Skocz do zawartości

Użycie procesora do 100%


Recommended Posts

Witam niedawno podłączyłem stary komputer i wgrałem system Windows XP. Problem polega na tym, że jak przeglądam strony internetowe, oglądam filmiki na YT lub uruchamiam aplikacje Flash to zużycie procesora dochodzi do 100%. Dzieje się to również, gdy instaluje jakieś programy, można powiedzieć że w momentach gdy procesor wykonuje jakieś operacje(np. przesuwam okienka to użycie dochodzi do 50%). Dodam że kiedyś grałem na tym komputerze w NFS MW i działał bez najmniejszych problemów, podobnie jak inne starsze gdy. Skanowałem dysk i okazało się, że miał błędy. Wymieniłem ten dysk na inny(bez błędów i bad sectorów) i wgrałem na niego Windowsa XP, lecz nic to nie pomogło. Zmieniłem ramy i kartę graficzną od innego starego komputera i dalej to samo. Co więc może być przyczyną tak wysokiego zużycia procesora? Czy poniżej podane parametry są tak słabe, że nie da się przeglądać stron www? Może to wina płyty głównej lub procesora?

 

Parametry:
CPU: AMD Athlon XP 2400+

GPU: Geforce 6200

Dysk: WD 400BB

Zasilacz: Modecom Feel 350 W

 

Ten drugi komputer z którego brałem dysk ramy i kartę miał podobne parametry.

Edytowane przez Kris16
Link to post
Share on other sites

Zasilaczem to sie nie ma co chwalić kolego :/

 

@down

Racja trafią się dobre sztuki ,sam miałem w pierwszym kompie ModeComa i trzymał coś 7 lat a potem nie równo podawał napięcia i poszoł huhu ,dlatego daleko od tego czegoś :P

Edytowane przez szefuncio
Link to post
Share on other sites

Tak jak napisał kolega wyżej - procesor jest jak na dzisiejsze wymagania programow po prostu za slaby. Przegladarka, czy wspomniany youtube wykorzystuja cala jego moc stad taki stan rzeczy ale to nie wszystko. Sadze ze problem moze byc jeszcze jeden - zrob skan z menadzera programow najlepiej wtedy kiedy komp bedzie wlasnie zamulal oraz napisz czy masz antywira i jesli tak to jaki.

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Ogólnie zapomniałem napisać że komputer ma 1,5 GB RAM DDR i płytę główną Shuttle AK32V(N), ale i tak komputer wziął dzisiaj mój wujek który ma jakąś płytę główną z procesorem. Zobaczymy jakie będą efekty jak przełoży te części:)

 

Trochę to dziwne że komputer tak muli. Kilka lat temu normalnie grałem na nim w NFS MW, a filmiki na YT chodziły płynnie przy łączu 1 Mb/s :)

Edytowane przez Kris16
Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy proces, który obciąża ci komputer to svchost.exe. Jeżeli tak to musisz po prostu zainstalować aktualizacje ręcznie, albo ustawić automatyczne pobieranie aktualizacji i poczekać aż wszystkie się zainstalują. Ja zawsze robię tak, że wgrywam wszystkie ręcznie, potem ustawiam pobieranie na wyłączone i wyłączam usługę Aktualizacji automatycznych i ponownie uruchamiam komputer.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy proces, który obciąża ci komputer to svchost.exe. Jeżeli tak to musisz po prostu zainstalować aktualizacje ręcznie, albo ustawić automatyczne pobieranie aktualizacji i poczekać aż wszystkie się zainstalują. Ja zawsze robię tak, że wgrywam wszystkie ręcznie, potem ustawiam pobieranie na wyłączone i wyłączam usługę Aktualizacji automatycznych i ponownie uruchamiam komputer.

 

Dzięki za wskazówki. W chwili obecnej nie mam tego komputera, ale jak tylko będę go miał i nie będzie dobrze działał to sprawdzę ten proces

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...