Skocz do zawartości

Chce kupic komputer, pytanie - jaki??


Recommended Posts

3500zł to sporo pieniędzy. Nie trudno z tego złożyć wydajną jednostkę :) Moja propozycja:

 

Obudowa, to Twój wybór, ważne by miała sporo slotów na wiatraki :lol: Ja proponuję moją ulubioną http://www.komputronik.pl/Obudowy/Coole ... ,id,56077/ - 160zł.

 

Płyta główna - Taki Asus będzie na prawdę dobry :cry:http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/ ... ,id,56288/ - 860zł

 

Procesor - tutaj nie wiem, czy 2 czy 4 rdzenie. Albo taki http://www.komputronik.pl/Procesory/Int ... ,id,56463/ - 1289zł oba myślę, że są potworami :)

 

RAM - http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/O ... ,id,52759/ - 311zł - myślę, że dobry wybór

 

HDD - http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/ ... ,id,63266/ - 301zł

 

Karta graficzna - 1GB - http://www.komputronik.pl/Karty_graficz ... ,id,62548/ - 1109zł

 

Zasilacz - nie wiem czy styknie ale powinien :Dhttp://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_ ... ,id,41922/ - 338zł

 

Hmm... Troszkę się rozpędziłem, ponieważ wyszło 3967zł ale jakbyś poszukał części na allegro czy w innych sklepach to dało by radę ze 400zł zaoszczędzić :) Zestaw bardzo bym prosił aby ocenił ktoś z doświadczeniem :)

 

pozdrawiam, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

Skoro znam juz opinie i argumenty - za ktore dziekuje - ogolnie wiem co z czym sie je, to moze sprobujmy podsumowac jakos ten temat.

Proponuje, aby chetni przedstawili swoje wersje zagospodarowania kwoty okolo 3500 zł (za sama "skrzynke") z malym poparciem swoich wyborow rzeczowa argumetacja.

Przypomne, ze chodzi mi o sprzet do grania, ale bez przeplacania za nowosci z uwzglednieniem ewentualnego OC.

 

Ps. Czy podkrecanie znacznie zmniejsza zywotnosc sprzetu??

 

Dziekuje i pozdrawiam!!

Tygrysekar

3500... Moze nie skrzynka, ale jedna butelke Crystala moze dostaniesz :)

 

A tak serio, przejrzyj dzial poradnik, tam masz od cholery tego typu zapytan, swiezych nawet.

 

Podkrecanie zmniejsza ZAWSZE zywotnosc sprzetu, im bardziej hardkorowe OC tym mniej sprzet pozyje :)

Wklej jakis konfig ktory tam znajdziesz a my sprobujemy cos tutaj dopisac :lol:

Link to post
Share on other sites

Hmm... Troszkę się rozpędziłem, ponieważ wyszło 3967zł ale jakbyś poszukał części na allegro czy w innych sklepach to dało by radę ze 400zł zaoszczędzić :) Zestaw bardzo bym prosił aby ocenił ktoś z doświadczeniem :)

 

No jasne!! Jestem i tak niezle napalony na nowy sprzet, a tu prosze, jeszcze mnie buntuja!! jak tak dalej pojdzie to zaczne rozne rzeczy z domu wynosic :) ,a tak powaznie to dzieki za opinie.

 

A co do:

A tak serio, przejrzyj dzial poradnik, tam masz od cholery tego typu zapytan, swiezych nawet.

to ja wolalbym, aby ludzie znajacy sie na temacie podrzucali jakies propozycje poparte rzeczowa argumentacja. Juz probowalem podawac przykladowe zestawienie i ostal sie z niego jedynie RAM :D wiec prosze o wiecej propozycji.

 

I nie buntowac mnie bo ja jestem podatny na takie sugestie :):lol::cry:

 

Dziekuje i pozdrawiam!!

