Skocz do zawartości

Czołgi w World of Tanks czyli jakie kto chwali i poleca w tierach 5,6,7 i 8?


Recommended Posts

                             Penetracja                                                  Penetracja

                             175/235/50                                                  175/217/61

100mm D10T  =  160/160/280                     122mm D-25T = 390/390/465

      6,45 s/m*       Uszkodzenia                         4.88 s/m*      Uszkodzenia

 

*s/m = strzałów na minutę

 

pamiętam jak grałem KV-1S to topowe działo 122 mm z ta samą penetracją nie mogło się często nawet przebić przez czołgi z VII i VIII tieru

Na czołówkę to działo nie miało z nimi szans i trzeba było czekać aż się obrócą lub zajechać je z boku

Edytowane przez karol8721
Link to post
Share on other sites

ID10T jest co prawda groźnym działem, jednak brał bym 122  lepiej się nią gra,

 

175mm penetracji to jest dużo na 6 tierach, na 7 raczej normalna wartość , na 8 może lekko nie domagać jednak dalej da się grać.

 

Ale np przegięciem jest moim zdaniem STI w którym na stocku mamy te działo :D 175peny na 9 ? powodzenia. jedyna opcja jaka widzę i ja realizuje jest zbadanie bl-9 na is3 i dopiero kupienie STI, tym sposobem STI u mnie jest zbadany z 3 miesiące i czeka na bl9

 

d25t i D10t maja te sama penetracje, d10t ma trochę większa na Goldzie.

Edytowane przez Alpi
Link to post
Share on other sites

Prawda jest jedna i oczywista:D

Każdym czołgiem jak zrobisz go na fulla i załogę z 2 pełnymi perkami gra się wg mnie genialnie.

Po pierwsze masz materiał w postaci czołgu i załogi która wymiernie zwiększa jego możliwości do tego masz na plecach w tym momencie kilkadziesiąt jak nie ok 100-150 bitew i znasz ten czołg i jego słabe i mocne strony.

Do tego po tylu bitwach wiesz gdzie tym czołgiem się udać na jakiej mapie żeby wykorzystać jego i swoje umiejętności w 100%

Trzecia sprawa dużo zależy od tego jaki sposób rozgrywki preferujesz i co daje Ci fun

Mnie np. nigdy nie namówisz do stania za krzakiem i oddawania strzałów we wroga który :

1. Nie widzi mnie

2. Nie może się bronić

3. Nie wie nawet co za "ku**s" obrabia mu du**ę

Po prostu nie potrafię tak grać i zawsze jestem w pierwszej linii natarcia nawet w TD

Przeciwnik musi widzieć jak cantona niszczy go swoim potencjałem :P

A na poważnie to ile czasu poświęcisz swojej maszynce wróci do Ciebie w postaci coraz lepszych wyników i zabawy :)

Mam za sobą ponad 25k bitew więc trochę przeżyłem:)

 

M6 - klasa sama w sobie takiej frajdy ubijania nie dał mi żaden czołg na 6 tierze

Kosisz przeciwników jak zboże do tego dosyć dobry pancerz sprawia że czujesz się bezpiecznie

KW-1S - lubiany z dwóch względów dobra mobilność i strzały za 400-450 co na tych tierach daje fajny fun bo często posyłasz gości do Bozi jednym strzałem ale ma dwa ogromne minusy - jeden to czas przeładowania drugim przewrotnym minusem jest on sam czyli KW-1s po drugiej stronie maty On właśnie dwoma strzałami rozwala Cię tak jak ty wrogów. Reasumując jest dobrze jeśli na swojej wojennej ścieżce nie trafisz na gracza z  tym ruskiem

Gdy trafisz decyduje skill no i WG które bawi się z nami jak kot z myszką.

 

Hellcat hmm czołg który najbardziej mnie zawiódł w historii wota

Wszyscy się podniecają ja wsiadłem i marzyłem żeby dojść do T25/2

Może to przez to że jestem fajterem a nie camperem nie wiem

Wszystko we mnie wchodziło a ja trafiałem jakieś śmieszne dmg

 

Co do ISA TYLKO DZIAŁO 122MM żadne inne nim bijesz 8 tiery dzięki czemu zarabiasz więcej hajsu i expa.

