Skocz do zawartości

Nowy sprzęt za 2 tys. zl - pomocy


Recommended Posts

A co do grafy to GeForce with CUDA 9800 GT jest droższy a słabszy od Gainward Radeon HD4850 512MB. Wiec chyba lepiej wybrac Radeona co ?

Radeon jest odpowiednikiem 9800GTX+, a nie 9800GT. Jest sporo wydajniejszy i wcale nie ma z nim tylu problemow, co niektorzy mowia. Zdecydowanie lepszy wybor.

 

 

1. Intel Core2 Quad Q8200 2,33 GHz (S775/45nm) BOX 739.00

2. DFI LanParty DK P35-T2RS 614.00

3. Corsair Twin2X DDR2 2x 2GB 1066 MHz 216.00

4. GeForce with CUDA 9800 GT Zotac 1GB 649.00

5. Samsung SpinPoint F1 250 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) 209.00

6. Asus TA-851 Black-Silver 123.00

7. Modecom Premium 500 ATX 195.00

Zestaw bez sensu. Fajnie DIXON, ze uwielbiasz Nvidie i Quady Intela, ale nie proponuj innym, zeby przeplacali bez sensu.

1. Karta graficzna to jakiś żart. 9800GT za 649 zł? Za taką cenę, a nawet taniej masz HD4850, który miażdzy i wciska w glebę tą kartę - http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/Radeon_4850_Gigabyte_512MB_2xDVI_PCI_E_Zalman/pelny,id,59748,s,1/

2. Zasilacz to Feel pod inną nazwą - do zmiany np na cos takiego: http://www.agito.pl/zasilacze/pentagram-silent-force-cav-500-a12s-500w.221.326299.html

3. Zestaw miał być za 2000 zł, a nie 2600 zł, więc wszelkiego rodzaju Quady odpadają. E5200 + OC jest najlepszym wyborem: http://www.komputronik.pl/Procesory/Intel_Pentium_Dual_Core_E5200_2_5_GHz_S775_BOX/pelny,id,59365,s,1/ + http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_modding/Pentagram_Freezone_HP_120_AlCu_Karakorum/pelny,id,53202,s,1/

4. Wcale nie potrzeba tak drogiej płyty - http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asus_P5QL_PRO/pelny,id,57538/ - również dobra do OC płyta, i na nowszym chipsecie, obsługuje PCIE 2.0

5. Dysk mógłby być większy - http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/WD_Caviar_GP_16_500GB_WD5000AACS_16MB_cache_SATA_II/pelny,id,48200/

 

 

EDYCJA: popatrzyłem dokładnie na wymagania autora i budżet, i ten zestaw + moje poprawki odpada. 2 posty niżej podałem swoją propozycję.

Link to post
Share on other sites

jedną rzecz bym radził ustalić odrazu.

mianowicie: porządna płyta na LGA775 (wg mnie na te złącze mozna bedize jeszcze dłuuugo wsadzić DOBRY procesor) a z czasem coraz tańszy. FSB 1066MHz monimum :P

 

zalecam DFI (z doświadczenia) moze byc Blood Iron lecz można się tez pokusić o jakiegos Lan Party ze wzgledu na cyfrową sekscje zasilania(!!)

chipset to minimum P35

plyty DFI od ZAWSZE wyroznialy sie mozliwosciami OC czy to ze wzgledu na dopracowany bios czy samą konstrukcje płyty.

 

nastepnie okreslic trzeba procka:

ja wybralem E5200 z 2 wzgledów:

-cena/jakosc

-cena/możliwosci

 

wedlug mnie za te cene nie da sie kupic procka tak dobrze wyposazonego (mam na mysli cache) a jednoczesnie o takich mozliwosciach podkrecania.

bez podkrecania jest o ok 5% mniej wydajny od E7200 wiec czy warto przeplacac? lepiej podkrecic i miec potworka ktory ma szanse zblizyc sie do 4GHz ]:->