Tygrysekar

Link to post
Share on other sites

 

Hmm... Troszkę się rozpędziłem, ponieważ wyszło 3967zł ale jakbyś poszukał części na allegro czy w innych sklepach to dało by radę ze 400zł zaoszczędzić :) Zestaw bardzo bym prosił aby ocenił ktoś z doświadczeniem :)

 

No jasne!! Jestem i tak niezle napalony na nowy sprzet, a tu prosze, jeszcze mnie buntuja!! jak tak dalej pojdzie to zaczne rozne rzeczy z domu wynosic :) ,a tak powaznie to dzieki za opinie.

 

A co do:

A tak serio, przejrzyj dzial poradnik, tam masz od cholery tego typu zapytan, swiezych nawet.

to ja wolalbym, aby ludzie znajacy sie na temacie podrzucali jakies propozycje poparte rzeczowa argumentacja. Juz probowalem podawac przykladowe zestawienie i ostal sie z niego jedynie RAM :D wiec prosze o wiecej propozycji.

 

I nie buntowac mnie bo ja jestem podatny na takie sugestie :):lol::cry:

 

Dziekuje i pozdrawiam!!

Tygrysekar

Dadadadadada. To ja napisalem o poradniku! :)

 

Sluchaj powiem tak, co ja bym bral.

 

Procek : E8400/Q8200 (druga opcja tylko jezeli chcesz krecic)

Plyta: Gigabyte na P35 lub P45

Ram: OCZ Reaper (i tylko reaper, ew moze byc jeszcze jakis Mushkin Redline)

Dyski: 2x 500GB 7200.12 Seagate (raid0, te dyski po prostu smigaja, awaryjnosc niby jest, ale mam wielu powiedzmy znajomych ktorzy zakupili takowe i sobie chwala, bardzo)

Grafika: Cos pomiedzy 9800gtx+ a R4850 lub 4870 (tu juz fundusz zobacz :) - no i firmy, nvidia = evga a radeon = ? (chyba najlepiej gigabyte, nie jestem tu pewien) )

Buda: np. CoolerMaster CM690 lub 590 (naprawde super budy!)

Zasilacz: Taniej to Chieftec, cos w okolicach 550 Watt (spory zapas bedzie na w razie co - bedzie chodzic ciszej a i spac bedziesz spokojniej) lub jezeli lecimy bardziej markowo to Tagan BZ

 

Nie powiem ile tutaj wyjdzie, juz sam podlicz, nie mam czasu latac teraz po cennikach :)

Mysle ze wiekszosc osob tutaj powinna sie zgodzic a propo konfiguracji :)

Link to post
Share on other sites

Sorki!! Niechacy!! :? Pewnie, że nie Ty.

 

A co do buntowania to mial byc zart. Pisze tak, bo zauwazylem ze w miare wzrostu mojego zainteresowania tematem cena niebezpiecznie rosnie :)

hehe :) bardzo chciałbym pomóc i widzę, że @GreQonE wypisał podobną konfigurację, tylko zastanawia mnie dlaczego wybrałeś E8400? E8600 jest najlepszy w swojej klasie i z tego co wiem, dobrze się kręci :lol: Chociaż E8400 nie wiele ustępuje, a jest dużo tańszy :cry:

 

mam nadzieję, że troszkę pomogłem. teraz ide bo jutro trudny dzień :D

 

pozdrawiam, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

Sorki!! Niechacy!! :? Pewnie, że nie Ty.

 

A co do buntowania to mial byc zart. Pisze tak, bo zauwazylem ze w miare wzrostu mojego zainteresowania tematem cena niebezpiecznie rosnie :)

hehe :) bardzo chciałbym pomóc i widzę, że @GreQonE wypisał podobną konfigurację, tylko zastanawia mnie dlaczego wybrałeś E8400? E8600 jest najlepszy w swojej klasie i z tego co wiem, dobrze się kręci :lol: Chociaż E8400 nie wiele ustępuje, a jest dużo tańszy :cry:

 

mam nadzieję, że troszkę pomogłem. teraz ide bo jutro trudny dzień :D

 

pozdrawiam, Y0ddh4

Jasne ze E8600 teoretycznie kreci sie lepiej i jest szybszy, no ale mamy tu budzet (jezeli np zmiescimy sie dajac Q9550 w budzecie to jechane Q9550 :))

 

 

EDIT: Na mojej X48-DQ6 E8400 z palcem w du.. nosie kreci sie do 4,5 ghz :)

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie odnosnie zwortu "referencyjny". tzn karta referencyjna to jaka??

