Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, mam w planach kupno nowego smartfona i zastanawiam się nad iPhonem 5 i htc one. Który system wybrać? Miałem już doczynienia z Androidem w htc one s czy xperii p i działał ok, ale spodziewałem się czegoś więcej. Iosem bawiłem się chwilę i mam pytanie do ludzi, którzy posiadali oba systemy:który jest lepszy? Smartfony juz mniej więcej znam, htc mi się bardziej podoba, ale iPhone tez jest ok, bardziej zależy mi na wyjaśnieniu który system jest lepszy.

Link to post
Share on other sites

Nie można stwierdzić, który system jest lepszy, każdy woli coś innego. Ja nigdy posiadaczem iphone'a nie byłem. Ale znajomi mają i nie raz się "bawiłem". System jest płynny, tylko jak dla mnie ma zbyt wiele ograniczeń. Żeby przesłać komuś coś przez bluetooth jest problem, z wgrywaniem muzyki o ile się nie mylę też(itunes). 

One, na pewno jest większym smartphonem, ma wyświetlacz o wyższej rozdzielczości.

Ma androida, przez co są większe możliwości jeśli chodzi o aplikacje, i przystosowywanie systemu pod swoje potrzeby. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no tak, ale przez to, ze system jest otwarty chodzi chyba mniej płynnie.

zależy mi na plynnosci, swoje smartfony z androidem rootowalem, wgrywalem cwm, później cm i jakos średnio mnie to krecilo, wiec nie potrzebuje tego. najbardziej zależy mi na plynnosci działania systemu, aplikacji, gier w mniejszym stopniu, ale tez. ponoc na dwóch rdzeniach w iphonie wszystko chodzi tip top, ale slyszalem tez, ze nadkladka htc w one jest plynna. potwierdzi to ktoś ?

Link to post
Share on other sites

Ja sam przymierzam się do zakupu One, mimo, że mogę wziąć Note 3, to jednak wystarczy mi to co oferuje One. Nie raz miałem w ręce, i chodzi bardzo płynnie, z tym że w nakładce zbyt wiele nie oferuje. Na tym forum są posiadacze tego smartphone'a i być może wypowiedzą się w tym temacie :)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o prędkość działania,to HTC nie ustępuje iphonowi,użytkując od końcówki sierpnia nie udało mi się go spowolnić,być może dlatego,że o system dbam

 

Nakładka rzeczywiście jest bardzo lekka

 

Moim zdaniem obu telefonów nie można porównywać,ze względu na system oraz ekran,którym HTC przebija iphona,komfort przeglądania internetu jest nieporównywalny.

 

Na plus iphona na pewno kompaktowe wymiary oraz aparat.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Problem z aparatem polega na tym,iż brakuje trochę szczegółowości zdjęciom w dobrych warunkach oświetleniowych,porównując z konkurencją.Do moich zastosowań aparat wystarcza,zdjęcia z bliska i w nocy wychodzą bardzo dobrze jak na telefon,chcąc zrobić jakieś ważniejsze zdjęcia z wakacji/istotnej uroczystości ,wiadomo iż zawsze sięgnę po normalny aparat.

 

Warto HTC pochwalić za rewelacyjną jakość wideo z optyczną stabilizacją obrazu,oraz rejestrowanego podczas nagrywania dźwięku.

 

Tutaj masz bardzo dobry test aparatów we flagowcach http://komorkomania.pl/2013/06/30/ktory-smartfon-z-androidem-robi-najlepsze-zdjecia-porownanie-flagowcow/jakosc-zdjec-zdjecia-dzienne/top

 

Oczywiście jakbyś chciał mogę wrzucić próbki zdjęć,na najnowszym oprogramowaniu oczywiście.

Edytowane przez DeNeB
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Smartfon bardzo płynny użytkuję kilka miesięcy i nie udało mi się go przyciąć a próbowałem. 

