Skocz do zawartości

Jaka płyta pod 1155 na Z77


Recommended Posts

Witam

 

Zmieniam płytę. Obecnie mam płyta MSI B75A-G43 + Intel i5-3470 + 2x 4GB 1600 Kingston CL9 XMP + Gigabyte HD7850 2GB OC + SSD OCZ Agility 3 + zasilacz SinetiumPC Deus G1 500W.

 

Co byście polecili do 400zł na Z77?

 

Zastanawiam się nad MSI Z77A-G45 (ok 360zł)  albo ASRock Z77 Extreme 4 (ok 400zł). Być może pokuszę się o MSI Z77A-GD55 (około 440zł).

Komputer pod gry, głównie Battlefield 4. Ważne dla mnie jest SATA 3 w liczbie 2 portów, RAID oraz wyjście USB 3.0 na front panel ale to mają wszystkie Z77... Zmieniam ze względów na przyszłe możliwości kręcenia i5-3470... Może jakieś okazje cenowe dobrego sprzętu np MSI Z77A-G45 GAMING :) ?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli może być używana to tu masz okazje http://allegro.pl/msi-z77a-gd55-komplet-i3836432229.html

Jeżeli nowa to asrock extreme 4 jest bardzo dobry i mowie to jako posiadacz. Msi też bardzo dobry produkt. Jeżeli nie będzie ci przeszkadzać brak możliwości oc przez offset to możesz śmiało brać. Raczej nie bierz g43. Warto dołożyć do g45. Jak chcesz wypas to możesz licytować to, ale nie wiem czy cena nie przekroczy 400zł

 

Tak w ogóle po co ci płyta z77? Proca i tak nie podkręcisz więcej niż 4ghz? 

Edytowane przez untited898
Link to post
Share on other sites

Też myślę o czymś wyżej od G43 bo PCI mi nie są już potrzebne... A co do jakości podzespołów... MSI ma tzw. Military CLass III jak do tego sie ma ASRock? Mam złe doświoadczenia z paru lat temu z ASRockiem na VIA, ale wiem że od tego czasu już sie dużo pozmieniało w ASRock, to już nie czasu Abit i ECS :).... Gigabyte i Asus nie biorę raczej pod uwagę...

Dużo lepsza sekcja zasilania w serii GD od serii G? (np G45 vs GD55) ? Czy w moim przypadku ma to znaczenie dla i5-3470, i tak pewnie pokręce go max 4GHz, warto płacić więcej ?

 

PS: Czy ktoś posiada może Z77A-GD55 i czy te luty do pomiarów napięć od serii GD65 i wyżej są aktywne w GD55? da się na nich mierzyć napięcia? I szkoda że MSI dopiero od GD65 daje wyświetlacz kodów, ASRock Extreme 4 tutja prowadzi dajac wyświetlacz i przycisk power i reset na płycie...

 

Już znalazłem że mozna mierzyć napięcia :) a czy ten ASRock Z77 Extreme 4 ma jakieś diody informujące o stanie, bo w GD55 są diody faz, i alarmu...

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

Do i5 3470 spokojnie wystarczy g43. Na tej płycie procki z odblokowanym mnożnikiem lecą do 4,5 ghz.


Nic oprócz wyświetlacza na asrocku nie ma nic.

 

Co do jakości asrocka - jest przeciętnie. Płyta jest bardzo cienka przez co się wygina. Msi pod tym względem jest lepsze. Dość nagrzewa się mostek południowy, ale nie wpływa to na stabilność pracy.

Edytowane przez untited898
Link to post
Share on other sites

Inna sprawa, że według mnie kupno nowej płyty to nonsens.

 

Mając wcześniej Celerona G530 oraz obecną płytę na B75 nie było sensu, ale teraz mając i5-3470 jest sens jak najbardzie... Choćby aby podkręcić procek z 3,6 do 4GHz. NIe wspominając o tym że RAM i grafe też mogę kręcić dzięki Z77...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...