Skocz do zawartości

Zestaw z monitorem do 4500zł


Recommended Posts

Witam serdecznie, mam zamiar zamówić na dniach zestaw wraz z monitorem. Ogólnie mam już swój zestaw PC za ok 3600, ciągle zastawiam się nad monitorem od którego jest uzależniona cena PC. 

 

Zestaw: 

http://www.morele.net/inventory/info/Jea91Q/

 

Z tym zestawem mam dwa problemy, jeden to chłodzenie na procesor, a drugie to obudowa, jedno jest uzależnione od drugiego. 

 

Pierwotnie miałem dać gladiusa m40 ale tam też mało miejsca na coolera teraz dałem Z3 plus ale tu też pewnie mało miejsca będzie. Poza tym chyba za słabe chłodzenie, chciałbym uzyskać ok 4.5 .

 

Także jestem otwarty an sugestie co do zestawu głównie co do chłodzenia i obudowy. Ale kurcze strasznie ciężko znaleźć taką by była wystarczająco duża i miała filtry. 

 

Co do monitora mam kilka koncepcji, kilka LG oraz iiyama. Aczkolwiek ciągle zastanawiam się nad matrycą, niby ciągnie mnie do tych IPS ale sam nie wiem. 

 

Komputer ma służyć do gier, BF4, oraz RPG głównie. 

 

Dzięki za pomoc. 

Link to post
Share on other sites

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),

  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)

Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)

Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?:

Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne itp.)

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)

Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)

Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

 

Wypełnij ten wzór, a łatwiej będzie nam zabrać się za składanie zestawu:)

 

Link to post
Share on other sites

W zasadzie to wszystko napisałem w temacie swoimi słowami ale nie ma problemu proszę o to i według wzoru. 

 

Zastosowanie komputera: Gry

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 4500, ok 3500-3800 PC reszta monitor

Których części potrzebujesz: Zestaw z monitorem

Czy będziesz podkręcać sprzęt: tak

Specjalne wymagania: wydajność komputera i cicha praca

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera: nie

Własna propozycja zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/Jea91Q/

Inne: monitor 22-24.

Edytowane przez recon19J20
Link to post
Share on other sites

http://s3-eu-west-1.amazonaws.com/screenshooter-legacy/fz-pzzfnuqeucraezaufwkc.jpgCPU: Bardzo dobry 4 rdzeniowy procesor z odblokowanym mnożnikiem. Optymalny wybór do gier.

MOBO: 2 kości BIOS, dobra sekcja zasilania.   ALTERNATYWA: ASRock Z87 EXTREME4
RAM: Sprawdzone i stabilne Cruciale. Pracują na napięciu 1.5V
GPU: GTX 770 z cichym chłodzeniem TF4 od MSI    ALTERNATYWA: Radeon R9 280X
PSU: Mocny, dobry elektrycznie, oparty o podzespoły SeaSonic'a  ALTERNATYWA: CoolerMaster G550M
CASE: Bardzo dobrze wykonany i przewiewny Zalman Z9 Plus.  ALTERNATYWA SPC Gladius M40, Fractal Core 3000
Cooler: SPC Fortis. Przyzwoity stosunek cena/wydajność.  ALTERNATYWA: Rajintek Ereboss, Thermalright Macho B&W
HDD: Niezawodny WD Blue.
 
 
Z monitorem Ci nie pomogę, gdyż to nie moja działka i nie orientuje się w tego rodzaju sprzęcie;)
Link to post
Share on other sites

Liteon iHAS122 SATA (black)

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze

Gainward GeForce GTX 770 Phantom 2GB DDR5 256bit (1202/7010)

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

ntel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Corsair Carbide Series 330R (black)

Thermalright HR-02 Macho Black-White

Benq GW2460HM (VA, 4ms, HDMI, LED, głośniki)

 

4525 zł + kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

Napiszę tylko tyle, obudowa fabrycznie wyciszona, wydajne i ciche chłodzenie z wentylatorem 140 mm, zasilacz modularny z DC-DC, niezależną regulacją napięć, kompatybilny z C6 / C7 oraz bdb kulturą pracy http://tpucdn.com/reviews/CoolerMaster/G550M/images/avg_noise.gif Do tego model GPU z chłodzeniem Phatnom oraz monitor na matrycy VA, bardzo dobry wybór zarówno do gier jak i do filmów. 