Karta posiadająca PCB i chłodzenie zaprojektowane przez producenta GPU (czyli Nvidia lub ATI) oraz standardowe taktowania. Producent dorzuca tylko swoją nalepkę na chłodzenie :)

Link to post
Share on other sites

O kurcze wieczorem pisalem, a teraz sie temat rozwinol na dwie strony wiecej;p 3.5kola to sporo, ja dalem 4.5 a to jeszcze obudowe zalatwilem na lewo;p Co do konfiguracji jako takich sie nie bede czepial ale o producentach moge co nieco powiedziec. Z moich prywatnych opini moge polecic firme Gainward, maja tanie karty a swietnie sie kreca dla zwyklego smiertelnika ktory nie daje zegarow nie wiadomo jakich... Kolejna to firma gigabyte, co do niej polecam ja bardzo, mam od niej juz trzecia plyta glowna i krecilem duzo a jeszcze zadnych bledow czy niespodzianek nie mialem. A powiem ze mialem pierwsza bardzo slaba a mocno jej dowalilem i nic sie nie syplo. Pozatym ceny sa bardzo sprzystepne.

 

Odradzam dysk od samsunga, ja mialem 700GB jak dobrze pamietam (a chyba zle pamietam;p) i dwa razy mi sie sypnol, a mialem nowy i troche mnie to wkurzylo. Co do zasilacza bo nie wiem w koncu na czym stanelo czy bierzesz 2 czy 4 rdzenie, i jaka karta, mysle ze 500W starczy. Jak kupisz markowy to bedziesz mial i tak spory zapas ktorego nie wykorzystasz a jak kupisz z targu to i 600W nie styknie... Dobrym pomyslem byloby kupienie czegos na allegro, nie sluchaj jak mowia zeby nie kupowac bo glupoty mowia. Mozesz kupic nawet cos uzywanego jak karte graf, ale to dobrze by bylo jak by jeszcze byla na gwarancji.

 

Co do obudowy (musze zachwalic swoje) http://www.komputronik.pl/Obudowy/NZXT_ ... 59393,s,1/ - super wyglada, ma miejsce jeszcze na wiatraka dodatkowego. tylko ja mam troche pechowo ustawiona u siebie i zdarza mi sie kopnac niechcacy w guzik zalanczania xD Ale zawaliscie wyglada wiec kolegom moze opasc kopara jak takie cus ujza u Ciebie.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak Wy, ale ja wole zaplacic dodatkowe 100 zl do Nvidii za:

- Brak jakichkolwiek problemow z fpsem w grach/dopracowane sterowniki

- Nie ma problemow z kompatybilnoscia

- PhysX (umowa z EA ostatnio np.)

- Cuda (badaboom dziala CUDA :D)

- -5 do 10% wydajnosci stosunkiem do ATI :)

trza sie jakos odniesc :)

1. jesli ktos niespecjalnie wie z czym sie je cude, to jej nie wykorzysta. rozwiazanie swietne dla chcacych korzystac, dla reszty to poki co grafika na pudelku.

2. PhysX- poki co 3 tytuly (chyba). nastepna grafika na pudelku.

3. za "fps", tudziez "The Way It's Meant To Be Played" w intrze placisz. nie od dzis wiadomo, ze w temacie gier jestesmy za murzynami przez koniecznosc tworzenia gier dla 2 producentow kart graficznych i konsole ze swoimi kompilacjami stricte pod sprzet bija pecety na glowe. nadrabiamy to kolejnymi megahercami ale w nieskonczonosc sie nie da. nvidia smaruje i ma czesc gier robionych pod siebie. jak nie posmaruje, to gra bedzie pod ati... jako nauczka na przyszlosc :) takze "fpsy" zaleza tylko i wylacznie od kondycji finansowej nvidii :lol:

