagate.com/staticfiles/support/downloads/discwizard/docs/dw_ug.pl.14383.pdf

 

Partycje zrobiłem na format GPT. w programie jest obcja ( Add new disk ).    Dopuki masz zainstalowany program "DiscWizard" system będzie Ci widział ten dysk poprawnie. Ja mam  Win7,  ale działa terz pod innymi systemami.   

  • Windows 8
  • Windows 7 32 i 64-bitowy
  • Windows Vista 32 i 64-bitowy
  • Windows XP

Program Seagate DiscWizard jest przeznaczony dla dysków marki Maxtor i Seagate. Umożliwia szybką instalację nowego dysku dzięki kreatorom prowadzącym użytkownika przez proces tworzenia i formatowania partycji na dysku twardym oraz przenoszenia i wykonywania kopii zapasowych danych.

 

drugi link do programu "DiscWizard": 

 

http://www.seagate.com/pl/pl/support/downloads/discwizard/

 

 

Edytowane przez kewlys26
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...