Skocz do zawartości

Przejście na AMD i niedosyt


Recommended Posts

czyta czyta :D

 

wiadomo, że nie ma to jak porządny sprzętowy kontroler RAID, ale te intelowskie radzą sobie całkiem dobrze i masz je za darmo :wariat: w AMD jest z tym już trochę gorzej, ale i tak lepiej wydać te 600zł na dodatkowe dwa dyski niż na kontroler.

Link to post
Share on other sites

@GreQonE

Czytam, poszukam jeszcze po tańszych inszych sklepach tych kontrolerów.

Wciąż dostaje dreszczy, ale kontroler na mojej płycie daje możliwość połączenia w macierz maksymalnie czterech dysków, marnie trochę. :/

Nie pisząc już o tym, że nie działa to tak jak ja sobie życzę.

A mam niezłe życzenia. :rotfl:

 

@lukyeti

 

Często gęsto zdarza się tak, że trzeba dać wyższe napięcie.

Dobrze jest przedtem upewnić się, że mostki jak i Mosfety mają optymalne warunki do pracy.

 

Z tym taktowaniem HT i NB (jak i HTT) zależy też od układów na płycie, generalnie moja płyta to budżetówka, ale nie narzekam głośniej niż wentylatory 120 mm na 1900 obrotach. :)

 

Te wentylatory dla osób przyzwyczajonych do ciszy są jak najbardziej słyszalne, uciążliwe i przykre, brałem je z myślą o stworzeniu huraganu w obudowie, a nie ciszy.

Dla osób wyczulonych odradzam.

W sumie to są te wiatraki:

http://www.scythe-usa.com/product/acc/0 ... etail.html

 

Chociaż mnie tam one nie przeszkadzają. ^^

Inna sprawa, że ja nie żyję w pomieszczeniu, w którym to pudło stoi. :)

Ponadto używam słuchawek zamkniętych (Koss pro4AAT) w trakcie użytkowania, więc mnie wsio ryba.

 

@ Wszyscy

Tak prawdę pisząc to nie puściłem na długi stres przy 1.35v na 3.9Ghz, dziś to nadrobię.

Jak nie będzie stabilny 24/7 to będę miał gorszy procesor od niezłej 955. :rotfl:

3.6Ghz na 1.25 działa stabilnie, o ile 10 godzin prime 95 w trybie blend wystarczy by to stwierdzić.

Link to post
Share on other sites

no to pięknie:) 10 h wystarczy:):rotfl:

u mnie lipa

daje 240 szynę

mnożnik auto czyli max 15x240 czyli 3,6

napięcie w biosie 1,45

pamieci daje x4 czyli mam 960 55515 przy 2,2v nie chciało mi się szukać mniejszego

cool and quiet właczone

i komp nie wstaje potrzeba restart biosu ma ktoś jakieś pomysły dlaczego??

napięcie dobre nawet za duże

przy ustawieniach amd overdrive 4x3,7 1,42 chodzi bez problemu ale przy kręceniu samym mnożnikiem chciałem ustawić przez szynę i lipa może trzeba zmienić mnożnik htt ale tam mam na auto pomóżcie

Link to post
Share on other sites

no mam w biosie 3 rzeczy których nie ogarniam

cpu northbrige freq opcje auto i potem x5,x6...x20

ht link width opcje auto 8 bit 16 bit ---- co to jest?

ht link freq opcje auto i 200,400...2,6

i nie wiem gdzie co ustawic chciałem dać htt powiedzmy 240

mnożnik cpu x15 czyli na sztywno 3,6

ram 4x240=960 55515

vcore 1,45na początek potem się zmniejszy jak się będzie dało

i teraz nie wiem cpu nort dać x10 to będzie 2400 tak jak ktoś tam wyżej radził czy dać mniej?

a ht link ustawić na sztywno 2 Ghz???

pomóżcie :rotfl::)

i jeszcze jedno taki program msi afterbirner są tam funkcje do kręcenia core clock shader clock i z boku taki przycisk ze albo to jest na szaro albo podswietlono na zielono czym to się różni bo nie mogę tego z czaić a wyjaśnienia po ang nie mogę zrozumieć:rotfl:

Link to post
Share on other sites

"ht link width" daj na 16 bit

"cpu northbrige freq" daj na taka wartosc, zeby po pomnozeniu przez HTT nie przekraczalo 2000-2100MHz (dla HTT = 240MHz, ustaw 8 lub 9).

 

Mozesz probowac krecic "cpu northbrige freq" i ustawiac taki mnoznik, zeby bylo na przyklad 2400-2600MHz, ale roznie to dziala na roznych procesorach i zadko zwieksza wydajnosc... w niektorych syntetykach powinienes zauwazyc roznice (na przyklad SuperPi). Najlepiej samemu przetestowac :co:

 

"ht link freq" traktuj tak samo jak "cpu northbrige freq", tylko wyobraz sobie ze jest tam juz pomnozone przez 200. Wiem, troche glupie, bo zamiast 200 powinno byc 1x, zamiast 400 powinno byc 2x i tak dalej...

Wiec na przyklad dla HTT = 240MHz tak jak pisales, ustaw "ht link freq" na 1600 (czyli tak jakby 8x240=1920MHz) lub ewentualnie na 1800, jesli wyrobi tyle (9x240=2160).

 

Podkrecanie HT Link prawie nigdy nie daje przyrostu predkosci. Prawdopodobnie nawet jakbys ustawil okolo 1500MHz to nie zauwazylbys roznicy w porownaniu do 2000MHz, dlatego najlepiej trzymaj sie takich mnoznikow zeby osiagac ok 2000MHz. Oczywiscie najlepiej przetestowac samemu jak to u Ciebie dziala, ale dodam, ze najczesciej nie podkreca sie to tak dobrze jak "cpu northbrige freq".

 

Dodam ze "cpu northbrige freq" moze byc wieksze, badz rowne "ht link freq", nigdy mniejsze.

Link to post
Share on other sites

no mam w biosie 3 rzeczy których nie ogarniam

cpu northbrige freq opcje auto i potem x5,x6...x20

ht link width opcje auto 8 bit 16 bit ---- co to jest?

ht link freq opcje auto i 200,400...2,6

i nie wiem gdzie co ustawic chciałem dać htt powiedzmy 240

mnożnik cpu x15 czyli na sztywno 3,6

ram 4x240=960 55515

vcore 1,45na początek potem się zmniejszy jak się będzie dało

i teraz nie wiem cpu nort dać x10 to będzie 2400 tak jak ktoś tam wyżej radził czy dać mniej?

a ht link ustawić na sztywno 2 Ghz???

pomóżcie :P:)

i jeszcze jedno taki program msi afterbirner są tam funkcje do kręcenia core clock shader clock i z boku taki przycisk ze albo to jest na szaro albo podswietlono na zielono czym to się różni bo nie mogę tego z czaić a wyjaśnienia po ang nie mogę zrozumieć:co:

Proponuję najpierw sprawdzić jaką granicę HTT daje płyta, daj niski mnożnik i próbuj możliwie najwyższe stabilne.

Później zwiększaj mnożnik na procku i sprawdzaj czy działa.

 

Te przyciski jak są na szaro to jest ustawienie domyślne (default), na zielono ustawienie użytkownika (user define).

Używałem Afterburnera na swoim HIS'ie 4890 Turbo, żeby zmieniać profile obrotów turbinki, ale niestety jakoś nie chce to poprawnie pracować z Catalyst 10.4 (wywalają się).

Tobie chyba jednak lepiej wyjdzie używając riva tuner'a.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...