Skocz do zawartości

Silentiumpc Gladius M40 by Erwix


Recommended Posts

Witam, jako iż mam trochę wolnego czasu postanowiłem troszkę upiększyć moją obudowę.

Na początek zdjęcie pc z wyciągniętym koszykiem na dyski ( białe oploty na kablach od front panelu będą zmienione. )

1t1z.jpg

Troszkę się męczyłem z nitami, aż się kot obudził  :)

xayk.jpg

Kolorystyka  jaką planuję zrobić to:

złoto (vanilla deluxe shd) - czarną

hz94.jpg

Niebiesko - czarną

bxy8.jpg

1 czy 2 ??? piszcie .

To na razie na tyle.

Edytowane przez Erwix
Link to post
Share on other sites

U mnie też wszystko działa.

Ja bym wybrał 2 opcję (niebiesko - czarną), będzie ładnie się komponować z mobasem  ;)

 

A można spytać jak wyciągnąłeś koszyk na dyski?

Jeśli chodzi o płytę to zawszę można niebieskie elementy zakleić i po problemie.

Trzeba było usunąć 4 nity na dole i 2 za tacką.

Link to post
Share on other sites

Nie sadze, by udało Ci się okleić cały radiator, bo ma nieregularny kształt. A po drugie nie powinno się chyba oklejać radiatorów (kawałek owszem, ale na pewno nie cały).

 

Tak więc jak dla mnie opcja nr.2. Chyba, że biało-niebieskie (royal blue świetnie prezentowałby się z białym)  8-)

 

Zamierzasz oplatać cały zasilacz?

 

Co do oplotu, nie wolisz oplatać paracordem? http://allegro.pl/paracord-550-oryginalny-92-kolory-linka-7-rdzeni-i3825373850.html

 

Jest tani, kryje w 1000% :D i łatwiej się nim oplata.  ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam na początek zdjęcie dla misiek06

q8fq.jpg

Przyglądałem się długo i doszedłem do wniosku że kable mam totalnie źle ułożone, jestem w etapie poprawiania ich.

Zmieniłem oploty na kablach od front panelu na czarne.

6qmq.jpg

I oplotłem kabel sata który niestety jest źle zrobiony, bo nie pomyślałem o pomalowaniu kabla czarnym markerem i przez to prześwituje.

xh0p.jpg

Całość wygląda tak

0qs2.jpg

Tylko jest mały problem, dopóki nie kupię dysku ssd muszę w obudowie trzymać coś takiego

s94v.jpg

Jest to bitumen-box wykonany przeze mnie i oklejony dodatkową warstwą maty.

Bez tego komputer jest bardzo głośny (nie licząc terkoczących wentylatorów które będą wyrzucone.)

Na razie to tyle, nie wiem jeszcze czy kupować przedłużki czy oplatać sam.

Chyba kable do karty graficznej i eps oplotę sam, przynajmniej będę miał satysfakcję i radochę, ze coś zrobiłem samemu.

 

A i takie pytanie czy gdy oplotę kable od zasilacza i coś się z nim stanie to po ściągnięciu oplotu powinni go przyjąć?

Edytowane przez Erwix
Link to post
Share on other sites

Co do ułożenia kabli, to nie nakładaj ich "jeden na drugi", tylko każdy osobno, wtedy powinna Ci się za łatwością domknąć.

 

Jeśli chodzi o oplatanie, to z kablami modularnymi nie powinno być problemu, bo oplot ściągasz i kable jak nowe, ale żeby opleść kable 24pin i  8pin eps będziesz musiał rozkręcić zasilacz, co wiąże się z utratą gwarancji.

 

Chyba, że jakoś sprytnie odkleisz plomby, tak żeby można było je potem przykleić.

Link to post
Share on other sites

Ja mam Msi gtx 760 i chłodzenie jest świetne, wydajne i mega ciche.

 

Jest jeszcze Gigabyte z równie dobrym chłodzeniem.

 

Od Evga dostajesz jakość produktu i bezproblemowy serwis.

 

Do twojego moda pasowałaby gtx 770 lightning http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-770-lightning-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-n770-lightning-585533/

Edytowane przez misiek06
Link to post
Share on other sites

Hmmm ciężki wybór teraz już kompletnie nie wiem co brać

Cały czas myślę o evga ale jak pomyślę że backplate muszę sprowadzać z USA to mi się jej odechciewa.

Asus też jest fajny ale boję się o serwis niby mam teraz kartę od asusa ale problemów z nią nie miałem.

A msi odpada nie podoba mi się to że ona świeci popsuje mi pewne plany.

Link to post
Share on other sites

 

 

Backplate można zrobić samemu

 

Owszem. Ale robione, plastikowe covery nigdy nie wyglądają tak jak to-

http://img205.imageshack.us/img205/490/img2310f.jpg

 

W obliczu problemów z płytkami od EVGA warto wspomnieć że Asus ostatnimi czasy mocno przykłada do swoich produktów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...