Skocz do zawartości

Wydajność hd4870


Recommended Posts

Witam.

 

Nurtuje mnie dość mizerna wydajność karty XFX 4870 512 mb. Jeżeli chodzi o nowsze gry typu avp czy bad company,shift to fpsy skaczą z 90 do 30 fps przy rozdzielczości 1280 na 1024.. Tragedia jest totalna w Lineage2, grze w która gram najwięcej.. na mass pvp fps na minimalnych detalach wynosi ~10-15 fps, co jest tragedią jak na tą kartę. Znajomy mająć 5750 też 512 mb w tym samym czasie tyle że na full detalach ma powyżej 30 fps.. starsze grafiki nvidii też radzą sobie lepiej niż ten mój radek. Temp w stresie ~ 75 stopni, więc w miarę ok. Co do wyników w 3 d marku to wygląda to tak : http://img215.imageshack.us/img215/4831/3dmarkz.jpg Sam już nie wiem gdzie szukać przyczyny.. czy po prostu ta karta jest słaba na tle innych, słabszych..

Link to post
Share on other sites

Wszystkie te czynności były wykonywane.. karta czy się przegrzewa? z tego co czytałem 4870 potrafi się dość mocno rozgrzać.. ale żadnych zwiech systemu, bsodów, artefaktów etc nie miałem nigdy. Zasilacz to Ocz stealthXstream 500W.

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziwne, taki słaby wynik jeszcze przy takim procu, :> Instalowałeś stery do grafiki albo mobo? Pytanie może trochę śmieszne ale wiem że WIN7 instaluje większość potrzebnych sterów, ale nie koniecznie muszą one być najlepsze.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Fajnie, że ludzie odpowiadają nie wiedząc o co chodzi. Lineage 2 chodzi na Unreal Engine 2.0 i na dodatek kiepsko zaimplementowanym. Po pierwsze do tej pory mam poważne wątpliwości na ile L2 korzysta z mocy karty graficznej. Gdzieś dawno, na nieistniejącym już forum, jeden gracz robił testy od Voodoo5 do bodajże Radeona 38xx/Geforce 7xxx i w zasadzie różnice były znikome. Więcej dawało podkręcanie procesora.

 

Jeśli chcesz mieć więcej fps powinieneś jak już ktoś radził wyłączyć cienie i odbicia. Całkowicie. Sprawdź sam np. na rynku w Giran z Reflections na All/off różnica będzie spora. Textury, modele, aa tak bardzo na wydajność nie wpływają. Nie na twoim sprzęcie. Ten żenujący HDR również. Unikaj natomiast wszelkich Advanced shaders dostępnych od CT1 wzwyż. Nic nie dają a zabijają wydajność. Podobno wyłączenie GPU animation też coś daje, ale tego akurat potwierdzić nie mogę.

 

PS. Nie rezygnuj z zasięgu widzenia na siegach. To 'taktyczne kamikaze'. Dodatkowo polecam programik L2Utils. Można dzięki niemu ustawić większy cache dla gry/grafiki, a to dość wyraźnie potrafi zmniejszyć czkawkę przy doczytywaniu, które zdarza się chyba niezależnie od sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Nurtuje mnie dość mizerna wydajność karty XFX 4870 512 mb. Jeżeli chodzi o nowsze gry typu avp czy bad company,shift to fpsy skaczą z 90 do 30 fps przy rozdzielczości 1280 na 1024..

No to chyba w miare dobra wydajnosc jezeli chodzi o tę kartę :rotfl: Wiec raczej wina lineage 2... co kolega wyzej dokladniej opisał

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Najlepiej włącz sobie GPU-Z i potem jakąś grę, np. BC2 i wtedy sprawdz w jakim stopniu gra wykorzystuje moc GPU. Jeżeli masz bardzo niskie te procenty, jak ja np. w GTA IV EfLC - 30% na każdy rdzeń, to prawdopodobnie coś ci blokuje wydajność, prawdopodobnie masz źle skonfigurowany BIOS. Przywróć ustawienia standardowe i wtedy sprawdz wyniki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...