Skocz do zawartości

XP OEM a Wirtualna Maszyna


Recommended Posts

Witam!

 

Posiadam dysk ze starego laptopa z zainstalowanym Windows XP Home Edition OEM (32 bity). Chciałbym uruchomić ten system na wirtualnej maszynie (na moim komputerze (64 bity) w wirtualnej maszynie). Wiem że systemu x86 na moim CPU się nie uruchomi. Pojawia się pytanie czy dało by radę jakoś uruchomić system z tego dysku? Czy jedynym sposobem jest włożenie dysku do starego laptopa?

 

Mam nadzieję że krótko i zwięźle opisałem mój problem. :)

 

Pozdrawiam

triv

Link to post
Share on other sites

Hej,

 

CPU z Twojego (jeżeli to i5 z opisu) kompa obsłuży Win 32bit.

 

Problem będzie taki, że system na tym HDD jest skonfigurowany pod laptopa, wszystkie sterowniki itp. więc jak go podepniesz do PC to raczej się wykrzaczy.

Możesz spróbować zrobić obraz dysku HDD (do np. formatu VHD) i podpiąć go do maszyny wirtualnej (np. MS Virtual PC).

 

Przy tych operacjach na dysku poza laptopem pozostają jeszcze niejasne kwestie licencji...

 

R.

Link to post
Share on other sites

Co do licencji. Systemu nie chcę używać na Virtual PC na co dzień. Potrzebuję uruchomić tylko system znajdujący się na dysku i użyć go dosłownie raz. Wirtualizacja dysku nie wchodzi w grę ponieważ muszę odinstalować tam parę programów. Próbowałem uruchomić ten system w Virtual Boxie ale niestety prosi on o dysk z rozszerzeniem .vhd a nie da się uruchomić systemu bezpośrednio z dysku - prosi o płytkę z napędu. Da radę jakoś to uruchomić bez laptopa?

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Jestem już bardzo blisko dzięki poradnikowi od Ciebie. Niestety przy uruchamianiu maszyny z fizycznego dysku wyskakuje błąd 0x0000007B - Nazwa pliku, nazwa katalogu lub składnia etykiety woluminu jest niepoprawna. Pokazuje się okno ładowania systemu po czym wyrzuca BSOD'a o tym kodzie błędu. Tutaj screen z uruchamiania.

 

Uruchomienie w trybie awaryjnym wyrzuca ten sam błąd jak i uruchomienie w "ostatnia znana dobra konfiguracja" - to samo.http://abload.de/img/przechwytywaniecfaep.png

Edytowane przez triv961
Link to post
Share on other sites

Powiem tak. Zmiana ustawień dysku z IDE na SCSI/SATA nie pomogło. Jednak przy dodawaniu partycji fizycznych zauważyłem że przy partycji systemowej pisze że jest to system Windows 95 a nie XP. Zmieniłem ustawienia maszyny żeby uruchamiał jako Windows 95 po czym przy ładowaniu systemu pojawił się niebieski pasek ładowania dopiero po chwili wyskoczył blue screen - przy ustawionym bootowaniu XP nawet się nie pokazał, od razu wywalało BSOD'a.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...