Skocz do zawartości

Chce kupic komputer, pytanie - jaki??


Recommended Posts

Witam!!

 

Mam juz kompa :D :D :D

 

Mozna powiedziec, ze juz wszystko dziala. W 3DMark06 wyszlo 14380 punktow bez podkrecania :D

 

Mam tylko pytanie odnosnie RAM-u, tzn. W zestawie mam 2x2GB OCZ 1066 MHz, a slyszalem ze czasami system wykrywa je jako 800 MHz i trzeba samemu to przestawic w biosie.

Pytanie brzmi: jak sprawdzic czy wszystko jest w porzadku, a jezeli nie jest to jak to naprawic. Jesli ktos bedzie mial chec pomoc to prosze wziac pod uwage ze jestem w tym kompletnym laikiem :?

 

Dziekuje i pozdrawiam!!

Tygrysekar

program CPU-Z

Sciagnij, odpal, tam bedziesz meic wszystko podane :)

Link to post
Share on other sites

Witam!!

 

Mam juz i CPU-Z i GPU-Z. O ile z karta graficzna jest wszystko w porzadku, to dane jakie zobaczylem w CPU-Z sa cokolwiek dziwne (chyba ze ja nie umiem ich odczytac).

W zakladce "CPU", wskaznik "Core speed" utrzymuje sie na poziomie około 2100 MHz (czasami pojawia sie na sekunde 2800). moze sie myle ale nominalnie powinno byc około 2,66 GHz??

Natomiast w zakladce "memory" wskaznik "DRAM Rrequency" wykazuje nieco ponizej 600 MHz.

Moze ja nie umiem tych danych odczytywac, ale dane z GPU-Z sie zgadzaja, wiec chyba jest cos nie tak.

Jesli ktos mi powie jak zrobic link do obrazka to chetnie przedstawie wszystko wizualnie - moze bedzie latwiej.

 

prosze o pomoc :D

 

Dziekuje i pozdrawiam!!

Tygrysekar

Link to post
Share on other sites

W zakladce "CPU", wskaznik "Core speed" utrzymuje sie na poziomie około 2100 MHz (czasami pojawia sie na sekunde 2800). moze sie myle ale nominalnie powinno byc około 2,66 GHz??

Dziala technologia obciazania energii, odpal np Orthosa i wtedy sprawdz.

 

 

Natomiast w zakladce "memory" wskaznik "DRAM Rrequency" wykazuje nieco ponizej 600 MHz.

To jest taktowanie rzeczywiste, aby obliczyc taktowanie efektywne mnozysz to x2
Link to post
Share on other sites

Jak masz zamiar zastapic 9600GT przez GTX280, to czemu bierzesz wersje z 1GB i fabrycznie przetaktowana (a wiec sporo drozsza od standardowej)?

1. Dlatego, ze ostatnio bardzo staniala i teraz jest naprawde tania, jak na swoje osiagi,

2. Duzo dobrego slyszalem o Gainward-zie,

3. Kolega juz zapowiedzial ze ja ode mnie odkupi:D, a jak nie to i tak ja szybko opchne,

4. Naleze do tych fanow Nvidii, co to sami nie wiedza dlaczego taki chipset wola, a takich najciezej przekonac:D:D:D (to do tych co mnie przekonuja do ATI).

 

ale i tak bardzo dziekuej za opinie i naprawde szanuje zdanie kazdego:D

 

Ps. Moze ktos sie jadnak orietuje co do kart TV??

tez nalezalem do ,,tych fanow,,

ale po fali postow ktore mowily mi abym wziąl radeona 4850 zrozumialem ze uprzedzenia typu : BO TAK I H.J NIE MAJĄ sensu 8-)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...