Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam w lutym mam zamiar kupić smartfona do 1000zł.

Ogólnie będę go używać do gier , przeglądania internetu, youtube, facebook , słuchania muzyki i musi mieć dobra darmową nawigację.

Myslałem o Androidzie chociaż czytałem o Whindows Phone oby dwa systemy mają plusy i minusy i nie wiem na co się zdecydować może ktoś z was mi pomoże.

Najbardziej zainteresowałem się Nexusem 4 chociaż ta szklana tylna obudowa mnie martwi , może znajdę coś lepszego w tej cenie.

Bardzo proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Od siebie polecę Lumię 920 - na pewno tutaj ma przewagę nad Androidem - dobrą, darmową nawigacją od Nokii. Do tego dostaniesz ją już za 850-900zł - nówka. Jest bardzo dobrze wykonana, system bardzo dobrze zoptymalizowany, jeden z lepszych aparatów na rynku. 4,5" HD IPS, bezprzewodowe ładowanie + LTE   - tym na pewno bije Nexusa 4, który LTE nie posiada, a myślę że kupowanie teraz smartphone'a z myślą iż ma służyć minimum rok, albo dwa, jest trochę bez sensu. LTE wchodzi ostro na rynek i za kilka miesięcy pewnie będzie standardem internetu w sieciach, tj. dostępny także w prepaidach.

Dzięki bardzo dobrej optymalizacji systemu + dwa rdzenie S4 + 1GB RAM nie ma gry, która by sprawiła jej trudność - wszystkie tytuły działają płynnie.

 

Jeśli chcesz się bawić w modding, czyli zmieniać ROMy, kręcić procesor, to weź Nexusa, ale jeśli chcesz stabilnego telefonu, żeby służył długo i był trwały + LTE, to polecam właśnie Lumię 920. Sam mam, jestem zadowolony i z czystym sumieniem mogę każdemu polecić ten model jako wybór do 1000zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gry: Android ma w tym momencie przewagę. Dużo więcej (przede wszystkim darmowych) gier. Tytuły pokroju Angry Birds są na Windows Phone 8 płatne. Jest kilka ciekawych pozycji ale to wg mnie zdecydowanie za mało. Nie mniej jednak musisz sprawdzić bazę aplikacji na obu systemach i sam zdecydować. 

Przeglądanie Internetu: Na obu systemach surfowanie po sieci jest bardzo wygodne. W przypadku WP8 jesteś skazany na Internet Explorera. Alternatywą może być Surfy Free.

Youtube: Brak oficjalnej aplikacji YT na Windowsa, aczkolwiek te, które istnieją sprawują się dobrze. W mojej wersji programu filmiki można oglądać tylko w poziomym położeniu telefonu. Jednoczesne oglądanie i np. czytanie komentarzy jest niemożliwe.

Facebook: Aplikacja na Androida mimo ostatnich zawirować z Messengerem bije na głowę odpowiednika na "Okienkach". Straszny bajzel się robi na własnej tablicy, program pokazuje zbyt wiele niepotrzebnych powiadomień. Lepiej używać do tego przeglądarki.

Słuchanie muzyki: nie ma się do czego przyczepić, aczkolwiek ja ubolewam nad brakiem wsparcia dla video w HD/FHD. Jedyny program odtwarzający .mkv jest płatny (11zł).

Nawigacja: Nokia jest tutaj absolutnym faworytem, o czym wspomnieli przedmówcy.

 

Android jest mniej hermetyczny od WP8, a do tego pozwala na większą personalizację.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Gry: Android ma w tym momencie przewagę.
System tak ale patrząc na telefon jak na sprzęt to nie ma gry, która by nie działała. 