 

http://forum.benchmark.pl/blog/16/entry-188-wyb%C3%B3r-monitora-poradnik-ips-amva-czy-tn/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po zakupie komputera mam zamiar zaopatrzyć się w kilka tytułów jednym z nich będzie BF4, tu płacąc więcej o 50 zł mam go w zestawie z r9 280x, także mam do przodu 50 zł na grze. A sam wspomniałeś że w zależności od gry raz wygrywa 770 raz r9, poza tym radek jest wyposażony w 3 GB pamięci także wydaje się być bardziej przyszłościowy. 

Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-r9-280x-3072mb-ddr5-384b-d-h-pci-oc-gv-r928xoc-3gd-gv-r928xoc-3gd-ga-battlefield-4-w-zestawie-599561/

 

Wydajność w obu kartach jest identyczna także większa ilość pamięci działa wyłącznie na korzyść, przynajmniej tak mi się wydaje. 

 

Poza grafiką zastanawiam się nad budą, z3 plus i m40 nie zmieści mi chłodzenia, także zastanawiam się obecnie nad : Fractal Design Core 3000 ale i chodzi mi po głowie potężniejsza mianowicie Fractal Design Define r4, aczkolwiek jest cholernie droga. Może ktoś doradzi coś w granicach 300 zł, tak by była dość duży  by pomieściła masywniejsze chłodzenie a i żeby miała flirty. 

Link to post
Share on other sites

Brałem pod uwagę kartę od MSI która na morelach kosztuje 1300 także nie wychodzi taniej, ewentualnie gigabyte za 1250 i wychodzi na to samo. Przy czym radek wciąż ma 3GB. Ale mniejsza a karty, wróćmy do obudowy bo w tym przypadku mam większy ból głowy co do wyboru. 

Link to post
Share on other sites

Sory ale na morele masz dostępne tylko 2 model R9 280X w cenie powyżej 1500 zł bez promocji na BF4 

 

http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/0,0,,,,,,,,,8143O885638/1/#product_list

 

Cena R9 280X jest strasznie wygórowania niby przez Litecoiny więc nie należy spodziewać się cudów z ceną i dostępnością. 

 

Nie wiem po co tak upierasz się na tą kartę, co z tego że R9 280X posiada więcej pamięci jak w większości przypadków jest mniej wydajną GPU niż GTX 770

Link to post
Share on other sites

O widzisz jeszcze jak podawałem link mieli radka za 1350 już brak, nie upieram się jeszcze nie zdecydowałem. Tylko są dwie opcje czego już nie będę zmieniał, jeśli nie będzie w podobnej cenie radka to proste że wybiorę 770, no ewentualnie r9 290 niereferencyjny model wchodzi w gre jeśli będzie w cenie 1600-1700 w co szczerze wątpię. 

 

Także sprawa garfiki jest częściowo zamknięta, trzy typy:
770

r9 280x

r9 290 (jeśli wyjdą modele niereferencyjne do połowy stycznia) 

 

procesor zamknięta sprawa 

i5 4670k

 

chłodzenie 

SilentiumPC Foetis HE1225 ale to w zależności od obudowy może zdecyduje się na coś droższego

 

zasilacz

Crosair CX600M raczej nie znajdę nic lepszego tej cenie

 

ram

crucial balistix 8 gb 1600 sprawa zamknieta 

 

dysk twardy 

1TB cena ok 200-230 także sprawa zamknięta po prostu wbiore tańszy

 

płyta główna

msi z87 g43 pierwotnie miał być asrock z87 pro4 ale msi ma chyba wygodniejszego biosa

 

naped

najtańszy byle pasował kolorystycznie do obudowy

 

obudowa

tu jest największa bolączka ponieważ jak miał być m40 to dużo czytałem o jakości wykonania, która pozostawia wiele do życzenia, poza tym mało miejsca na chłodzenie, z3 plus też mało ma miejsca na chłodzenie dla tego teraz nie wiem na co się zdecydować, na chwilę obecną faworytem jest Fractal Design Core 3000

 

 

Także reasumując głównie prosiłbym was o propozycje jakiejś budy, cena 200-300 najbardziej mi leży.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...