 

nie jestem fanboyem, nie bede mial zadnych problemow z zakupem nvidii jesli cuda/physx czy inny wynalazek sprawdzi sie na rynku. jako swoje 3 grosze w dyskusji ogolnej zasugeruje autorowi tematu aby zainwestowal w dobra platforme kosztem grafiki (ta zmieni 3 razy, przed kolejna wymiana procka/platformy). w zwiazku z powyzszym najlepiej wybierac z kart tanszych, a wydajnych. ot i cala filozofia :cry:

Pzdr

Link to post
Share on other sites

3. za "fps", tudziez "The Way It's Meant To Be Played" w intrze placisz.

Tak zgadzam sie, ale...

 

nvidia smaruje i ma czesc gier robionych pod siebie.

Nvidia nie smaruje kasa tutaj, NV po prostu dostarcza duza ilosc czasem nawet prototypowych kart do produkcji, skutkiem czego jest lepsza optymalizacja pod NV :) - ATI po prostu tego nie robi.

 

Z cala reszta sie zgadzam raczej :)

Link to post
Share on other sites

Nie autor sie pochwali pozniej co w koncu zlazyl i jak Mu to smiga 8-)

Witam!!

 

Jasne ze sie pochwale co udalo mi sie zlozyc;) Nastapi to juz niedlugo (koniec marca) :):lol::cry: juz sie nie moge doczekac 8-)

Jeszcze raz wszystkim dziekuje za pomoc, choc wiem ze nie bede mogl zaspokoic oczekiwan kazdego, kto mi podpowiadal (w tym celu musialbym chyba zlozyc ze 3 rozne zestawy :) , ale chyba najwazniejsze aby mi sie podobalo.

Chetnie tez przedstawie fotke w temacie "pochwal sie co masz w srodku", tylko niech mi ktos podpowie jak stworzyc taki link z odniesieniem do zdjecia.

 

Dziekuje i pozdrawiam!!

Tygrysekar

 

Acha, jeszcze chcialbym dowiedziec sie co nieco na temat chłodzenia. Chodzi mi dokladnie o chlodzenie procka (zdecyduje sie raczej na C2Q) zamierzam go trochre podkrecic, a wiem ze to wiaze sie z odpowiednim chlodzeniem. widzialem w temaice "pochwal sie co masz w srodku", ze prawie kazdy ma na procku "nieseryjny" sprzet do chlodzenia i chcialbym przed zlozeniem zestawu zajac sie tym, aby pozniej nie trzeba bylo znowu wszystkiego rozbierac.

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od gotówki jaką możesz przeznaczyć na cooler.

Z tańszych wariantów potrafiących schłodzić Quada to Pentagram Karakorum (za około 90zł), z ciut droższych to Scythe Katana 2 lub Shuriken (110-120zł).

Najwydajniejsze ale i najdroższe coolery to Scythe Ninja 2, Scythe Mugen 2, Noctua NH-U12P i TR UE (200zł i więcej).

Link to post
Share on other sites

Acha, jeszcze chcialbym dowiedziec sie co nieco na temat chłodzenia. Chodzi mi dokladnie o chlodzenie procka (zdecyduje sie raczej na C2Q) zamierzam go trochre podkrecic, a wiem ze to wiaze sie z odpowiednim chlodzeniem. widzialem w temaice "pochwal sie co masz w srodku", ze prawie kazdy ma na procku "nieseryjny" sprzet do chlodzenia i chcialbym przed zlozeniem zestawu zajac sie tym, aby pozniej nie trzeba bylo znowu wszystkiego rozbierac.

