Skocz do zawartości

Zmiana karty graficznej i zasilacza


Recommended Posts

Witam! Chciałbym lekko podrasować mojego kompa, mianowicie myślałem o zmienie karty graficznej. Tylko mam zagwozdkę na jakim model wymienić

Procesor Intel Core 2 Duo E8400

Grafika: Nvidia GeForce 9600 GT 1GB

Ram: 4 kości po 2 GB DDR2, 400 Mhz

Zasilacz to jakiś chiński noname więc jego wymiana też będzie koniecznością.

Płyta główna Gigabyte EP43-S3L

 

Proszę o jakieś propozycję modelu zarówno zasilacza jak i karty graficznej. Budżet to ok 650 zł.

Chyba, że nie warto się bawić w rozbudowę i zacząć zbierać pieniążki na nową maszynę? Myślę, że procesor wciąż jest dobry a i z powodu, że korzystał z starego 17' monitora nie potrzebuje bardzo dużej wydajności, gdyż korzystam z niskich rozdzielczości (max 1152x768, inaczej mam czarne pasy po bokach :P)

Dzięki z góry!

Link to post
Share on other sites

Zasilacz i grafika

Zasilacz z wystarczającą mocą, dużą sprawnością i tani. 

Grafika pozwoli na granie we wszystkie nowe gry z dobrymi detalami,

Jak chcesz oszczędzić trochę kasy to spokojnie Ci też wystarczy hd 7770 i 7790.

Dzięki wielkie za propozycję, karta wygląda bardzo fajnie i poważnie się nad nią zastanawiam ;]

Link to post
Share on other sites

Na razie póki masz tego kompa to jej w 100% nie wykorzystasz bo procek jest już leciwy, jednak poczujesz znacznie przyśpieszenie w grach.

Hm, a czy nie lepiej zamiast pierwszej proponowanej przez Ciebie karty wziąć tę 7790? Wg. http://www.videocardbenchmark.net/gpu_value.html tej strony jest lepsza, a cenowo nie różnią się tak bardzo. Nie znam się za bardzo na tym więc sorry jeżeli głupie pytanie ;] W przyszłości chciałbym wymienić dodatkowo płytę, procesor i pamięć wiec praktycznie złożyłbym nowy zestaw lecz tak na raty co mi bardziej odpowiada ;]

Link to post
Share on other sites

Jeżeli mają być to części pod nowy zestaw  to ja bym kupił to. Jest to mocniejsza grafika która spokojnie radzi sobie na średnich detalach w fhd. Do tego zasilacz, który uciągnie zestaw z 1 gpu. Ma wysoką sprawność. Spokojnie da rady w przyszłym zestawie nawet z i5 czy i7. Jeżeli nie możesz dołożyć to kup to co ci podałem w 2 poście. Gtx 650 ti boost jest sporo szybszy od hd 7790. 

 

http://tpucdn.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_650_Ti_Boost/images/perfrel.gif

 

Edytowane przez untited898
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kurcze, na razie nie mogę wydać więcej kasy, więc bardziej będę się skłaniał do tej tańszej opcji. Na innym forum pewnien użytkownik napisał, że GTX-y niezbyt lubią się z dwujajowcami,  a nie wiem kiedy będę wymieniał resztę - planuje w wakację, ale kto wie czy nie będę miał innych wydatków. Dostałem za to propozycję tej karty - http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-hd7850-1024mb-ddr5-256b-d-h-d-pci-e-oc-r7850-1gd5-oc-502302/ - w twoim rankingu nie jest jakoś przesadnie słabsza a wolałbym uniknąć tych problemów ;]

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz dłużej siedzieć na tym kompie to hd 7850 nie jest głupim pomysłem kupić go. Jednak ta wersja jest dość głośna, ale jak ci to nie przeszkadza to możesz brać. Jak możesz to dołóz do tego zasilacza. Fakt tamten powinien dać radę z nowym kompem, ale będzie mocno obciążony. 

Edytowane przez untited898
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...