Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Problem "sterownik przestał działać" niby udało mi się rozwiązać (błąd się już nie pokazuje). Uzyskałem to poprzez ustawienie trybu 3D karty na "maksymalna wydajność" w panelu sterowania nvidia.
Pograłem ok. 40 min w bf3 i wyskoczył mi bluescreen.
Bsody wyskakują mi nawet przy przeglądaniu internetu i youtube.
Może to ten sam problem, ale przerodził się w bluescreeny?

Pierwszego bluescreena dostałem instalując sterowniki do drukarki, które nie chciały się zainsalować. Oby problem nie leżał w hardware, bo jak pisałem w poprzednim temacie, jestem po wymianie karty graficznej.

Kody, jakie zauważyłem to:

-dxgmms
-1a
-c4
-b1
-24

Nie mam pojęcia o co chodzi, proszę o pomoc.

 

Zamieszczam spakowane minidumpy: 

http://www.speedyshare.com/Vy7Jw/Minidumpy.rar

 

@Edit WAŻNE

Myślę, że to będzie istotne.

Grając w bf3 zaciął się (1 i ta sama klatka).

Wyskoczyło "program przestał działać".

Po kliknięciu ZAMKNIJ PROGRAM od razu dostałem BSODa, na pewno się to ze sobą łączy i nie był to przypadek, bo nawet na wcześniejszej karcie też mi się to zdarzało.

Nie zawsze bluescreen wyskakuje po kliknięciu "Zamknij program", czasem po prostu się pojawia, tylko nadmieniłem jedną z być może wielu przyczyn.

Edytowane przez 4ricardo
Link to post
Share on other sites

Na kodach też się nie znam ale kiedyś szwagier miał taki problem ze swoim PC.

Komputer przez 4 lata śmigał bez żadnego problemu, i pewnego dnia zaczeły się pojawiać coraz częściej, próbował wszystkiego nowe sterowniki, ponowna instalacja systemu, skanowanie antywirusowe i okazało się że winowajcą był zasilacz.

Czasem 3 godz grał w bf3 i było ok, a czasem przeglądał youtuba i bluescreen.

Link to post
Share on other sites

Po raz kolejny dostałem bsoda (1a).
Grałem w Diablo III , gra się zamknęła, DIABLO III PRZESTAŁ DZIAŁAĆ, chwilę poczekałem, bo gadałem z kolegą. Kliknąłem zamknij program i nic się nie stało.
Później znowu wywaliło to soma i od razu kliknąłem zamknij program, z miejsca dostałem bsoda. Co to za dziwny problem?

Link to post
Share on other sites

Byłoby fajnie jakbyś zrobił scany z programu BlueScreenView z listy ogólnej błędów oraz poszczególnych błędów. Kody błędów lepiej podawać w pełnej formie np. 0x00000124 bowiem osoba analizująca musi mieć stuprocentową pewność. Druga sprawa, pełny konfig kompa + OS na początek. 

Link to post
Share on other sites

Było ok. Próbowałem po raz kolejny zainstalować sterowniki do drukarki i podczas ich instalacji dostałem bsoda.

Teraz znów dostaję bsody.

 

Te najświeższe:

bccode: d1, PLTGC.sys (podobno powodowany przez stery od sluchawek, wiec je odinstalowalem).
bccode: 3b, usbhub.sys

 

Konfiguracja:

 

Proc: AMD Phenom II 945 3.0 Ghz
Ram: 4GB Geil
GPU: Gigabyte GTX 460 768 mb (OC)
Zasiłka: OCZ SxS 2 500W
MOBO: MSI 770 - G45

Windows 7 Ultimate x64

Podczas grania w Mortal Kombat dostałem ciekawy komunikat:

"http://scr.hu/0bal/3we3a

Kolejnym razem wyskoczył bsod bccode: c2

 

Odsyłam do moich innych tematów, tam opisałem problem, który myślę, że po tych wszystkich zmianach przerodził się w bsody.

Edytowane przez 4ricardo
Link to post
Share on other sites

Sprawdzalem dysk, wszystkie kwadraciki zielone w HDTune, aczkolwiek wystepowaly bsody przy sprawdzaniu dysku, ale to jak odpalilem w tle jakas gre. Reinstalke bede robil na 100%, ale problem "sterownik przestal dzialac" mam praktycznie od zawsze ;d.

Dzis wieczorkiem zrobie formata i zostawie sciaganie gier ze steama na noc. Potem sie pokombinuje

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...