Skocz do zawartości

Chce kupic komputer, pytanie - jaki??


Recommended Posts

Nie będziesz, ale lepiej by bylo jednak system 64-bitowy. Na XP-64 nie patrz, bo jest tak średnio dopracowany i ma problemy ze sterownikami (MS o nim troche zapomnial, skupiajac sie na Viscie).

Gdybym sie jednak zdecydowal na 32-bitowego XP, to jakie napotkalbym problemy??

Visty nie chce, bo mialem z nia do czynienia w lapku siostry i nie bylem zadowolony. Chyba ze ostatnio sie cos zmienilo, bo mialem mnustwo problemow, zwlaszcza z instalowaniem roznych gier i innych aplikacji.

Obydwa systemy sa dobre (uzywalem dlugo XP x64, teraz uzywam Viste Ultimate x64 - i z zadnym nie bylo problemow, szczegolnie z XP (nie wiem skad Ci ludzie sobie wymyslili te problemy))

Na takim sprzecichu juz lepiej zainwestowac w Viste, ma lepsza obsluge wielozadaniowosci, oraz lepszy memory management (nie pytaj o dokladnie roznice, nie chce mi sie rozpisywac) no i DX10.

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Dzisiejsze procesory nie są do końca 64 bitowe bo tylko rejestry posiadają 64 bitowe. Pełne przejście na 64 bity powinno nastąpić z następcą Win Se7en, który ma być wyłącznie 64 bitowy. Choć czy wtedy procesory będą tylko 64 bitowe - czas pokaże.

 

Problemów nie będziesz miał żadnych gdybyś chciał zainstalować XP 32bit.

Link to post
Share on other sites

Dzisiejsze procesory nie są do końca 64 bitowe bo tylko rejestry posiadają 64 bitowe. Pełne przejście na 64 bity powinno nastąpić z następcą Win Se7en, który ma być wyłącznie 64 bitowy. Choć czy wtedy procesory będą tylko 64 bitowe - czas pokaże.

 

Problemów nie będziesz miał żadnych gdybyś chciał zainstalować XP 32bit.

Poza niebieskimi ekranami spowodowanymi wieksza iloscia ramu niz 3gb :)
Link to post
Share on other sites

Dzisiejsze procesory nie są do końca 64 bitowe bo tylko rejestry posiadają 64 bitowe. Pełne przejście na 64 bity powinno nastąpić z następcą Win Se7en, który ma być wyłącznie 64 bitowy. Choć czy wtedy procesory będą tylko 64 bitowe - czas pokaże.

 

Problemów nie będziesz miał żadnych gdybyś chciał zainstalować XP 32bit.

Poza niebieskimi ekranami spowodowanymi wieksza iloscia ramu niz 3gb :)

To o tym pierwsze słyszę, a już 3 rok używam 4 GB RAMu na Win XP 32 bit :)

Link to post
Share on other sites

Dzisiejsze procesory nie są do końca 64 bitowe bo tylko rejestry posiadają 64 bitowe. Pełne przejście na 64 bity powinno nastąpić z następcą Win Se7en, który ma być wyłącznie 64 bitowy. Choć czy wtedy procesory będą tylko 64 bitowe - czas pokaże.

 

Problemów nie będziesz miał żadnych gdybyś chciał zainstalować XP 32bit.

Poza niebieskimi ekranami spowodowanymi wieksza iloscia ramu niz 3gb :)

To o tym pierwsze słyszę, a już 3 rok używam 4 GB RAMu na Win XP 32 bit :)

Ja już 2 lata pracuje z 4GB RAM i XP/Vista 32bit i również nie miałem takich problemów.
Link to post
Share on other sites

Hehe, pytanie o komputer przerodziło się w dyskusję o kompatybilność RAMu z systemem xD Nie wiem jak jest przy 4GB, bo mam 2 ale z tego co słyszałem nie ma większych problemów :P

google google google =)

 

W kazdym razie, do tego sprzetu nie ma co sie kusic na 32 bitowa wersje systemu, a tym bardziej XP.

Link to post
Share on other sites

Witam!!

 

Dzien zakupow juz tuz tuz:D

Ksztaltuje sie nastepujacy obraz:

1. Core 2 quad Q9400 2.66GHz LGA775

2. ASUS P5Q Deluxe

3. RAM: OCZ DDR2 PC1066 DUAL 2x2046 CL5 REAPER

4. HDD: SEAGATE 500GB ST3500320AS SATA II 32MB

5. K. graficzna: Gainward GeForce with CUDA 9600GT 1024MB DDR3 (Golden Sample) (700/2000)

6. TAGAN U33 500W

7. CoolerMaster - Centurion 590.

 

Powyzszego wyboru dokonalem zapozwanszy sie ze wszystkim co pisaliscie. wszystkich nie moglem posluchac, bo to po prostu nie mozliwe (przynajmniej nie przy skladaniu jednego zestawu :P ) Pomyslalem ze postawie na lepsza platforme, a jak stanieja karty graficzne (podobno ma to nastapic po premierze Windowsa Se7en, czyli jesienia), to 9600GT zastapie EVGA GTX280. Narazie powinno mi wystarczy. I tak bez odpowiedniego monitora mi sie to nie przyda:D.

