Skocz do zawartości

Xbox 360 a chłodzenie - czy warto ?


Recommended Posts

Witam, kumplowi grzeje się Xbox 360 (Jasper), zaproponowałem mu więc wymianę chłodzenia, ale tak naprawdę zastanawiam się czy to jednak ma jakiś sens ? 

Podesłał mi kilka zdj. mobo oraz tych wiatraczków, które są na surowo w Xbox'ach.Ze zdj i wymiarów które mi podesłał wywnioskowałem że nie włożę tam czegoś takiego http://www.nexcom.futari.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new_deneb.tpl&product_id=1939531&category_id=110&option=com_virtuemart  choć może się mylę... w każdym razie na płycie mam tylko jedno miejsce gdzie mógłbym podpiąć chłodzenie.W takim razie zasugerowałem mu że trzeba byłoby znaleźć 3małe wiatraczki na jednym kabelku ale wydajniejsze od tych dwóch co są w stocku w konsoli.

Zastanawiam się jednak czy to ma sens, ponieważ nie wiem kompletnie ile obrotów maja wiatraczki z Xbox'a na minutę, może więc wy coś poradzicie ?

Link to post
Share on other sites

Desmon podstawka kompletnie nic nie daje choćbyś tam miał 8 wiatraczków, bo powiedz mi jakim cudem mają spełnić swoją rolę jeśli powietrze ani nie dostaje się do środka, ani nie schłodzi plastikowej obudowy, dalej metalowej skrzynki, i dopiero mobo? To chyba prędzej do lodówki trzeba byłoby konsole wsadzić... Podstawka jest za przeproszeniem gówienko warta, bo nawet jeślibyś położył konsolę tą kratownicą w obudowie na podstawkę to nie masz swobodnego przepływu powietrza i tam dopiero zaczyna się gotować, to chyba jest oczywiste...

Link to post
Share on other sites

Niezły pomysł Sony, pytanie mam jeszcze jak przytwierdziłeś wentylator oraz czy w metalowej puszcze też zrobiłeś otwór? Bo nie pamiętam właśnie czy ona też jest dziurkowana... Aha no i czym to zrobiłeś bo na zdj wygląda to perfekcyjnie! Przy okazji zapodaj jakiś wentylator.

Link to post
Share on other sites

Ja akurat nie robiłem jak na foto, które wyżej wkleiłem tylko bardziej w ten sposób.

Metalową część wyjąłem i tylko w plastiku wyrżnąłem dziurę.

Wentylator ma dmuchać na radiatory (na tym foto wyciąga).

http://i819.photobucket.com/albums/zz112/vapor792000/XBOX360-FanMod01.jpg

Edytowane przez Sony156
Link to post
Share on other sites

TZN chcesz chłodzić X360 pasywnie? Musi mieć przecież wywiew z tyłu.

 

 

 

kumplowi grzeje się Xbox 360

 

 

Zdefiniuj "grzeje się"? Chodzi głośno? Obudowa jest gorąca a może się wyłącza z przegrzania? 

Link to post
Share on other sites

Dobrym rozwiązaniem jest chłodzenie Talismoon WhisperFan. Wentylator generuje jakieś 30-40% wiecej przepływu powietrza niz standardowy cooler. Dodatkowo nie jest tak głośny jak standardowe chłodzenie. Osobiście przetestowałem ten patent i stwierdzam, że konsola jest zdecydowanie chłodniejsza. Można też bawić się w montaż 2 wentylatorów. Nalezy jednak pamiętać o tym żeby dobrać wentylatory o dość dużej przeplywnosci powietrza i uszczelnić kanał powietrzny. W przeciwnym razie konsola będzie sie przegrzewać. Jak większość radzi proponuję zacząć od wymiany pasty.

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od teg, ze xbox jesli generuje duzo ciepla z tylu to dobrze

Tak jak napisal MiK

Objawem przegrzewania sie ukladow w konsoli jest zwiekszenie obrotow wentylatorow oraz co za tym idzie jej glosnosci

Jesli konsola wywala cieplo i chodzi przy tym normalnie "na pierwszym biegu wentylatorow" to oznacza, ze jest ok

 

Uszczelnienie tunelu jak pokazalem na piczatku daje czasem kolosalne efekty

Jesli nie miales nigdy do czynienia z xboxem i xclamp to lepiej sie za wymiane pasty nie zabieraj

Srednio raz na dwa tygodnie mamy jedna sztuke na serwisie do łatania sciezek i rezystorow na plycie po nieumiejetnym sciaganiu xclamp

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...