 

grafika:

jesli chodzi o wydajnosc to ATI. ale co to za przyjemnosc jeździć super mocnym ciągnikiem siodłowym, który ma możliwosci jezdne i wyroznia sie tylko duzą mocą.

dlatego tutaj skłaniam sie ku Nvidii i tu pada pytanie: GTX czy cos z serii 9xxx? kwestia funduszu moze przesądzić praktycxznie o wszystkim.

można tez pokusić się o kupno uzywanego Dziforsa z rodziny GTX.. radzil bym unikac 250 i zainteresowac sie GTX`em 260 (216?) moze nawet 280 :P

 

ram:

kto co lubi, roznice są czasami marginalne lecz rowniez zalecam rozejrzenie sie za troche droższymi pamieciami ze wzgledu na mniejsze ograniczenia przy podkrecaniu (FSB)'z doswiadczenia polecam OCZ Reaper

 

dysk..

roznica miedzy sATA1.0 a sATA2.0 (jesli mozna to tak okreslic) jest niwielka, lecz ja bym celował w dysk sata II

 

zasilacz, na styk by był 450W (chyba, ze zaistalujesz sobie GTX295 w SLi) to wybacz :P jednak faktycznie 500@ to rozsądne minimum z nieiwlkim zapasem :P

 

E5200 w spoczynku ~140W stres ~160W (po podkreceniu moze byc nawet 200W

dla porownania Athlon XP 6000+ w spoczynku ~150W stres ~195W

Phenom X3 8750 w spoczynku ~175W stres ~230W !!!!

 

a wiec pozostaje jeszcze ok 200-250W na grafikę (GTX280 zjada 230W a GTX 285 tylko 185W)

 

rachunek jest wiec prosty.

 

płyta DFI z P35 na pokładzie, procek E5200, pamieci OCZ Reaper 2x2GB 1066MHz, karta GTX260, zasilacz 500W (firmowy!!), dysk sata2 moze byc jakis WD

 

podsumowałem elementy mozliwie jak najdokladniej wg posiadanej przezemnie marnej wiedzy :P

 

pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Za 2000 zł to nie zlozysz zestawu z taka karta. Mamy kryzys, a autor chcia jeszcze np dysk minimum 750 GB, co tez kosztuje.

 

Co wy sie tak uparliscie na ta Nvidie? Za ATI przemawia stosunek cena / wydajnosc, a za Nvidia jakies blizej nieokreslone mity o "problemach ATI ze wszystkim co sie da, a Nvidia nie ma zadnych". Osobiscie powiem ze gó**o prawda, mam juz pare kart Nvidii i od czasu sterownikow w wersji 170.xx do tej pory nie poprawili cieni w Warcraft III (a na ATI nie ma takich problemow).

 

Zestaw z komputronika (jeden z drozszych sklepow, wiec pewnie uda ci sie kupic taniej:)

 

1. Intel Pentium Dual Core E5200 2.5 GHz (S775) BOX - 309 zł

2. Pentagram Freezone HP-120 AlCu Karakorum - 92 zł

3. Topower SilentEZ 400W - 195 zł

4. Samsung SpinPoint F1 750 GB (SATA II, 32MB cache, NCQ) - 349 zł

5. CoolerMaster Elite 330 Black-Silver - 145 zł

6. Microstar P35 NEO-F - 369 zł

7. OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz Reaper EPP CL4-4-4 Heatpipe - 239 zł

8. Radeon 4830 HIS 512MB 2xDVI (PCI-E) - 489 zł

 

Razem: 2187 zł, ale jak mówię, w Komputroniku jest drogo (ale tam maja najlepszy konfigurator), wiec powinienes sie zmiescic w 2000 zł.

 

 

Teraz krótko, czemu takie a nie inne części:

1. Procesor - w tej cenie po prostu raczej nie ma innego wyboru, E5200+OC to jedyna rozsadna mozliwosc.

2. Karakorum - bedzie potrzebny do OC, warto tez dokupic paste np Arctic Silver (koszt 15-20 zł).

3. Zasilacz - bardzo dobry zasilacz porzadnej firmy o wysokiej sprawnosci, ddatkowo ma odpinane kable, co pozwoli na zachowanie porzadku w obudowie i lepszy obieg powietrza.