Pamiętaj nie ilość killi robi z Ciebie bohatera tylko zadane obrażenia.

To podstawa myślenia każdego rozsądnego gracza:)

Edytowane przez lukyeti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Prawda jest jedna i oczywista:D

Każdym czołgiem jak zrobisz go na fulla i załogę z 2 pełnymi perkami gra się wg mnie genialnie.

 

 

Nie do końca, są takie czołgi których szczerze nienawidzę :D, np lorraine 40t :D

Edytowane przez Alpi
Link to post
Share on other sites

 Wracając do armat w ISI-e

Opłaca się odblokować 122mm D-25T czy może lepiej zostać przy 122mm D-2-5T i iść dalej do ISA3?

Jest między nimi jakaś widzialna różnica? Może lepsza celność? Bo na papierze to różnią się tylko szybkostrzelnością

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Na poczatek zdecydowanie najlepsza linia sa ruskie czolgi ciezkie i amerykanskie HT'ki. Co do td to lepiej sie wstrzymaj, poniewaz wymagaja one sporej znajomosci map i miejsc gdzie mozna sie ustawic. Odradzam na pewno hellcata, bo czolg ten nie jest dla poczatkujacych graczy i raczej nic nim nie ugrasz nie maja doswiadczenia. Co do rozwoju to najlepiej rob pare linii na raz. Ruskie do 8 tieru sa naprawde porzadna linia, na amerykancach jest juz troszke trudniej, bo wszystkie tiery powyzej t29 wymagaja znajomosci map i gry na wieze, ktore u amerykancow sa bardzo mocne.

Link to post
Share on other sites

taaa, szczególnie ta w m103  :->

jak ktoś wie gdzie strzelić, to i tak cie przebiją, a w wypadku m103, to na jego tierach nawet bez większego myślenia (w co strzelić) i tak go przebijają. Za różowo to to nie jest, oj nie. W wypadku T29 jest fajnie, bo ludzie na tym tierze jeszcze czesto nie są dobrze ograni, i nie wiedzą w co mu strzlić jeśli samą wieżę wystawi :/

Link to post
Share on other sites

M103 to bardzo dobry czołg tylko trzeba umieć nim gracć

To IX która najszybciej dojdziesz do X bo po prostu gra się nim rewelacyjnie i exp leci bardzo bardzo szybko

Szybkie działo zwrotny czołg nie wiem jak wy tym gracie ale dla mnie amerykaniec bije E75 na całej linii a grałem i tym i tym.

Całe drzewka jest wyj ebane w kosmos a wiem co mówię bo robiłem je dwa razy na dwóch kontach.

E100 nie ma się co podniecać, kiedyś to było dobre teraz z tego co widzę to jak padają X na mapie to 70% to E100

Is7 to czołg do rusha i lepiej się sprawuje na CW niż randomach

Gdy na randomie wystawisz tylko wieże to nie ma na Ciebie mocnych bo jej niczym nie ruszysz zero weakspotów

Skup się na jednej linii i graj cały czas jednym czołgiem

Wybierz sobie do tego jeszcze ze 2 linie gdzie będziesy tylko wbijaj X2 żeby kiedyś je skonczyć jak wbijesz X

Granie kilkoma liniami na raz to podstawowy błąd jak robią gracze

Grasz dwa lata i nic nie masz...8k bitew i kilka 7-8 tierów

 

Przede wszystkim dobierz czołgi do swojego stylu gry.

Gra ma być frajdą a nie męczarnią

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

Nie zgodze sje z tym, iz nalezy skupic sie na jednej linii. Sam mam obecnie okolo 14k bitew i tylko 2 X, ale wynika to z tego, ze najzwyczajniej w swiecie nie lubie 10, poniewaz sa malo grywalne poprzez wszechobecne td bijace po 1k. Jedyne dyszki, ktorymi warto grac to czolgi pokroju focha 155(przed nadchodzacym nerfem), fv czy wt e100. Poza tym bogaty garaz jest obecnie zaleta, a nie wada, a przykladem tego sa misje i eventy.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...