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ ... ,id,53202/

 

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ ... ,id,66247/

 

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ ... ,id,49657/

 

w zasadzie kazdy wart swojej ceny, wszystko zalezy od Twoich oczekiwan. jesli nie bedziesz chcial wyciskac 7 potow z procesora to Karakorum powinno Cie zadowolic w zupelnosci.

mala rada- w niektorych sklepach (szczegolnie "stacjonarnych") mozna dostac mugena w ver1 za mniejsze pieniadze, jesli dasz rade go wyrwac kolo 130zl to warto sie nad nim pochylic :)

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzieki. Mam juz w czym wybierac, ale mam tez w zwiazku z tym pytanie, czy przy montowaniu tego typu sprzetu trzeba zwrocic na cos uwage, jesli tak to na co.

Pytam, bo slyszalem historie, jak to nieudolne "dochladzanie" procka skonczylo sie jego przegrzaniem :?

Link to post
Share on other sites

No niestety producenci nie ustrzegli się kilku małych błędów.

Np. w Karakorum niektóre wiatraki nie raportują płycie głównej, że się obracają i komputer potrafi się restartować, w TR UE zdarzają się całkowicie krzywe i niewyszlifowane podstawki.

 

W produktach Scythe i Noctua'y nie ma się czego doczepić.

Link to post
Share on other sites

Ja polecam ci chłodzenie: AURAS Wave LPT-709, bardzo ciche i wydajne chłodzenie przy cenie 70-80 zł to naprawdę warte zainsteresowania, a do tego ustępuje tym najlepszym chłodzenim minimalnie.

Tu masz testy tego chłodzenia: http://www.frazpc.pl/artykuly/648/AURAS ... epozornych

 

Jeśli chodzi o zakładanie chłodzenia to zbyt skomplikowane nie jest, tu masz nawe filmik, napewno się połapiesz i nic nie sknocisz :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=b6NbPMQgwPM

Link to post
Share on other sites

To wiaze sie tez z tym czy chcesz od razu krecic czy pozniej. bo jak chcesz za np. pol roku to nie ma sensu od razu inwestowac w nieseryjne chlodzenie. Ja np. za jakis czas dopiero podkrece jak juz uznam ze nadszedl czas, puki co intelowskie mi styknie.

 

PS pomylilem sie w poprzednim poscie, napisalem nie zamiast niech*;p ale chyba dobrze odczytaliscie moje intencje.

Link to post
Share on other sites

mam tez w zwiazku z tym pytanie, czy przy montowaniu tego typu sprzetu trzeba zwrocic na cos uwage, jesli tak to na co.

jesli bedziesz komputer skladal sam, to w zasadzie nie ma wiekszej roznicy czy przyjdzie Ci walczyc z montazem boxowego chlodzenia czy czyms lepszym. jedyne utrudnienia polegaja na samodzielnym nanoszeniu pasty termoprzewodzacej (najlepiej jakas plastikowa karta, np rabatowa). nie jest to nic skomplikowanego, nakladasz na zalozony w gniazdo procesor i rozprowadzasz tak, by go pokryc w miare cienka warstwa- musi tylko "skleic" proc z chlodzeniem, im mniej tym lepiej (nigdy nie staraj sie naniesc wszystkiego co dali :)). drugie utrudnienie polega na rozmiarach radiatorow... czasem sposobem, czasem drobne rece zony... ale jak masz plyte na stole a nie w obudowie to zaden problem.

 

mala uwaga- wybierz chlodzenie w domu, a nastepnie sprawdz w necie czy ktos juz go uzywa z "Twoja" plyta glowna. czasem zdarza sie, ze radiatora nie mozna zamontowac bo wadzi mu jakis kondensator czy inny radiator na plycie i po prostu fizycznie sie nie miesci.

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Nie będziesz, ale lepiej by bylo jednak system 64-bitowy. Na XP-64 nie patrz, bo jest tak średnio dopracowany i ma problemy ze sterownikami (MS o nim troche zapomnial, skupiajac sie na Viscie).

Gdybym sie jednak zdecydowal na 32-bitowego XP, to jakie napotkalbym problemy??

Visty nie chce, bo mialem z nia do czynienia w lapku siostry i nie bylem zadowolony. Chyba ze ostatnio sie cos zmienilo, bo mialem mnustwo problemow, zwlaszcza z instalowaniem roznych gier i innych aplikacji.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...