Aparat to chyba najsłabszy  punkt tego  udanego urządzenia. 

http://forum.android.com.pl/f836/htc-one-przyka-adowe-zdjae-cia-z-aparatu-i-filmy-282264/

 

http://www.youtube.c...bIdwSsprs8#t=28

 

http://www.youtube.c...h?v=fiifyrXWWPA

 

Iphona nie miałem tak więc ciężko jest porównać.

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Niedawno sam miałem wątpliwości który telefon wybrać, zwłaszcza, że Htc One jest jednym najlepszych telefonów z androidem. Jednak, jako posiadasz dawnego flagowca - sgs 2,  muszę powiedzieć, że android mnie szczerze zniechęcił. Aktualizacje, słabość telefonu, który w momencie premiery jest "najlepszy na rynku", a po 2 latach nie nadaje się do niczego. I tutaj są ogromne plusy telefonów od Apple, 2 letni 4s nadal śmiga i to naprawdę przyzwoicie. 

Porównywałem oba telefony długo, jednak wybór padł na iPhona. Używając go od 2 miesięcy, jeszcze nie zauważyłem czegoś co było w androidzie, a nie ma na iOS'ie. 

Komfort działania, płynność - myślę, że oba mają podobnie. Za to aparat - dla mnie lider fotografii i jakości dźwięku jest tylko jeden, choć ostatnio widziałem Lumie 920 jakie cyka fotki i są naprawdę piękne.

Resumując: co nie weźmiesz, będziesz naprawdę zadowolony, kwestia tego co Ci się bardziej podoba :)

Link to post
Share on other sites

Hassquin, trochę przesadziłeś z tymi cenami - za dwa lata używany HTC One powinien kosztować mniej więcej tyle ile teraz kosztuje używany SGS2, czyli 400-500 zł. iPhone będzie oczywiście znacznie bardziej wartościowy.

 

Co do wyświetlaczy to ten w HTC ma lepszy kontrast i czerń, a iPhone bardziej równomierne podświetlenie. Oba mają bardzo podobną jasność.

Link to post
Share on other sites

 

 

Telefon używasz 2 lata, sprzedajesz. Iphona za 1000 zł, inny telefon za 300
 IPhona sprzedaż za tysiąc bo kupisz za 3k :) Prosta matematyka, droższy w zakupie to i droższy w odsprzedaży. 

IMO porównywanie ip5 z One nie ma sensu bo to są zbyt różne urządzenia przeznaczone do innych odbiorców. Wystarczającym kryterium decydującym o tym który będzie dla Ciebie lepszy są preferencje co do systemu i wielkość ekranu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

IMO porównywanie ip5 z One nie ma sensu bo to są zbyt różne urządzenia przeznaczone do innych odbiorców. Wystarczającym kryterium decydującym o tym który będzie dla Ciebie lepszy są preferencje co do systemu i wielkość ekranu.
 

 

Igorrus napisał coś bardzo ważnego. Powinno się to ozłocić i oprawić w ramkę. 

Pomóc w wyborze telefonu można dopiero po decyzji na jakim systemie chcesz telefon kupić. Kolejnym kryterium jest wielkość ekranu. Sam byłem świadkiem jak dwóch panów trzymając w ręku w salonie najnowszego iPhone5S oraz jakiegoś starego zacinającego Samsunga, przekonywało sprzedawcę, że iPhone to śmieć bo ma mały ekran. Żadne argumenty do nich nie trafiały :)

 

 

 

 

bardziej zależy mi na wyjaśnieniu który system jest lepszy.
 

 

W iOS nie pogrzebiesz. To płaski zdefiniowany system. Jeśli oczekujesz od telefonu responsywności, poręczności, Szanujesz swój czas i chcesz, żeby po wyjęciu z pudełka wszystko ładnie działało przez dwa lata bez zająknięcia bierz iPhone.

 

Jeśli korci się większy ekran i jesteś amatorem kombinowania z systemem, pulpitami. Wymogiem jest dla Ciebie muza i pliki na karcie SD bierz HTCOne.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...