Skocz do zawartości

Recommended Posts

Potrzebuje myszkę, głównie do FPSów w przedziale cenowym 300-400zł.

 

Potrzeby:

- dość duża masa - obecnie mam SideWinder'a (http://allegro.pl/microsoft-sidewinder-x3-mouse-myszka-dla-gracza-i3835716644.html)

i jest za lekki, zawsze myszka nieco mi ucieka przy szybkich ruchach.

- Finger grip ( mam długie palce)

- przewodowa

- możliwość ustwienia DPI w locie (za pomocą przycisków, bez wychodzenia do windowsa)

 

 

Myślałem nad Logitech G500S albo czymś droższym, jeśli jest sens dopłacać.

W co ogólnie iść ? laser czy optyczna ?

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Co powiecie o: ROCCAT KONE XTD oraz Corsair Vengeance M65 i M90 ?

Wiem, że myszka mi nie pomoże ale gram już na tyle długo, że potrafię dostrzec wady mojego obecnego gryzonia ;)

 

Jeszcze to znalazłem:

LOGITECH G700S - tylko nie jestem przekonany do bezprzewodowych myszek z przeznaczaniem głównie do gier.

Edytowane przez lor3ddr8d
Link to post
Share on other sites

 

 

jeśli jest sens dopłacać.

Nie ma.

 

W co ogólnie iść ? laser czy optyczna ?

Obojętnie, ale napisz z ilu DPI korzystasz oraz jaką masz podkładkę.

 

 

Ja polecę Tobie Logitecha  G5 czyli coś takiego co pokazałeś albo razery. 

G5 = bardzo słaby laser.

Razer = Deathadder. Nie mają nic innego wartego uwagi.

 

Kone XTD jest większa, ale i lżejsza od twojej obecnej myszy, a raczej szukałeś cięższej.

 

Corsair M60 / M90 powinien pasować.

Spójrz jeszcze na CM STORM RECON. Jeśli szukasz ciężkiej myszy powinna być idealna.


PS: Akceleracja off?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W grach 1600 DPI używałem, w Windowsie 2000 na mojej obecnej myszce.
M60 i M90 są praktycznie nigdzie niedostępne.

Jest za to M65: http://proline.pl/?p=CRS+VENGEANCE+M65

Czymś znaczącym się ona różni czy to po prostu następca ?

 

Masz na myśli G5 czy G500S ? Co powiesz o tej drugiej.

Akceleracja wyłączona, z tym się chyba nawet nie da grać ;)

Podkładkę mam szmacianą SteelSeries.

Edytowane przez lor3ddr8d
Link to post
Share on other sites

G5 = bardzo słaby laser.

 

W wielu recenzjach myszka ta zdobyła wysokie oceny. Sam używam wersji drugiej (z dwoma przyciskami pod kciukiem) od ponad pięciu lat i nie narzekam. Możesz sprecyzować w czym ten laser jest bardzo słaby?

Link to post
Share on other sites

Ja osobiscie mam MX510 od chyba 10 lat i nie narzekam zbytnio przy 600 dpi. Przydaloby se troche wiecej bo musze ustawiac sensa na 3 ale tabele zawsze otwieralem ffa a ze juz klanowek nie gram to mi starcza. Jakbym cos kupowal to pewnie wlasnie ta G5 ze wzgledu na to ze to jest praktycznie ta sama konstrukcja co w MX510 jak i MX518 ktore sa praktycznie bezawaryjne no ale posiada wywazniki i lepszy laser. Razer ma cieniutki lamiacy sie kabel a kone jest strasznie awaryjna. Zatem jesli chcecie myszke bezawayjna na dlugie lata to tylko logitech

 

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Jakbym cos kupowal to pewnie wlasnie ta G5 ze wzgledu na to ze to jest praktycznie ta sama konstrukcja co w MX510 jak i MX518 ktore sa praktycznie bezawaryjne no ale posiada wywazniki i lepszy laser

Masz jeszcze bezpośredniego następcę ---> G400.

Ten sam sensor oraz kształt co w MX518 tylko pozbawiony predykcji.

 

lepszy laser

Toć to optyki są, a nie lasery ;)

 

 

A takie wynalazki jak RAT 7 itp. nadają się do czegoś ? Czy to zabawka dla niedowartościowanych ?

