Skocz do zawartości

Jaki procesor wybrać ? Ivy czy Haswell


Recommended Posts

Mam do dyspozycji ok. 1000 zł.

Najpierw chciałem to wydać (ok. 950 zł) na haswella (procek + płyta) ale poczytałem troche widzę, że to się dużo nie rózni od ivy. Obecnie mam płytke pod 1155 (niestety najtańszą od gigusa) i gdybym kupił taki procek za ok. 750 zł (http://www.agito.pl/procesor-intel-core-i5-3570-3-40ghz-box-81-662211.html)to by mi jeszcze zostało wiec to było by całkiem dobre rozwiązanie, tylko nie wiem czy nie lepiej już pójść w tego haswella ;/ Ma to być do grania, bez oc.

Obecnie mam i3-2100 pod tego 1155, hd 7850 1gb ver. oc gigabyte i zasilacz corsair 450w

Edytowane przez MrGohut
Link to post
Share on other sites

No właśnie praktycznie o to samo mi chodziło, tylko po prostu zastanawiam się, czy to ma jakieś duże znaczenie czy kupie ivy czy tego haswella. bo jak bym kupil ivy to by mi troche kasy zostało a ten haswell by mi wszystko zjadło, nie wiem po prostu co się bardziej opłaca brać jeżeli nie podkręcam tylko jak włączę to ma śmigać na wysokich / ultra (teraz też śmiga, ale w 40 klatkach ;p)

Link to post
Share on other sites

No wydajność jest podobna jeśli chodzi o te procesory lecz jeśli byś chciał podkręcić to i5 3470 da rade a jeśli nie to Haswell będzie dobry . Minusem tego jest że pod i5 3470 płyty są drogie a pod haswella nie wszystkie zasilacze są kompatybilne  :)

 

Tu mała lektura  która pomoże

http://pclab.pl/art53333.html


Jeżeli podkręcisz i5 3470 to będzie lepszy jednego FPS czasem dwa

Link to post
Share on other sites

To będzie najlepszy wybór jakąś kartę kupisz do tego i będzie siekierka sam mam H87 Performace i i5 4570 + GTX660 i wszystko fajnie chodzi nie zawsze w ultra ale 1920x1080 da się grać

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...