 

Czekam oczywiscie na ewentualne opinie.

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Zapomnialem zapytac wczesniej o karty telewizyjne. Nie moge se pozwlic na telewizor, bo mam za maly pokoj i zawsze mialem karte telewizyjna w kompie. Mozecie cos polecic??

 

Dziekuje i pozdrawiam!!

Tygrysekar

Link to post
Share on other sites

Jak masz zamiar zastapic 9600GT przez GTX280, to czemu bierzesz wersje z 1GB i fabrycznie przetaktowana (a wiec sporo drozsza od standardowej)?

1. Dlatego, ze ostatnio bardzo staniala i teraz jest naprawde tania, jak na swoje osiagi,

2. Duzo dobrego slyszalem o Gainward-zie,

3. Kolega juz zapowiedzial ze ja ode mnie odkupi:D, a jak nie to i tak ja szybko opchne,

4. Naleze do tych fanow Nvidii, co to sami nie wiedza dlaczego taki chipset wola, a takich najciezej przekonac:D:D:D (to do tych co mnie przekonuja do ATI).

 

ale i tak bardzo dziekuej za opinie i naprawde szanuje zdanie kazdego:D

 

Ps. Moze ktos sie jadnak orietuje co do kart TV??

Link to post
Share on other sites

To proponuję Ci inną kartę GF :P Mianowicie 9800GTX+ http://www.komputronik.pl/Karty_graficz ... ,id,69009/ - 650zł (za około 100zł więcej masz wersję 1GB) też dobra propozycja :P

 

Co do kart TV - ja mam kartę PixelView (tylko tye wiem xD) i jest w miarę dobra. Obraz jest, nawet dźwięk! Ale do oglądania szklanej pułapki wolę zwykły telewizor :) Taka karta nie jest droga ale też nie zachwyca jakością obrazu. Do obejrzenia od czasu do czasu TV jest fajna ale nie jako zastępca zwykłego telewizora :P

Link to post
Share on other sites

Niech sie dzieje wola nieba ;)

 

Juz wszystko zamowione i jutro powinienem juz miec sprzet zlozony ;):) :)

 

bedzie taki:

1. Core 2 quad Q9400 2.66GHz LGA775

2. ASUS P5Q Deluxe

3. RAM: OCZ DDR2 PC1066 DUAL 2x2046 CL5 REAPER

4. HDD: SEAGATE 500GB ST3500320AS SATA II 32MB

5. K. graficzna: EVGA GeForce with CUDA 9800GTX+ 512MB DDR3 SuperClocked

6. TAGAN BZ 500W

7. CoolerMaster - Centurion 590

 

Zrezygnowalem z katrty TV, bo kto by tam TV ogladal majac takiego kompa :) :) :P (dzisiejsze gry maja lepsza fabule niz nie jeden serial czy film :P )

 

Jak juz bedzie wszystko zlozone to napisze jak dziala.

 

Pozdrawiam!!

Tygrysekar

Link to post
Share on other sites

Niech sie dzieje wola nieba ;)

 

Juz wszystko zamowione i jutro powinienem juz miec sprzet zlozony ;):) :)

 

bedzie taki:

1. Core 2 quad Q9400 2.66GHz LGA775

2. ASUS P5Q Deluxe

3. RAM: OCZ DDR2 PC1066 DUAL 2x2046 CL5 REAPER

4. HDD: SEAGATE 500GB ST3500320AS SATA II 32MB

5. K. graficzna: EVGA GeForce with CUDA 9800GTX+ 512MB DDR3 SuperClocked

6. TAGAN BZ 500W

7. CoolerMaster - Centurion 590

 

Zrezygnowalem z katrty TV, bo kto by tam TV ogladal majac takiego kompa :) :) :P (dzisiejsze gry maja lepsza fabule niz nie jeden serial czy film :P )

 

Jak juz bedzie wszystko zlozone to napisze jak dziala.

 

Pozdrawiam!!

Tygrysekar

No i piekni!

Milej zabawy uzywajac sprzetu :lol:

Link to post
Share on other sites

Witam!!

 

Mam juz kompa :D :D :D

 

Mozna powiedziec, ze juz wszystko dziala. W 3DMark06 wyszlo 14380 punktow bez podkrecania :D

 

Mam tylko pytanie odnosnie RAM-u, tzn. W zestawie mam 2x2GB OCZ 1066 MHz, a slyszalem ze czasami system wykrywa je jako 800 MHz i trzeba samemu to przestawic w biosie.

Pytanie brzmi: jak sprawdzic czy wszystko jest w porzadku, a jezeli nie jest to jak to naprawic. Jesli ktos bedzie mial chec pomoc to prosze wziac pod uwage ze jestem w tym kompletnym laikiem :?

 

Dziekuje i pozdrawiam!!

Tygrysekar

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...