Skocz do zawartości

Temperatura procesora


Recommended Posts

Witam, mam pewien problem, ponieważ temperatura procesora wynosi średnio 60 - 75 C. Jako ,że kupuję nową kartę graficzną to chciałbym się dowiedzieć jak zmniejszyć tą temperaturę, by przy okazji zwiększyć taktowanie . Dodam, że dzisiaj odkurzałem środek komputera i temperatura zmniejszyła się aż o 20 C( z 80 C !) Oto zdjęcie:

 

http://imageshack.com/a/img809/2982/6ed3.jpg

Edytowane przez Arton
Link to post
Share on other sites

Jak widzisz samo czyszczenie przyniosło rezultat,a chłodzenie zapewne box wiec zmień je na porządne chłodzenie a na jakie to już musisz podać ile chcesz na to przeznaczyć.

 

Chłodzenie ma już 5 lat, więc nie za bardzo się dziwię wyników. Na chłodzenie mogę przeznaczyć do 100 zł, no chyba że to nie wystarcza.

Link to post
Share on other sites

Do 100 zł spokojnie zakupisz fajne chłodzenie - napisz coś więcej o tym komputerze, jego specyfikację, jaka obudowa, czy posiadasz wentylatorki wyciągające powietrze? Piszesz że masz średnio 60-75 stopni - to i tak za bardzo wysoko. 

Link to post
Share on other sites

Do 100 zł spokojnie zakupisz fajne chłodzenie - napisz coś więcej o tym komputerze, jego specyfikację, jaka obudowa, czy posiadasz wentylatorki wyciągające powietrze? Piszesz że masz średnio 60-75 stopni - to i tak za bardzo wysoko. 

 

Wyniki w stresie: http://img822.imageshack.us/img822/2849/te6x.jpg

 

Specyfikacje: 

Thermaltake Smart SE 630W

Asus P5KLP-AM

karta zintegrowana

Intel Core 2 Quad @ 2.4 Mhz

Windows Vista 32-bit

Obudowa EasyTouch 4201A

Nie używam past termoprzewodzących (jeżeli to ważne). Wentylatorek jest, ale myślę że już się powoli zużył, myślę nad tym by oddać komputer do serwisu, oczywiście jeżeli się to opłaca.

Edytowane przez Arton
Link to post
Share on other sites

Te wyniki mogłyby być nieco lepsze, bowiem zaleca się nie przekraczania tych 70 stopni na rdzeniach - myślę że po prostu musiałbyś zdjąć radiator z procka i nałożyć pastę termo a przy okazji przeczyścić radiator z kurzu i i wentylatorek który na nim siedzi - chyba że już to zrobiłeś. Pasta termo była u Ciebie na pewno bwiem jest ona fabrycznie nałożona na radiator tyle że po prostu po długim czasie nie zmieniania jej traci ona swoją wydajność i trzeba nałożyć nową. Myślę że jak oddasz kompa do serwisu i powiesz o wymianie pasty - będą wiedzieć co mają zrobić. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Masz prawie 60 stopni na procu w spoczynku? Te temperatury ponad 80 stopni najprawdopodobniej wywalają Ci test. Są zdecydowanie zbyt wysokie!

 

Jedna rzecz:

 

 

Nie używam past termoprzewodzących (jeżeli to ważne)

 

?? Jak to nie używasz past termoprzewodzących? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...