Skocz do zawartości

PhysX na karcie AMD


Recommended Posts

Cześć. Jutro kurier przywiezie mi Borderlands 2, które to obsługuje PhysX - jak wymusić go na karcie od AMD? Widziałem filmiki jak koleś grał na karcie takiej jak moja (HD7950) z tą opcją włączoną, więc chyba jest to możliwe :)

 

Sprzęt:

Gigabyte HD7950 1100/1250

i5 3570K

MSI Z77A-G45

8GB ram 1600mhz

Link to post
Share on other sites

PhysX może działać na kartach AMD, ale obliczenia spadają na procesor i tak jak napisał Dres21 powoduje spadek FPS. Wszelkie zabawy w plikach, które nie powodują zmian FPS to są zabawy typu DirectX 10.0 na Windowsie XP - faktycznie nie działa, ale w ustawieniach jest włączony.

Link to post
Share on other sites

Wlaczasz opcje w grze normalnie. Jednak licz sie z wiekszym spadkiem fps. (porownanie amd vs nvidia)

W grze się raczej nie da. Tak samo jest w darmowym Warframe - opcja jest nieaktywana.

Nie da się jednym słowem , tylko nvidia

 

- tu koleś gra z włączonym PhysX na tej karcie, więc chyba się da.
Link to post
Share on other sites

Tak, efekty są i działają. Sam mam radeona 6870 oraz zainstalowane sterowniki physx i mogę normalnie włączyć go w grze, bez żadnego kombinowania i działa.

Niestety, jak już koledzy wyżej wspomnieli, obliczenia spadają na procesor. Jak przy niewielkiej ilości przeciwników (~3) jest ok, tak już przy większej ilości wrogów strzelających równocześnie gra staje się niegrywalna.

Link to post
Share on other sites

Tak, efekty są i działają. Sam mam radeona 6870 oraz zainstalowane sterowniki physx i mogę normalnie włączyć go w grze, bez żadnego kombinowania i działa.

Niestety, jak już koledzy wyżej wspomnieli, obliczenia spadają na procesor. Jak przy niewielkiej ilości przeciwników (~3) jest ok, tak już przy większej ilości wrogów strzelających równocześnie gra staje się niegrywalna.

Jaki masz procesor i ile ramu?

 

Czyli wystarczy po prostu pobrać sterownik PhysX i wszystko będzie działać?

Edytowane przez xKacp3R
Link to post
Share on other sites

Phenom 955 po mocnym oc i 4gb ramu.

Niestety mimo iż obliczenia spadają na procesor, to lepszy raczej nie zrobi Ci różnicy bo physx zabije każdy procesor i nawet na takim i7-4770k@4,5GHz będą problemy. Przynajmniej jak oglądałem kiedyś testy na jakichś stronach, to nawet najmocniejsze procesory nie dawały rady z physx w tej grze.

 

Tak, po zainstalowaniu sterownika powinno działać. Niestety nie we wszystkich grach tak się da, bo czasem jest zablokowana ta opcja jeśli nie wykryje gf, także się nie zdziw na przyszłość.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli mógłbym dokupić osobną kartę Nvidi i to właśnie na niej uruchamiać PhysX?

Teoretycznie tak, ale są z tym problemy bo oficjalnie jest taka możliwość zablokowana przez sterowniki od NV i trzeba kombinować. Jak na razie, nie działa to na nowych sterownikach. Geforce 9400GT jest zbyt słaby i również będą przez niego ścinki w grach z silnym physx, wg opini innych graczy, dopiero karta pokroju 560Ti powinna dać radę bez zwalniania nowych gier. Może to nie działać od razu po premierze jakiejś gry i jak na razie nie we wszystkich grach da się to zrobić.

 

Próbowałem jakiś miesiąc temu z kuzynową kartą 8800gts i np w takim Batman Arkham City za cholerę się nie udało włączyć by physx był liczony przez gf. Po kilku godzinach męki zwątpiliśmy i zrezygnowaliśmy.

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie tak, ale są z tym problemy bo oficjalnie jest taka możliwość zablokowana przez sterowniki od NV i trzeba kombinować. Jak na razie, nie działa to na nowych sterownikach. Geforce 9400GT jest zbyt słaby i również będą przez niego ścinki w grach z silnym physx, wg opini innych graczy, dopiero karta pokroju 560Ti powinna dać radę bez zwalniania nowych gier. Może to nie działać od razu po premierze jakiejś gry i jak na razie nie we wszystkich grach da się to zrobić.

 

Próbowałem jakiś miesiąc temu z kuzynową kartą 8800gts i np w takim Batman Arkham City za cholerę się nie udało włączyć by physx był liczony przez gf. Po kilku godzinach męki zwątpiliśmy i zrezygnowaliśmy.

E tam, to faktycznie bezsensu. Odpuszczę, to w końcu nie jest aż tak widoczne :-)

Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...