4. Dysk twardy - chyba najtanszy dobry dysk 750 GB.

5. Obudowa - porzadna obudowa, zapewni dobra wentylacje, nie ma sensu meczyc sie z wynalazkami za 50 zl, ktore sa robione z byle jakiej blachy. Przydałoby sie do niej dokupic wentylator 120mm (20-30 zł), bo w zestawie jest tylko jeden z przodu, a przydalby sie tez na tyl.

6. Plyta glowna - porzadna plyta, ktora pozwoli na dobre OC - wiem, ze DFI jest lepsza, ale DFI po prostu sa za drogie.

7. Pamiec - bardzo dobra pamiec, znakomita do OC.

8. Karta graficzna - chcialem wstawic 4850, ale w tym budzecie nie da rady, ta karta to odpowiednik wydajnosciowy 9800GT, a czasem jest nawet szybsza. A i w tej klasy kartach nie ma sensu doplacac za 1GB pamieci, bo karta jest za wolna, zeby to wykorzystac.

Tutaj mozna ewentualnie dac 9800GT 512 MB DDR3, jesli nie bedzie drozsza.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio miałem taki sam problem. Z 2 tygodnie temu kupowałem sobie, taki w miarę wydajny sprzęcik do gier. Zdecydowałem się na coś takiego

 

Proc: E5200 (285zł)

Płyta: Gigabyte Ep43-s3l (313zł)

Grafa: ja zdecydowalem sie na 9800GTX+, ale jak chcesz weź tańszego Radka 4850 (ja osobiście nie lubię ati, a mój GF po podkręceniu goni 4870) 4850(570zł)

Zasilacz: Chieftec 500W ewentualnie Modecom Volcano 550W (300zł)

Ram:2x2GB Geil (229zł)

Dysk: Samsung/WD 750gb sata II coś kolo 400(zł)

 

Nie masz sie co głowic nad innym prockiem mój na Box-ie poszedl na 3.5GHz i temp w stresie do max 67stopni. Przy tym takcie wyrównuje się z e8500

 

Co do cen mogą być nieco za wysokie, ja kupowałem u znajomego bez marży i się zmiesciłem. Poszukaj jakiegoś dobrego sklepu w swojej miejscowości zawsze sie idzie ugadac:)

 

Edit:D Zamknałem wszystko w budzie Raidmax ninja i jest ładny przewiew Polecam Ci ta bude jeżeli Ci braknie wstrzymaj sie i postaraj dozbierac jeszcze z 200-300zł, bo kupno kompa to duży wydatek i nie należy się spieszyć Pozdrawiam:D

Link to post
Share on other sites

8. Karta graficzna - chcialem wstawic 4850, ale w tym budzecie nie da rady, ta karta to odpowiednik wydajnosciowy 9800GT, a czasem jest nawet szybsza. A i w tej klasy kartach nie ma sensu doplacac za 1GB pamieci, bo karta jest za wolna, zeby to wykorzystac.

Tutaj mozna ewentualnie dac 9800GT 512 MB DDR3, jesli nie bedzie drozsza.

Jeszcze można znaleźć 4850 w dobrej cenie :P

http://www.kirk.pl/pricelist/item.aspx?PID=C9202037

Link to post
Share on other sites

Sorki ale ja nie zbyt w temacie jestem i troche prostszym jezykiem bym prosił.

zalecam DFI (z doświadczenia) moze byc Blood Iron lecz można się tez pokusić o jakiegos Lan Party ze wzgledu na cyfrową sekscje zasilania(!!)

Co oznacza DFI ?

