Skocz do zawartości

Karta audio pod słuchawki dla gracza


Recommended Posts

Witam

 

Szukam dobrej karty z dźwiękiem przestrzennym pod słuchawki do grania. W grę wchodzą gry sieciowe FPS (CS Soure, CCS GO, BF3, BF4). Obecnie korzystam z integry w płycie i chciałbym kupić cos lepszego i lepszym dźwiękiem przestrzennym. Karta musi być na PCI-Ex x1 lub PCI-Ex x8 bo nie mam PCI. Budżet to 200zł na kartę, co mogę kupic w tej cenie dobrego?

Jestem przed zmianą płyty (obecnie MSI B75A-G43) na coś na Z77 i dlatego myśle czy lepiej kupić płytę z kartą audio odziellnie, czy może kupić płytę z serii GAMING gdzie jak twierdzi producent jest dobry dźwięk Sound Blaster Cinema jak w przypadku MSI Z77A-G45 Gaming http://pl.msi.com/product/mb/Z77A-G45-GAMING.html

Link to post
Share on other sites

Asus Xonar DX/XD , niestety wymaga dopłaty bo kosztuje ok 250zł. Tanich dźwiękówek <200zł nie ma co brać , nie będzie różnicy do integry z przyzwoitej płyty głównej.

 

Ten gaming ma układ Realteka ALC892 , to przyzwoita integra ale Sound Blastera Z nie zastąpi.

Edytowane przez Czarnoskrzydly
Link to post
Share on other sites

Asus Xonar DX/XD , niestety wymaga dopłaty bo kosztuje ok 250zł. Tanich dźwiękówek <200zł nie ma co brać , nie będzie różnicy do integry z przyzwoitej płyty głównej.

 

Ten gaming ma układ Realteka ALC892 , to przyzwoita integra ale Sound Blastera Z nie zastąpi.

ALC892 nie był i nigdy nie będzie przyzwoity. To chyba ten sam poziom co mojej 10 letniej sb 5.1 live! .

Link to post
Share on other sites

X-Fi Titanium SB0880 można dostać w kwocie do 150zł.

Jest to przyzwoita karta posiadającą wiele opcji kształtowania dźwięku.

 

Sound Blaster Z to odgrzewany kotlet nie mający polotu do powyższego X-Fi.

Link to post
Share on other sites

ten układ to krok do tyłu względem reszty.

Fiio E10 to świetny sprzęt, ale skoro kolega chce przestrzenny układ do grania w fps, to jednak e10 nie ma zbyt rozległej sceny.

do grania nie potrzeba wielohektarowej przestrzeni, ważniejsze jest dokładne/dynamiczne pozycjonowanie.

Szukam dobrej karty z dźwiękiem przestrzennym pod słuchawki do grania

Przede wszystkim napisz jakie słuchawki posiadasz.

Link to post
Share on other sites

@Darczez

Chłopak chce kupić dźwiękówkę do 200 zł, słuchawki przestrzenne na normalnym poziomie zaczynają się od 400 zł, wątpię żeby chciał tyle przeznaczyć na słuchafony bo w tym przypadku nie szukalibyśmy karty a DAC'a do 600 zł :)

 

To co podał Lukson jest jednym z lepszych wyborów, jednym z lepszych ponieważ zawsze możesz kupić xonara DS który można przestawić ( prezentowałem tutoriala na forum z rok może 2 lata temu ) na wzmacniacz słuchawkowy oraz pamiętaj że zawsze można zmienić opampa :) ( wiecej inf tu http://www.audiofanatyk.pl/test-przykladowych-opampow-pod-xonarem-stx/ ) 

Tylko nie wiem czy DS jeszcze produkują, ostatecznie możesz DX/XD

Edytowane przez Jozio
Link to post
Share on other sites

Fatality to SB0880 w obudowie. Puste głowy windują jej ceny bez sensu.

 

Znalazłem informacje że Falatity ma 64MB X-RAM a zwykła SB0880 ma tylko 16MN X-RAM i nie ma też jak piszesz obudowy... Poza tym to te same karty :)

Link to post
Share on other sites

http://www.maximumpc.com/files/u90693/Memristor_full.jpg

 

Jak widać na powyższym obrazku, ma obudowę.

Różnica w ilości pamięci to tylko marketingowa papka.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...