Skocz do zawartości

Recommended Posts

Procesor : Intel CORE I5-4670K 3.4GHz
Płyta główna:ASRock Z87 EXTREME4
Pamięc ram :Crucial Ballistix Tactical DDR3-1600 CL8 - 8GB
Dysk Twardy :  Segate Barracuda  1T 7200 obr/min
Zasilacz : SilentiumPC Deus M1 650W  lub  XFX XXX Edition Pro Modularny 80Plus
Obudowa : Zalman Z9 U3 

 

pewnie odrazu powiesz że płyte tańszą więc odpowiem tak możesz coś zaproponować lecz mam zamiar pod tą płyte podpiąć za parę lat i7 jakąś mocniejszą i oczywiście kręcić :D a co do grafy to  wezme używke hd 7770 w okolicahc 300 zł :D


a opłaca sie jeszcze kupic i5 4670 bez k czy jednak lepiej dołożyc te 60 zł ?

Edytowane przez Youen
Link to post
Share on other sites

Faktycznie, nie ma za bardzo na czym obcinać. Może zasilacz troszkę słabszy.

 

Taki spokojnie wystarczy nawet do oc. Chyba ze chcesz robić kiedyś sli

Corsair VS 550 w bardzo fajnej cenie:

http://www.agito.pl/zasilacz-corsair-vs-550w-221-663094.html

 

Ewentualnie jeszcze coś obciąć na dysku.

Link to post
Share on other sites

Nie bierz DEUSa to wyrób zasilaczopodobny nie zasilacz.

Oszczędź na zasilaczu,ale na mocy nie firmie :)

XFX 550 bez problemu wystarczy.


Bierz procesor z K,podkręcanie przedłuży jego żywotność (będzie wydajny przez dłuższy czas)

Jeśli jednak zdecydujesz się na wersje bez K,to nie bierz tej płyty głównej tylko coś na b85 np,

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85-g43-sc-lga1150-intel-b85-4xddr3-vga-gblan-atx-haswell-581506/

Łączenie praktycznie niepodkręcanego procesora (bez K) z płytą pod mocne oc za prawie 5 stów to głupi pomysł ;)

Link to post
Share on other sites

Nie bierz DEUSa to wyrób zasilaczopodobny nie zasilacz.

Oszczędź na zasilaczu,ale na mocy nie firmie :)

XFX 550 bez problemu wystarczy.

Bierz procesor z K,podkręcanie przedłuży jego żywotność (będzie wydajny przez dłuższy czas)

Jeśli jednak zdecydujesz się na wersje bez K,to nie bierz tej płyty głównej tylko coś na b85 np,

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85-g43-sc-lga1150-intel-b85-4xddr3-vga-gblan-atx-haswell-581506/

Łączenie praktycznie niepodkręcanego procesora (bez K) z płytą pod mocne oc za prawie 5 stów to głupi pomysł ;)

z tego sobie zdaje sprawę ( Pomyslec że zrezygnowanie z oc i koncówki K może oszczędzic jakies 2-3 stówy boli :D) a jaki zasilacz w  -+ tej cenie bys polecił ??

taki  żeby starczył mi na sli bo nie jestem na 100% pewien ale raczej takowe prędzej czy pózniej będzie

Edytowane przez Youen
Link to post
Share on other sites

wiem tylko płyta jest kupowana z myślą żeby np za 4 lata kupic najlepszego hsswella jaki będzie   przypuszczam że jakas i7 z haswell refresh które ma wyjsc i może pociągnie długo na tej generacji i z czasem jakąś wypasioną kartę bo na razie zaczne z radeon hd 7770 za 280 zł

Link to post
Share on other sites

Za 4 lata będzie coś nowego :D

Jak się pali z zakupem, to na razie kup 4GB RAM a potem dokup kolejne, już zyskujesz, ewentualnie "pociągnij" trochę na grafice zintegrowanej, aż dozbierasz potrzebne fundusze.

Edytowane przez pawel8209
Link to post
Share on other sites

własnie z posiedzeniem chwile na zintegrowanej sie zastanawiałem i chyba tak zrobie :D a co do tego to wiem że za 4 lata będzie coś nowego ale jak za 4 lata kupie sobie najmocniejszego haswella to zgaduje że uciągnie mi te gry co wteddy będą i że haswelle będą jeszcze rozwijane to jest pewne więc  przypuszczenia moje są takie  że za jakieś 4 lata jak wymienie procek grafe na lepsdze ewentualnie dokupie ramu to ten komputer może nie będzie jakis wykokszony ale nadal będzie dobry :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...