 

Kolejne moje pytanie dotyczyc będzie tego modelu 4850 bo najprawdopodbniej na niego zdecyduje sie przy wyborze grafy, bo widze ze dosyc ma dobre wyniki i ma dosyc dobra cene w porownaniu do GeForce. Pytanie tylko, który mam wybrać bo jest ich sporo i kazdy z was podaje inny link a nie wiem czym one sie roznia bo w cenie napewno:

1) http://www.komputronik.pl/Karty_graficz ... ,id,62782/

2) http://www.komputronik.pl/Karty_graficz ... 59748,s,1/

3) http://www.komputronik.pl/Karty_graficz ... ,id,60550/

Link to post
Share on other sites

DFI to producent obecnie jednych z lepszych płyt głównych.

 

Na kartę na Twoim miejscu zdecydowałbym się na Gainwarda z racji dobrego chłodzenia. Zalman na Gigabyte'cie jest średni dla tego rdzenia.

Link to post
Share on other sites

A w sprawie dysku twardego, chciałem sie zapytac czy istotne znaczenie ma bufor pamięci ? Duzo dyskow 1TB SATAII z buforem 32MB, jest droższa od 16MB. I dlatego kieruje do was pytanie czy jak kupie 16 MB SATAII to duzo gorzje to bedzie chodzic, duzo strace czy jednak lepiej wybrac mimo wszystko z buforem 32MB ?

 

I teraz pytanie czy Samsungi sa takie słabe ? Czy lepiej WD np Caviar ?

Link to post
Share on other sites

1. Tracer TRO-764 Pluton 87.00

2. Chieftec (CTP-400-12G) 400W 219.00

3. Samsung SpinPoint F1 750 GB (SATA II, 32MB cache, NCQ) 349.00

4. OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz Reaper EPP CL4-4-4 Heatpipe 275.00

5. Gigabyte GA-MA74GM-S2 243.00

6. AMD Athlon 64 X2 6000+ BOX (Socket AM2, 89W) 309.00

7. Radeon 4850 Gigabyte 512MB 2xDVI (PCI-E) Zalman 589.00

 

 

z komputronik.pl

 

 

wiec pewnie czesc rzeczy mozna dostac taniej w innych sklepach.

400w na tą grafike to za mało!!! naret przy lekkimoc może cpu stać sie niestabilny

gó**o prawda, porządne 350-400W wystarczy, oczywiście takie które ma min. 300W na linii 12v, z zapasem można dać zasilacz 400-450W z obciążalnością linii 12v na poziomie 340-360W.

Link to post
Share on other sites

Ktos mi odpowie jak to jest z tymi dyskami ?

 

Czy temat juz stał sie nudny dla was ? Wybaczcie ze nudze, ale licze na wasza pomoc. Potzrebuje sie zastanowic nad wszytskimi rzeczami, i juz prawdopodbnie procek i grafe juz mam wybrana, posługujac sie wiekszoscia opini waszych. Teraz chcem sie skupic na dysku, a nastepnie na płycie głownej.

Link to post
Share on other sites

16MB bufora starczy, chyba ze bardzo chcesz doplacic (nie powinno byc duzej roznicy, jesli nie pracujesz intensywnie z plikami.)

 

Dyski WD sa wg mnie lepsze, bo mniej awaryjne i ogólnie bardziej pewna marka. Chociaz Samsungi tez nie powinny byc zle.

Link to post
Share on other sites

Co sadzicie o tym dysku jest z rodzinY WD ma 32mb buforu pamieci i do tego dosyc tani jest. Tylko czy to dobry wybór ?Bo tam nie rozumiem za bardzo ze pisze koles w tabele typ interfejsu SATAII a ponziej ATA.

 

Ktos mi wyjasni i powie czy to dobry wybór bo tanio wychodzi a radzilscie WD ;).

Link to post
Share on other sites

Hmm ptanie teraz o płyte głowna zanim wybiore dysk. Powiedzcie mi po co kupowac plyte za 500 zł np taka (podobno wg was b. dobra):

http://allegro.pl/item591519476_dfi_infinity_blood_iron_p45_solid_raid_p45_t2rs.html

 

Niz kupic np: Gigabyte GA-MA74GM-S2 czy Gigabyte Ep43-s3l.

 

Nie znam sie i chce was spytać co jest istotnego takiego w płycie głownej ?