Masz nosa, bo trafiłeś :rotfl: 

Po pierwsze jakość wykonania kuleje, po drugie sensor twin-eye też jest słaby sam w sobie oraz w tych myszkach bardzo często się psuje.

Mimo to w internecie można znaleźć mnóstwo recenzji gdzie go polecają. Taka magia internetów...

 

 

 

Możesz sprecyzować w czym ten laser jest bardzo słaby?

 

Niska prędkość maksymalna - 1.35m/s.

Lekka akceleracja negatywna.
Zauważalna predykcja.

 

Dlatego najlepiej gra się na niej przy 2000DPI, bo na wysokich czułościach akceleracji nie widać tak bardzo.

 

Chociaż... szczerze mówiąc nie każdy to zauważy.

Poza tym za połowę tej kwoty można mieć porównywalnego A4Tech'a x740k z tymi samymi bebechami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Toć to optyki są, a nie lasery

tak wiem :) miałem na myśli, że G5 jest lepsza od tych MX'ów bo ma dobry laser :) źle się wysłowiłem :)

 

ostatnio coś czytałem o myszkach razera co mają 4G Dual Sensor System i jeszcze bym się nad tym zastanowił przy zakupie nowego gryzonia

 

np. taka http://allegro.pl/mysz-graczy-razer-imperator-laser-6400dpi-krk-i3805087277.html

Edytowane przez kropka89
Link to post
Share on other sites

 

 

4G Dual Sensor System

A pod tą nazwą co się kryje? Gorsze bebechy niż 3G oraz 3,5G. To samo co w RAT'ach

Wybór jest tak duży, że nie ma sensu się nawet zastanawiać nad jego wyborem.

Razer to obecnie tylko deathadder oraz abbysus...

 

 

To brać tego G500S ?

Możesz. Jeśli mysz będzie działać dziwnie na tej szmacianej podkładce zmień na coś twardszego, np. Steelseries 4HD / 9HD 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

A pod tą nazwą co się kryje? Gorsze bebechy niż 3G oraz 3,5G. To samo co w RAT'ach Wybór jest tak duży, że nie ma sensu się nawet zastanawiać nad jego wyborem. Razer to obecnie tylko deathadder oraz abbysus...
 

ma 2 czujniki więc trochę gorsze dpi jest wybaczalne

Link to post
Share on other sites

Tylko, że do G500s musisz się przyzwyczaić, że ma więcej przycisków, które mogą Ci przeszkadzać. Najlepiej jakbyś poszedł do sklepu i sobie przymierzył rękę do niego. Sprzęt nie jest tani, a szkoda byłoby się rozczarować.

 

Sprawdź sobie jeszcze CM Storm Sentinel Advance II. Sensor AVAGO 9800 daje radę.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem G500s, rzeczywiście na mojej podkładce działa trochę dziwnie.

Pogram jeszcze parę dni i opiszę wrażenia ;)


Muszę jednak zamówić twardą podkładkę bo lepiej się ta myszka działa na gołym blacie biurka niż na tej szmacianej podkładce.

Brać tą Steelseries 4HD czy są jeszcze jakieś alternatywy ?

Link to post
Share on other sites

Z fajnych cięższych myszek profilowanych to mamy jeszcze SteelSeries Rival. Może się powtarzam ale po prostu jestem w tej myszy zakochany <3

 

Kropka89: Odrób pracę domową i poczu się o sensorach. Gorsze DPI nie byłoby problemem gdyby ten Twin-Eye działał tak jak powinien a nie tylko na papierze ;)

Link to post
Share on other sites

@up,

 

Pouczasz innych a sam przeczytałeś temat chyba od środka:

 

 

Kupiłem G500s ....

 

 

 

Jest jeszcze A4Tech 801MP z tańszych.

 

Nie ma tego gdzie pomacać, zamówię najwyżej dwie i jedną wybiorę w sklepie.

Link to post
Share on other sites

@up,

 

Pouczasz innych a sam przeczytałeś temat chyba od środka:

Temat przeczytałem w całości ;)  Wiem że kupiłeś ale wspomnieć można bo akurat ktoś z podobnym problemem będzie przeglądał temat to nie będzie musiał specjalnie pytać, poza tym od przybytku głowa nie boli

 

Imperatora w łapie miałem, może nie przez 20+ godzin ale miałem ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...