Bateria w 920 codziennie do ładowania niestety ale to typowe dla smartów. W kwestii baterii znacznie lepsza będzie Lumia 720 ale odbija się to na grach - ma 512mb ramu więc nie wszystkie gry będą działać (około 0.5% zawartości sklepu)

Link to post
Share on other sites

 

 

jest zdecydowanie bardziej przyszłościową platformą pod gry.
Nie powiedziałbym. Znając androida może się okazać, że będą robili gry pod najnowsze telefony, które mają 8-rdzeniowe procesory i 4GB ramu i w takim przypadku Nexus może nie wystarczyć za kilka czy kilkanaście miesięcy. W WP wygląda to podobnie jak z konsolami.
Link to post
Share on other sites

Tak się składa że porównywanie gier z WP do rynku gier konsol jest bardzo nietrafione ale to temat rzeka i już chyba nawet wspominałem coś o tym. Jeśli znajdzie się gra której nie obsłuży Nexus4 to taka Nokia 920 tym bardziej tego nie zrobi. Android 4.4 potrzebuje tylko 512 MB RAM a przepaść hardwarowa między oboma urządzeniami jest ogromna.

Link to post
Share on other sites

W takim razie mam wybierać miedzy Lumia 920 , Nexusem 4 , HTC One X i LG Optimus G , bo note 2 nie kupię nowego w tej cenie a używanego nie chcę.

A Xperia V LT25i i Lenovo p780 co sądzicie o tych smartfonach?

Edytowane przez sanvean
Link to post
Share on other sites

Skoro bierzesz pod uwagę LG G i jesteś w stanie go kupić to bym odrzucił Nexus'a 4 i HTC One X.

 

Michur - tyle potrzebuje Android, a nie gry. Skoro wszyscy producenci pakują kosmiczne podzespoły do telefonów to po cholerę dobrze optymalizować gry? Druga sprawa, że gry na Androida to trochę jak z ruletką - może zadziałać dobrze, a może źle (trzeba patrzeć na komentarze).

 

Swoją drogą, po co piszesz o porządnej, darmowej nawigacji offline skoro nie chcesz napisać jaka to jest?

Link to post
Share on other sites

No to teraz zostają mi 2 do wyboru Lumia 920 i LG G mógłby ktoś wypisać plusy i minusy tych telefonów , lub opinię z własnego doświaczenia.

Aha i jeszcze 1 czy ten LG G ma dobrą nawigacje w trybie offline?

Edytowane przez sanvean
Link to post
Share on other sites

Za LG przemawia

- zgrabniejsza obudowa

- nieco większy i lepszy ekran

- 2gb ramu

- szybszy procesor
- nieco dłuższy czas pracy

 

Za Lumią

- lepsza optymalizacja systemu

- lepszy aparat

- solidniejsza i wytrzymalsza obudowa

- nawigacja offline

 

Osobiście brałbym Optimusa bo preferuję androida ale oba urządzenia są równie dobre i na pewno z obu będziesz zadowolony.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Michur - tyle potrzebuje Android, a nie gry

 

Brawo Szerloku czyli zostaje nam jakieś 1,5 GB na gry których same ramy nie pociągną, grafika z Lumi 920 względem Nexusa jest dwie generacje wstecz, procesor jedną.

 

 

 

Swoją drogą, po co piszesz o porządnej, darmowej nawigacji offline skoro nie chcesz napisać jaka to jest?

 

 

 

 

Nawigacja to, Map Factor Navogator działa dobrze.

 

aż się sam zacytować musiałem:)

 

 

 

Za Lumią - lepsza optymalizacja systemu - lepszy aparat - solidniejsza i wytrzymalsza obudowa - nawigacja offline

 

Wydaje mi się że ostatnie można skasować na androida jest  Map Factor Navogator

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

W takim razie przepraszam Michur, po prostu w poście na który patrzyłem napisałeś, że nie podasz nazwy tej nawigacji. Mój błąd.

 

Co do generacji GPU i CPU - może być stare, ale pod warunkiem że nie sprawia problemów, żre mało prądu i jest wydajne. Liczę, że MS przeżuci się na Intel'a, ponieważ Intel wziął się do roboty i ich ostatnie Atomy są świetne, a teraz będą bazowały na Haswell'u.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...