Skocz do zawartości

i5 750 Easy tune 6


Recommended Posts

Mam takie pytanko jaka jest max. temp. tego proca?Nigdzie tego nie mogę znaleźć.Do podkręcania używam Easy tune 6 od Gigabyte.Ustawiłem 3.4 na box-owym chłodzeniu,nie za dużo?.Po odpaleniu prime-a 95 doszło do 85 C i troszkę ze strachu go wyłączyłem.Po jakim czasie testowania prime-m 95 można dojść do wniosku że proc jest stabilny?W przyszłości zamierzam Kupic gladiusa 6 i scythe mugen 2 i dopiero wtedy będe porządnie podkręcał.Teraz robię to tylko żeby nie ograniczać 5770.Słyszałem że potrzeba minimum 3.2 GHz na tym procu!

Link to post
Share on other sites

To w końcu prime był.On chyba sporo wyciska z procesorów.Przy 3d marku 06 nie spocił się zbytnio.I te boxowe chłodzenie...

 

EDIT@Po jakim czasie testowania prime-m 95 torture test można dojść do wniosku że proc jest stabilny?

 

Jeszcze to!

Link to post
Share on other sites

A ile w tym prime musi wytrzymać około 10 min, 30 min,1 h?Aby ostatecznie stwierdzić stabilność

 

Edit@ Testuje tym primem z takimi ustawieniami tak jak jest to opisanie w temacie Podkręcanie procesorów jaki masz wynik?

Link to post
Share on other sites

Najlepiej bedzię jak właczysz kompa nie weim 21:00 22:00 lub 23:00 i daj na 5 6 7 8 godzin wtedy masz 100 % ale ci ci wszystko git idzie testu przy 10 30 lub 1 h to nic te 5 6 7 8 godzi nie zmieni

 

masz tu link http://www.programosy.pl/program,occt-perestroika.html do bardzo fajnego programu ktory bardzo obciaza procka i dam sobie ustawiasz na ile godzin test ci sie zatrzyma w tym programie occt jak procek bedzie za goracy

Link to post
Share on other sites

ok puszcze jutro o 6:00 do 7:00.Na pewno przydadzą mi się te porady jak będę kręcił go na nowej obudowie i chłodzeniu.Po podkręceniu wynik w 3d marku poprawił się z 16160 do 175xx

Link to post
Share on other sites

Do radka hd5770 spokojnie wystarczy taktowanie 3,0ghz , testowałem tak sobie ostatnio na moim procku i pomiędzy 3,0 a 3,2 nie było praktycznie różnicy , dopiero jak zrobiłem o/c grafiki to potrzeba mu było 3,2-3,4. A tak żeby mieć 100% pewność najlepiej zapuścić prime albo occt na 12-24h ale wiadomo mało kto tak robi , czasem wystarczy 20min. a nawet po tym komp czasem się wysypie.

Link to post
Share on other sites

Nom ten program jest dobry , a wynik ci się bardzo ładnie poprawił

 

Przy nowym chłodzeniu i obudowie życze jednego

 

Dobrych i zdrowych temperatur procka i nie tylko i jak największego taktowania

 

pozdrawiam myśle że moje porady ci się przydadzą i dziekuje że ci pomogłem

Link to post
Share on other sites

Grafe mam ustawioną 930/1330,wydaje mi się że to sporo.Chłodzenie od sapphire jest git!

 

Jak ty masz swojego radka ustawionego?

 

Wczoraj trochę za dużo pokombinowałem i ustawiłem 3.8.Musiałem zasilanie wyłączyć przyciskiem na tyle komputera.W easy są własnie 3 opcje takie automatycznego ustawiania.2,8, 3.0 i 3.8 ghz,na szczesciesie uporałem

Link to post
Share on other sites

~1,24. Waha się między 1.2 a 1.248 w stressie.

 

Dixon narazie to takie podkręcanie żeby nie ograniczyć 5770.A z nową obudową i chłodzeniem dopiero zacznę się bawić z bios-em.

 

Napięcie za duże???Zmniejszyć?

 

 

@EDIT te 63 C podczas testu OCCT?

Link to post
Share on other sites

Właśnie zrobiłem test mojego podkręcania,a mianowicie testowałem metro 2033.

 

Przy defaultowych ustawieniach grałem w rozdziałce full hd, filtrowanie anizotropowe 16 x detale high(nie dało się zmniejszyć antyaliasingu na mniejszy nie wiem czemu) Przy detalach very high nawet przy normalnym chodzie bez większej akcji bywało nie płynnie.

-Po włączeniu dx 11 i zmniejszeniu rozdzielczośći na 1280x1024 detalach high nawet menu się cieło a gra była nie możliwa.

 

Po podkręceniu

radeon 5770 z 850/1200 na 930/1330

Intela I5 750 z 2.66 na 3.4

Da się grać na dx 11 w rozdziałce full hd detalach high, filtrowanie 16 x i z wyłączonym anty aliasingiem.Średni fps około 30 minimalny 17(Podczas ostrej zadymy)Lecz w ferworze walki nie odczuwam zbytniej różnicy, max fps troche ponad 40.Wcześniej nie byłem w stanie tego osiągnąc na dx 9:)

 

Chyba się opłaciło.I wreszcie nie mam nagłych spadków fps.Ma ktoś może 5770?Napiszcie w jakich ustawieniach gracie w metro2033

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...