Skocz do zawartości

Gigabyte radeon r7 260x problem


Recommended Posts

Witam. Mam pewnien problem z tym oto modelem karty (radeon r7 260x) od Gigabyte. Mianowicie chodzi tu o wysokie temperatury. Podczas spoczyku temperatura może nie jest straszna - jakieś 42*C, ale jeśli chodzi o obciążenie karty podczas gier to temperatura karty dochodzi do 96*C! System chłodzenia karty to triangle cool, który w modelu hd7790 dawał bardzo dobre rezultaty (ok 65*C przy obciążeniu), a taktowanie jej to 1188/6500. Proszę o pomoc, bo temperatura raczej jest trochę za wysoka

Link to post
Share on other sites

Chłodzenie budy jako takie jeden jedyny wiatrak pod zasilaczem, buda z odkręconą klapą, wczoraj wymieniałem tą kartę, ponieważ też miała tak wysokie temperatury, a wątpię, żebym 2 razy trafił na trefny model.. Może to rzeczywiście sterowniki (instalowane z płytki)?

Link to post
Share on other sites

Więc tak zaczął bym od obserwowania karty w obudowie( Jak kręcą się wiatraki czy nic w nich nie wydaje dziwnego dźwięku jeśli tak to znamy przyczynę tak wysokich temp. Nie myl dziwnego dźwięku z normalnym głosem wiatraków bo każdy takowy dziwek wydaje). Jeśli nie to może być to wina sterowników lepiej pobrać sterowniki z internetu ponieważ będą tam najnowsze. 

Link to post
Share on other sites

Przysłuchiwałem się wiatrakowi i go obserwowałem - jego praca wydaje się być ok, pobrałem sterowniki z internetu, temperatura w spoczynku średnio wskazuje 37-38*C, więc tak jakby troszkę mniej, ale mimo to trochę za dużo, karte jak pisałem wcześniej wymieniałem na drugą, ponieważ tamta 260x również miała podobne temperatury, więc wątpię, żebym drugi raz trafił na przegrzewający się model. Zaraz zobaczę jak karta zachowuje się podczas obciążenia i dam znać.

Link to post
Share on other sites

Pobierz ten program:http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,Program,Windows,33495.html

Pamiętaj, aby odznaczyć dodatkowe opcje pobierania ponieważ pobierzesz jakieś gówniana programy zaśmiecające komputer.

Zrób screen ekranu gdzie widać temp cpu i gpu prędkość wiatraków i wrzuć na forum zdjęcie chyba ze napiszesz to ok. Aaa jeślim możesz to sprawdzi w msi afterburner obciążenie karty w spoczynku. 

Edytowane przez bartek0102
Link to post
Share on other sites

Sam powiedziales obuwa micro atx i brak wentylatorow wciagajacych i wyciagajacych. Zasilacz pelni role wentylatora. Nie pozostaje nic jak zmienic bude Otworz panel roboczy i zostaw tak. Przynajmniej bedzie chlodniej. Tylko pamietaj o czyszczeniu kompa i podzespolow z kurzu. Jesli masz msi afterburner to daj wentylator na 100% caly czas. Nic innego nie zrobisz. Nie sciagaj tez innych programow bo nic innego nie pokaza.

 

Edytowane przez Damianos1
Link to post
Share on other sites

Przeloz wentyla tak zeby wyciagal.

Bude zmien na koncu jak nic nie pomoze. Podkrec wentyla na grafie w msi i powiedz czy cos spadlo jesli nie to tego wentyla z tylu daj tak zeby wydmuchiwal powietrze z budy do pokoju.

Jaka ta buda jest mini atx czy mikro atx? A plyta glowna mini atx ?

Link to post
Share on other sites

Dzięki chłopaki, obudowa to mikro atx i płyta mini atx, podkręcenie wyntylatora do 100% i ponowne odręcenie klapy pomogło, podczas gry w battlefield 3 (ustawienia ultra) stała temperatura trzymała sie na 69*C i ani jednego stopnia w górę :) Więc wina leży po stronie obudowy. Czy jakbym zmienił obudowę na większą i wstawił więcej wentylatorów i byłaby prawidłowa cyrkulacja powietrza to temperatura byłaby jeszcze mniejsza?

Link to post
Share on other sites

Zalman z3 plus masz 2 wenty gora jeden tyl jeden przod i jeszcze miejsce na jeden wiec razem 4 wenty. I masz mocowanie od boku na opcjonalne wentylatory wiec mozesz skierowac na cooler mostek polodniowy lub polnocny grafike dyski gdzie chcesz. W tej cenie masz jeszcze regulator wentylatorow 2 stopniowy low high na 2 przednie wenty. Tylnie sa na molexa 5 v. Wada to wylamywane sledzie. Ale w cenie 170 zl ta buda jest najlepsza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...