 

I jeszce jedno pytanie, bo bede chcial podlaczyc pod plyte glowna dysk SATAII i ten moj stary: Seagate Barracua 250 GB Ultra-ATA, to bedzie taka mozliwosc ?

Link to post
Share on other sites

Droższa płyta to lepsze komponenty użyte do jej produkcji, większe możliwości OC, wyższa stabilność.

 

DFI podane z aukcji jest pod procesory Intela jak i Gigabyte EP45, z tych płyt brałbym oczywiście DFI.

Drugi GB jest dla procesorów AMD więc nie ma co tego porównywać.

 

Będziesz mógł podłączyć te dyski.

Link to post
Share on other sites

Złożyłem już sobie całość i wygląda to tak:

 

1)Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 2.5 GHz (S775) BOX

2)Płyta główna: DFI Infinity Blood Iron P45 Solid Raid P45-T2RS

3)Karta graficzna: Radeon 4850 Gainward 512MB 2xDVI (PCI-E) DualFan

4)Pamięć RAM: Corsair Twin2X DDR2 2x 2GB 1066 MHz

5)Dysk twardy: WD Caviar GP-16 1TB 32 MB

6)Zasilacz: Pentagram Silent Force 500W

 

Myślę jeszcze nad obudową. Wczęsniej chciałem wybrać Raidmax Ninja Czarna za 209 zł, jednak zrezygnowałem z niej z prostego powodu, jest za droga.

 

Szukam jakiejś ładniej obudowy kolorwoej jak Raidmax, która będzie mieć w sobie ze 3 coolerki w zestawie i bedzie tania. Ale to pewno sobie zakupie jako ostatnie na allegro cos wylicytuje jak całosc zakupie.

Chyba ze macie jakies pomysły

 

P.S. Wiem, że to co wybrałem przekracza 2k zł, jednak jestem w stanie wydać te 200-300 zł wiecej, zreszta i tak bede kupował komputer w połowie kwietnia.

Link to post
Share on other sites

P.S. Wiem, że to co wybrałem przekracza 2k zł, jednak jestem w stanie wydać te 200-300 zł wiecej, zreszta i tak bede kupował komputer w połowie kwietnia.

Za ten czas ceny mogą pójść w dół, więc za te pieniądze będziesz mógł dołożyć np na grafikę. Za ok 70 zł więcej masz Gainwarda GS 512 MB.

Link to post
Share on other sites

Kolega, ktory pracuje w sklepie komp zapytal mnie na jakim systemie bede pracowal. Mowie ze xp 32-bitowy. A on na to odnosnie ramu napisał coś takiego:

A po co ci 4GB ramu jak system 32bit obsługuje tylko 3GB max?? Dodatkowo 2x2GB jest problematyczne - system nie widzi 4GB ramu, ale bios tak, więc jest problem bo bios pakuje w pamięc dane, ale system 32bit nie może ich odczytac i najczęściej się zawiesza.

No i jeszcze przyczepił sie ze chce wziasc E5200 i go podkrecic mowiac. ze:

Tia E5300 mimo iż podkręcony do takiego samego lub większego taktowania niż E7300 nie pobije go ze względu na architekturę tego drugiego - sprzedałem takich zestawów mnóstwo i nawet na mniejszym taktowaniu E7300 utrzymuje stały, nie przerwany transfer danych, w czym nie może mu dorównac E5300.

Co o tym sądzicie ?

Link to post
Share on other sites

Twój kolega, że tak powiem piszę głupoty.

Systemy 32bit obsługują do 4GB pamięci, jednak część adresów zarezerwowana jest dla grafiki i innych urządzeń. Przeważnie systemy mają dostępne 3,5GB. Praca w systemie 32bit w konfiguracji nie sprawia żadnych problemów.

 

E5x00 i E7x00 mają dokładnie tą samą architekturę, różnią się tylko ilością cache'u L2 - mała ilość aplikacji wykorzystuje jej większą ilość więc nie ma sensu dopłacać do serii E7x00. Co innego E8x00...

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...